Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a babát ilyen...

Megtartanátok a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van már egy közel 2 éves lányunk, szeptemberben megy bölcsibe én pedig dolgozni.

Albérletben élünk, 25 nm, én csak gyes-t kapok, férjem minimálbért. Gyümölcsöt, zöldséget anyukám vesz nekünk, anyósomtól kapunk gyerekruhákat (oviban dolgozik, ő is kapja ingyen vagy majdnem ingyen). Semmit nem tudunk félretenni nyilván.


Úgy tűnik, terhes vagyok. Nem akarom elvetetni, viszont fogalmam sincs, hogy oldanánk meg. Ráadásul a férjem nem is akarja, nem csak az anyagiak miatt, egyébként is szeretne kicsit "pihenni".


2013. júl. 8. 16:13
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2013. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
74%
nem tartanám meg,bár megszakadna a szívem...
2013. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
82%
Ha tényleg ennivalóra sincs pénz...
2013. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
75%
Nem tartanám meg.
2013. júl. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
75%
biztos, hogy nem tartanam meg. mar az elsot sem ha ilyen anyagi viszonyaim lettek volna. ennyibol meg ti magatok sem tudtok megelni.
2013. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
100%
A nővéremék úgy vállaltak Babát h semmi pénzük nem volt, adósságaik annál inkább,havi terhes vitaminját én vettem a zsebpénzemből mert még suliba jártam, viszont akarták a picit. Mostmár a párja dolgozik, kicsit rendbe jöttek. Eddig azt mondtam, ilyen helyzetbe hogy vállalhatták el és h eszetlenek. De már én is szeretnék,van komoly kapcsolatom. megbeszéltük h amíg nem lesz pénzünk, hogy közös életet kezdjünk, önerőből, addig nem lenne jó ha jönne a pici,mert nem biztos h mindent megtudnánk adni neki. De ha közben mégis megfoganna akkor szeretettel várjuk, bármilyen is legyen éppen a helyzetünk.
2013. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
96%

Szia! Van már biztos melód ahova felvesznek/felvettek vagy még csak terv a munkahely?

Van aki 25nm-re bevállalná a második babát. Gondolom akkor nincs kilátásban egy nagyobb albérletbe való költözés.


Én ilyen helyzetben sem vállalnám, mert így is nehezen éldegéltek (bocsi ha tévedek), mi lenne ha jönne egy újabb babácska? Oké, hogy a kislányodról a ruhák, kiságy, babakocsi megvannak( megvannak?), de mi lesz ha fiú lesz, nem adhatsz rá rózsaszínt az utcára. Másik az, hogy rengeteg pelus kellene megint minden hónapban, meg ott a másik mi van ha nem tudod szoptatni és tápszeres lesz? Az is elég sokba kerül.


Én nagyon nem vagyok abortusz párti , de ebben az esetben sajnos abortusz mellett dontenék még ha bele is halnék utána a történtek feldolgozásában.


Bárhogy döntötök kitartást kívánok nektek, majd írj, hogy valóban várandós vagy-e és, hogy hogy döntöttetek!

2013. júl. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
13%

ahol van már 1 ott elfér még egy is!! Nem lenne sokkal rosszabb mint a jelenlegi helyzetetek ...senki sem jön oktalanul, véletlenül a Világba :(

természetesen ez az én nézőpontom, és a kérdés túl nagy jelentőségű, hogy méltó legyen erre a helyre. Ezt senki más nem döntheti el helyetted -és a párod helyett...

2013. júl. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
71%

Biztos,hogy NEM tartanám meg.

És aki ésszel gondolkodik,ugyan így dönt!

2013. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
71%
Nem, még egyet sem vállaltam volna így.
2013. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!