Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek megtarthatom a babám?

Szerintetek megtarthatom a babám?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most diplomáztam és szerencsére kaptam egy elég jó állást frissdiplomásként. Pár nap múlva kezdek próbaidőn. Viszont kiderült hogy babát várok. Páromnak nincs munkája sajnos. Mind a ketten nagyon szeretnénk a babát, de félek megtartani mert minden olyan bizonytalan.

Attol félek hogyha megtartom, akkor azonnal kirugnak, hiszen gondolom nem kotelesek visszavenni, sőt szerintem probaido után nem véglegesítenek. És mi lesz ha a gyes után egyáltalán nem találok munkát tapasztalat nélkul pici gyerekkel... Olyan nehéz... Szerintetek lehet majd munkám a mai helyzetben?



2013. júl. 30. 07:53
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
85%

Nos, próbaidő alatt bármikor kirughatnak indoklás nelkul. Ahhoz, hogy tgyasra, GYEDre jogosult legyél, minimum 180 nap munkaviszonyodnak kell lenni - a masik 180 naponta tanulmányait miatt beszamitjak. Feltétel meg a szules időpontjában is el munkaviszony. Teha a kirúgnak, ez ugrott. Akkor GYES van es csaladi, amiből harom embert lehetetlen eltartani, meg egynek s keves lenne...

En inkább későbbre halasztanam a gyerekvallalast, amikor mar el tudom tartani.....

2013. júl. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
70%
bár nem tudom hogy mi a szakmád, de nyilván nehezebb gyerekkel munkát találnod. nem írtad hány hetes vagy, de ha még nem látszik és még csak 6-8 hetes vagy én lehet hogy nem szólnék. Ha letelt a próbaidőd és van véglegesített szerződésed akkor lehet megmondanám hogy bocs véletlen becsúszott, de a leges legutolsó lenne az hogy elvetessem. Hidd el nekem! Rettenetes érzés. Én már 7 éve hogy elvettem egy babát, én érettségi után voltam, épp munkát kerestem. a páromnak sem volt munkája. elvetettük inkább anyósi unszolásra. Aztán az abortusz után kb 2 hónappal találtam munkát, a páromnak is egy hónapon belül lett munkája, én 2 évig dolgoztam ott a párom meg 5. Simán megtarthattuk volna mert az élet úgy alakult hogy simán ment volna minden. nagyon megbántam a mai napig rossz érzéssel tölt el hoyg eldobtam a kislányom vagy a kisfiam. Azóta van egy lányom és egy fiam és boldogan élünk a párommal. nagyon át kell gondolni hogy mikor hogyan döntesz. Én soha többet nem lennék képes erre. :(
2013. júl. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Nem vagy könnyű helyzetben, az biztos. Én csak azt tudom mondani, hogy ha megtartod, a próbaidő (3 hónap?) alatt ne mondd el a munkahelyeden, hogy terhes vagy, ennyi idősen még úgysem látszik semmi.

ÉRdemes lenne a párodnak máshol, más szektorban is állás után néznie, ha szeretnétek őt felnevelni, hátha... Vidéken vagy a fővárosban éltek? A lakhatásotok megoldott? Régi a kapcsolaototk, bíznál benne, hogy babával is melletted marad az apuka? Ezeket a kérdéseket is tedd fel magadnak! A gyes összege nem elég arra, hogy egy 3 fős család megéljen, valóban, ha nem rúgnak ki, akkor viszont (feltéve, h egyetemről azonnal munkába mentél, gyedet és tgyást kapnál, aminek az összege közel annyi, mint a béred, plusz adókedvezmény, plusz csp, így ezzel még jobban is járnátok az első 2 évben, mintha csak te dolgoznál, a párod meg, valószínűleg úgyis talál munkát 2 év alatt)


Gyes után taasztalataim szerint egyébként könnyebb is munkát találni, mert a munkaadók nem félnek attól, hogy hirtelen szülni megy az ember. Illetve a babagondozás sok mindenben átalakítja az igényeket, vágyakat, akár a munkahelyek területén is. Szóval ennyire előre tervezni nagyon nehéz, és sszerintem nem is érdemes, hiszen tapasztaltuk az elmúlt években, mennyire kiszámíthatatlan minden. A parlament szeptemberben ha elfogadja az új családtámogatási rendszert, ennél még sokkal jobban is kijöhettek!

2013. júl. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Na, akkor vlaszolok a felmerült kérdésekre. 23 vagyok, az apuka 24, még egyetemista. Jelenleg vidèken vagyunk, de en pesten kaptam munkat már meg is van az albérlet, párom is ott keres munkát magának.

7 honapja vagyunk egyutt de nagyan jo ember. Soha nem hagyna el, es tuti mindig támogatna a babával.

2013. júl. 30. 08:14
 5/48 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy nem szép dolog, de én sem mondanám meg a véglegesítésig, hogy babát várok. Arra gondolnék, hogy nem feltétlenül mondok mindig igazat, de a gyermekem érdekében teszem.

Párod majd szépen talál munkát magának, mert miért ne találna?

Szerintem simán megtarthatod és nagyon boldogak lesztek vele. Az abortusz sosem megoldás. Sem nem rossz megoldás és végképp nem jó megoldás. Egy ember hal ártatlanul bele.

Hidd el, a baba ad majd annyi inspirációt és célt, ami átsegít a nehézségeken. Szeressétek nagyon. És egymást is.

2013. júl. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
71%

Aaaaah, neeeee!!!

7 hónapos kapcsolat, nulla jövedelem apuka részéről.... Sosem hagyna el.... Persze.... Inkább ne vállalja most gyereket, ez felelőtlenség.

2013. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
66%
Tudsz terhesen is dolgozni vagy úgy tervezed,hogy 3 hónap munka után 3 hónap táppénz?
2013. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
79%
szerintem sem kellene most babát vállalni, friss kapcsolat, albérlet, 0 munkatapsztalat, 0 jövedelem..stb stb. :/ Bármennyire szomorú is, most semmit nem tudnátok megadni ennek a babánnak: (
2013. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
65%
Ha mindketten akarjátok, szerintem meg tudjátok oldani. De persze nem olyan hozzáállással, hogy "majdleszvalahogy". Apukának is keményen oda kéne magát tennie. Nem lehetetlen, de tuti nem lesz egyszerű. Azért jó, ha a családotok is tud támogatni, legalább amíg te el nem mész dolgozni.
2013. júl. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen körülményekre, egy ilyen szinten rövid kapcsolat után szerintem felelőtlenség, de nem mondom, hogy vetesd el, ezt nektek kell eldönteni.
2013. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!