Tartsam meg vagy vetessem el?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok,7 hetes terhes.Már elindítottam az abortuszhoz vezető folyamatot.Párommal mikor szakítottunk,lefeküdtem egy sráccal,mindeközben terhes voltam csak még nem tudtam.Párom ezt megbocsájtotta kibékült velem de ezekből kifolyólag nem akarja a babát,mert azt mondja nem tudná szeretni.Egy ideig hallani se akart rólam,merthogy megcsaltam.Azt mondta,akkor tud még egy esélyt adni,ha elvetetem.Én nagyon szeretném megtartani,anyukám maximálisan támogatna,de alkoholista.Nem tudom,hogy a szenvedélyéről le tudna-e mondani egy gyerekért.Mit tegyek??Szorít az idő...Ráadásul párommal terveztük ezt a babát mikor együtt voltunk.Ő is nagyon szerette volna.
2013. júl. 22. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan szilárd ez a kapcsolat, hogy egy ilyen fontos döntést kibírjatok együtt?

Csak mert ha megtartod, ha elveteted, ez egy óriási árnyoldal lesz a kapcsolatotokban.

Épp ezért én azt javaslom, ne a párod miatt dönts, csak mert ő azt mondja, hogy gyerekedet (aki ahogy értem, az övé is lenne) nem szeretné. Olyan ingoványos talajra értetek, hogy most csak az számít, hogy te hogy érzed?

1. Akarod ezt a gyereket?

2. Ha megtartanád, tudnál róla gondoskodni?

3. Felkészültél az abortuszra lelkileg és fizikailag?

Ezek a kérdések mind rólad szólnak, nem a párodról. Csak az ő hozzáállása miatt ne hozz döntést, mert nagyon megbánhatod ezt nőként (és anyaként?), akárhogy is döntesz.

2013. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Az abortusz már nem okoz károsodást így nyugodtan el lehet vetetni és kicsivel később ugyanúgy lehet gyereked. Most attól függ milyen életed lenne ha most tartanád meg mert egyedül esélyed nem lenne, egy alkoholista nagymamára meg mégsem lehetne rábízni a gyereket ha mondjuk már dolgoznál vagy valami. meg még csak 22 éves vagyok, oké hogy már benne vagy a korban de szerintem még élj egy kicsit :)
2013. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Akkor már döntöttél, nem? Elveteted. Mit vársz, megerősítést? Még ha meg is kapnád, nem mi viseljük a terhet egész életünkben, hanem egyedül te.

Amúgy ha szakítás után feküdtél le a sráccal, az nem megcsalás, hiszen honnan kellett volna tudnod, hogy nem volt végleges a szakításotok? Ha a párod ezen rugózik, ez a kibékülés nem lesz hosszú életű, mert olyan dolog miatt büntet, amit nem követtél el. Pitizhetsz neki, ameddig akarsz, de a végén két szék közül a pad alá esel, se gyerek nem lesz, se párod. Döntsd el, megér-e neked a pár hetes együtt levés ezzel a sráccal annyit, hogy elveteted azt a gyereket, aki te tul. képpen szeretnél megtartani.

Mert szerintem ez a lényeg. Ha nem akarnád, az teljesen más helyzet lenne.

2013. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Milyen szörnyű hogy egy gyerek Élete ennyin múlik..
2013. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%

én elvetetném


1 mert nem anyámnak szülöm azt a gyereket, rá soha nem szabad támaszkodni ...


2 ha tényleg komolyan gondolom h a párommal kibékülök akkor is ez a jobb döntés hiszen még lehet gyereked tőle ....


3 lelkiekben - nem mindenkit visel meg az abortusz ált ha komoly megfontolt döntés van mögötte

2013. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tehát te a párodtól vagy ugye terhes? És ő a saját gyerekét nem akarja? Ő max. téged akar, gyerek nélkül, ergo ezt mondaná akkor is, ha semmi megcsalás-féle nem lett volna. Én 23 vagyok, van egy egy éves fiam, házasságban élek. Tehát nálam nem szempont az élj még egy kicsit, buli stb. Viszont egyedül maradnál a gyerekkel, semmi segítség. Ez nagy felelősség, nincs munkád, nincs társad, és így ezeket nehéz is lesz vállalni.
2013. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Két dolgot nem értek:

1: ha szakítottatok, akkor miért érzitek ezt mindketten megcsalásnak..?

2: ha a párod is akarta eredetileg a babát, és biztosan az ő gyereke, akkor ebbe az 1-es pont miért szólhat bele..?

A körülményeid (fiatal életkor, alkoholista nagyi) eddig is fennálltak, és ennek ellenére terveztétek a babát. Akkor most miért is döntenél az abortusz mellett? Mert a párod féltékenységből, haragból ezt "kéri"? És ha ezt később mindketten megbánjátok, akkor mi lesz? Nem túl sok jövő vár egy olyan kapcsolatra, ami zsarolásra épül, főleg, ha Te elmondásod szerint nagyon szeretnéd megtartani. Még van időtök (pár hét), nyugodtan, higgadtan beszéljétek ezt át, kiben, milyen érzések vannak. Egy gyermek érkezése, de annak elvetetése is egy életre szóló döntés. Ne legyen elhamarkodott!

A legjobbakat kívánom!

egy 32 éves, kétgyerekes anya

2013. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Ha a párod gyereke, miért nem akarja?

Én csak akkor szülném meg ha biztos lennék benne hogy a páromé, így egy későbbi apasági vizsgálat az apát is megnyugtatná.

2013. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha szeretnéd a babát, és csak azért vetetnéd el, hogy a párod veled maradjon, akkor azt mondanám ne vetesd el. Jó eséllyel az abortusz után megutálod a párod, így is, úgy is el fogod veszíteni.

Én biztos nem vetetném el a babát.

2013. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen,benne van a pakliban,hogy megutálom.De nagyon szeretem,nem akarom elveszíteni.Tényleg nem tudom mit csináljak.Szeretnék anyámban bízni.De félek,hogy nem támaszkodhatok őrá se.
2013. júl. 22. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!