Abortusz esetén mennyire érzem a tágítást, s utána a mütét után milyen érzés lesz?

Figyelt kérdés
Sajnos abortuszra kényszerülök menni, s félek picit tőle. Mire számithatok, fizikailag? Mennyire érzem a tágitást, a mütét alatt, után lesznek e fájdalmaim?
2013. dec. 5. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha még nem szültél és tágítót helyeznek fel műtét előtt, akkor az baromira. Görcsöl a hasad, minden bajod van. Alatta nem érzel semmit, mivel altatnak vagy érzéstelenítenek. Utána max mensi szerű görcseid és vérzésed lesz.
2013. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem vetélésem volt műszeres befejezéssel, de az eljárás ugyanaz (kivéve a tágítást, nekem nem volt, mivel már véreztem, így SOS-ben kellett elvégezni).


A műtét után nekem mensi szerű görcseim voltak+enyhe vérzés, későbbi napokban barnázás.


Maga a műtét altatásban zajlik.

2013. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szültél már? Ha nem akkor fognak tágítani. Ha a műtét alatt akkor semmit nem érzel ugye mert elaltatnak. Nekem semmim nem fájt utána, kivéve a lelkem..
2013. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Én tegnap jöttem haza a kórházból. Éh gyomorral kell érkezni a kórházba, és még az nap felhelyeznek egy tágító pálcát ha még nem szültél. Kicsit kellemetlen érzés de ki lehet bírni, 5 perc az egész. Sokan mondták nekem, meg olvastam is, hogy mekkora fájdalommal jár a méhszáj tágulás mekkora görcsökkel jár.. hát én nekem semmiféle görcsöm nem volt, éjszakát is úgy végig aludtam mint ha otthon lettem volna. Másnap délbe került sor a műtétre, de előtte 2 órával kapsz egy nyugtatót, abból már tudod, hogy lassan itt az idő. Ha szólnak, akkor menni kell, megmérik a vérnyomásod, adnak egy altató injekciót és röpke 10-15 perces eljárás az egész. Akkor visznek vissza a szobába ha már ébredezel. Elején kicsit fogsz vérezni, ezért ajánlatos ha már magadhoz térsz normálisan akkor gyorsan bugyi fel betét rá, mert aztán később be indul. Nekem ma már szinte alig van vérzésem. Este viszont már haza is mehetsz az utolsó vizit után, de előtte még elkel menned egy hasi ultra hangra hogy ki vagy e teljesen tisztítva. Ki kéred a zárójelentést és irány haza fele. 2-3 hét múlva vissza kell menned még egy ultrahangra, vagy a kórházba vagy a nőgyógyászhoz ahova szimpatikus.

2013. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!