Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van olyan nő, akit a párja ra...

Van olyan nő, akit a párja ra akart kényszeríteni az abortuszra? Elment végül? Szakítottak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 07:49
1 2 3 4
 1/38 Amica81 válasza:
67%
5 hónapja voltunk együtt mikor terhes lettem. Én 21, Ő 28 éves volt akkor. Amikor először meghallotta hogy terhes vagyok akkor nem akarta, majd megbeszéltük hogy megtartjuk. Aztán az utolsó pillanatban meggondolta magát és hiába tiltakoztam, meg tudott győzni. A kórházi ágyam mellett megint meggondolta magát de akkor már késő volt. 5 évig nem tudtam magam túltenni az abortuszon.Majd mikor lezártam magamban váratlanul terhes lettem, persze ezt a babát sem akarta, de akkor már eldöntöttem hogy még ha egyedül is de felnevelem, és akkor szakítsunk. Még a terhesség alatt összeházasodtunk, és azóta még két fiunk született. A férjem nem akarta vállalni a felelősséget, de most már jól vagyunk és csodálatos apa és férj.Ezzel nem azt akarom mondani hogy veled is biztosan így fog történni, de nagyon jól gondold át az abortuszt mert jó pár évem ráment a lelkiismeret furdalásra, és már lehetne 11 éves gyerekem is.
2013. júl. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
36%
Egyáltalán azt nem értem, miért kell kényszeríteni? Ha egyszer a pasi nem akar gyereket, őt miért kell kényszeríteni arra, hogy vagy eldobja a saját, egyébként rohadtul nem kívánt gyerekét, vagy nevelje/foglalkozzon vele? Annyira gyűlölöm azt, hogy egy nő gyakorlatilag képes egy ecsetvonással tönkrevágni egy férfi életét, és ehhez minden joga megvan. Egyébként lány vagyok. De én elmennék, a férfi jogait is tiszteletben kell tartani. Bár az is igaz, hogy én szakítanék is egy olyan férfival, aki nem akar tőlem gyereket, mert az vagy nem szeret eléggé, vagy az életcéljaink merőben mások.
2013. júl. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Ha egy pasi nem akar gyereket, miert kell kenyszeriteni ra? Ezt kerdezed te.


Es ha egy no akarja a babst, akkor ot miert kell rakenyszeriteni hogy menjen el es vetesse el? Csak mert ha ilyet kerdezel akkor itt az erem masik oldala is.

2013. júl. 20. 08:29
 4/38 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, örülök hogy így alakult az életed, és sajnálom az első babát.

Nagyon gondolkodom rajta hogy mi legyen.

2013. júl. 20. 08:33
 5/38 anonim ***** válasza:
71%

Nekem ugyan nincs saját, csak másoktól olvasott tapasztalatom, de túlnyomó többségben vannak azok az általam látott párok, ahol a vélemények 180 fokban tértek el az abortusszal kapcsolatban és szakítás lett a dologból. Ha a baba maradt, akkor a férfi lépett le, ha a baba meghalt, a nő hasonlott meg önmagával. Az abortuszra kényszerített nők képtelenek voltak feldolgozni a veszteséget, amit az abortusz hozott az életükbe és e veszteség előidézőjeként a párjukat nevezték meg.

Ha tőlem kérne ilyet valaki, azonnal tudnám, hogy nem szeret. Nem ő megy a műtőasztalra, nem ő teszi szét a lábát és nem az ő méhéből szívják ki azt a gyereket, aki a sajátja és akit szeretni, világra hozni és nevelni szeretne. És nem ő cipeli azt a lelki terhet sem, amit mindez jelent.

Mindemellett vannak persze olyan párok is, akik túlélték valahogyan.

A kívülállók áldozatnak tartják az abortuszra kényszerített nőket (hozzáteszem, joggal), de megfeledkeznek azokról, akik semmiről sem tehetnek, mégis az életükkel fizetnek biológiai szüleik döntéseiért.

Gondold át nagyon alaposan, milyen lehetőségeid vannak. Sok nő nem jár utána, be tudná-e adott esetben egyedül is rendezni a babája által megváltozott életét, mert az első pillanat sokkja alatt már dönt...

2013. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
54%
Én nem vetetném el senki kényelméért a gyermekem. Ha az apa nem tartaná rá igényt, akkor ír lemondónyilatkozatot, nem kéne gyerektartást fizetnie, nem kéne látnia, stb. Ha képes győzködni hogy inkább ölessem meg egy orvossal a gyerekét, akkor nem hiszem hogy nagyon zavarná hogy él a világon egy gyermeke, akiről nem gondoskodik, vagy ha igen akkor toll a fülébe :). De ez én volnék, persze másnál lehetnek mások a körülmények, a nézőpontők, mindenesetre jól gondold át, és igyekezz a mérlegnek arra az oldalára dönteni amelyikhez jobban húz a szíved, mert különben nagyon fogod bánni.
2013. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat es orulok hogy nem lettem letamadva hogy milyen szanalmas vagyok hogy nem vettem eszre hogy ilyen emberrel vagyok egyutt stb.

Mert itt most nem ez a fontos hanem a baba.

Es egyetertek az utolso kettovel.

2013. júl. 20. 09:54
 8/38 anonim ***** válasza:
56%
Én nem vetettem el,de szakítottunk, az apuka törődött a gyerekével,majd vissza akart jönni hozzánk de akkor már én nem akartam! Azóta férjhez mentem és van egy csodálatos kislányunk is, tervezzük a következő babát is!
2013. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
52%
Egyetlen férfi sem kényszerthet abortuszra egyetlen nőt sem. Ennek a döntésnek mindig közösnek kell legyen, ahogy a védekezés is közös feladat. Ha nem kell gyerek tenni kell ellene.
2013. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
61%
Hany eves vagy, Kerdezo? Milyen reg vagytok egyutt? Bocs, h kivancsiskodom, ha kellemetlen, ne valaszolj! Es azt mondja a pasi, h Veled akar maradni, de gyereket nem akar? Vagy meg nem akar?
2013. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!