Nagyon felek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elsejere kaptam idopontot a Gp-tol a korhazba, azt mondta ez csak beszelgetes lesz meg. A parom nem akarja a babat, mert nem terveztuk. Jelenleg nincs is munkam.. A csaladom tamogat, ha megtartom a kicsit, de a parommal szeretnem nevelni mert szeretem Ot,de nem beszel errol, keruli a temat. Felek attol, hogy rosszul fogok donteni! Szeretem a parom, de a kicsit is szeretnem. Viszont a ketto nem fog osszeferni, ugy erzem. Rettegek. 24 multam az iden.. Valaki segitsen! Nem tudok mar kihez fordulni, nem szeretnek egyedulallo anya lenni, de nincs szivem megtenni.. hulye sem akarok lenni. Koszonom..
2013. jún. 23. 17:55
 1/6 anonim válasza:

Gondolkodj el a dolgokon,h mi lesz akkor ha megtartod es mi lesz ha nem.

Pl.ha ugy dontesz hogy megtartod, a kesobbiekben egyedul el fogod e tudni latni?Lesz e eleg penzed kajara, pelenkara, ruhakra,stb?Az egy dolog,h a szuleid segitenek egy ideig,de az nem tart orokke.Nyilvan gyesre fogsz menni,es utana?milyen iskolai vegzettseged van?Milyen eselyed lesz munkat, vagy egyaltalan olyan munkat talani ami mellett marad idod es energiad a gyerekre?

Ha nem tartod meg, akkor hogy fogod ezt viselni?Hogy fogsz a parodhoz viszonyulni?

Nem fogok neked tanacsot adni,hogyan donts.Probald megbeszelni a paroddal,nem menekulhet elole es gondold at a lehetosegeket.

2013. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Döntened kell ez vagy az mint kettő nem lehet. Ha úgy érzed hogy képes vagy egyedül is felnevelni tarsd meg, de ha nem ne. Ezt neked kell eldöntened.
2013. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,


GP-tol..tehat Angliaban elsz. Nincs munkad. Paroddal elsz, lakst bereltek, vagy szobat? O dologozik? Csalad szinten ott el, vagy Magyarorszagon? Hogy tamogatnanak? Haza kellene koltoznod? Ha parod esetleg elhagy, munka nelkul, juttatas nelkul el tudod tartani magatokat? Ezekre a kerdesekre valaszolj eloszor is, es persze a paroddal beszeld at minel elobb es minel oszintebben a dolgot.

2013. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A korábbi válaszolókkal abszolút egyetértek a felteendő kérdések terén, viszont még kiegészíteném pl. a következőkkel:

Mi a garancia arra, hogy a párod egy esetleges abortusz után melletted marad? Vagy, hogy később akar majd gyereket (és tőled)?

Te milyen szemmel fogsz a párodra nézni, ha elsősorban érte feláldozod a babát?

Az anyagiak terén nyilván azzal is kell kalkulálni, ami adott esetben apukától jönne (mert vagy mégis megmozdulna benne valami és elfogadná a baba érkezését és együtt maradnátok, vagy fizetné a gyerektartást).

Szerencsére nem voltam ilyen helyzetben, fogalmam sincs hogyan döntenék. Nagyon sok erőt kívánok Neked a mérlegeléshez, mert nagyon-nagyon nehéz helyzetben vagy, az biztos.

2013. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Muszáj beszélned a pároddal! Az nem megoldás, hogy bedugja a fejét a homokba és nem nyilatkozik.

Miért ne férne össze a 2 dolog? Ha csak úgy érzed, miért nem fogod meg a kezét és kérdezed meg tőle, konkrétan milyen félelmei vannak? Lehet, hogy ezeket a félelmeket el lehetne oszlatni.

Azt írod, szereted a babádat. És lenne segítséged is. Párod tudja, hogy nem csak ő cipelné a kezdeti nehézségek terhét? Hogy nem lenne a félelmeivel tökéletesen egyedül?

Neked mi a nagyobb érték? A saját gyereked, vagy a párkapcsolatod? El tudod ezt dönteni? Az sem baj, ha nem, mert szerintem a kettő közös nevezőjét hívják családnak.

Én nem tudnék a gyerekem élete árán boldog lenni, és szeretni sem tudnám azt, aki arra akarna rávenni, hogy vetessem el, de ez én vagyok.

Mindenképpen beszéljetek! Sokat, türelmesen, szeretettel. Kell, hogy legyen olyan megoldás, ami mindenkinek jó. Mindenkinek.

2013. jún. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz amit akarsz de ha elveteted meg fogod bánni, pláne ha már most szereted.
2013. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!