Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhesség, hatalmas felelőtlen...

Terhesség, hatalmas felelőtlenség. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem rég tudtam meg hogy terhes vagyok, a párommal 4,5 éve vagyunk együtt, én 21 éves vagyok, a párom 25. Én nem dolgozom, évek óta csak időszakos munkáim vannak mert nem találok semmit. A párom dolgozik, de ez egy család eltartásához édes kevés. Világ életemben imádtam a gyerekeket, és mindig is tervben volt hogy egyszer anya szeretnék lenni, de a jelenlegi helyzetünkben, úgy érzem hogy hatalmas nagy felelőtlenség egy babát be vállalni, nem tudnánk neki mindent meg adni, és ez nagy fájdalom lenne számunkra, mert nem szeretnénk azt hogy a babánk nélkülözzön bármit is. Én édesapámmal és nagypapámmal élek, a párom szinte mindig itt van, de nem mondhatni hogy össze költöztünk. A szívem szakad meg és egész nap csak sírni tudok, de még is úgy érzem hogy a helyes döntés az lenne ha nem tartanánk meg. Nagyon sajnáljuk, én is és párom is, mind ketten nagyon kivagyunk, de ha neadj Isten történik párommal valami, mit csinálok a babával? Miből tartom el? Hogy adok meg neki mindent amit csak szeretne? Kérek mindenkit hogy csak normális választ írjon, a provokálás és kötekedés egyáltalán nem érdekel, van így is elég nagy szív fájdalmam. Világ életemben gyűlöltem már csak az abortusz gondolatát is, szemen tudnám magam köpni hogy egyáltalán eszembe jutott ez a dolog, de esélyünk sincs hogy 1 fizetésből 3-an meg éljünk a mai világba. :(
2014. febr. 10. 14:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
Mennyit keres a párod, és mennyi a havi állandó kiadásotok?
2014. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:
A párom kb 140 ezer forintot, plusz ha van túlóra. Telefonszámlák, autó fenntartás, lakáskassza, biztosítások.. a 140ezer forintból maximum 20 ezer megy el egy hónapba "szórakozásra" de ez a nagyon max.. és így sem tud soha férre tenni.
2014. febr. 10. 14:39
 3/67 anonim ***** válasza:
22%

azt tudod,h ha megszületik a gyerek,akkor alanyi jogon jár a gyes és csp?Nem egy nagy összeg,37500ft kb,viszont a gyerek kiadásait fedezi az elején..

Nem azt mondom,h erre lehet alapozni,de kezdetnek,h ne kelljen elvetetni,ha nem akarjátok,szerintem elég...Nektek meg eddig is élnetek kellett vmiből,nem?aztán meg mikor picit nagyobb lesz,kereshetsz munkát mellette is,és ha találsző mehet bölcsibe

2014. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy így fiatalon gyerek nélkül sem vettek fel sehova.. gyerek mellet meg aztán végképp nem hiszem hogy bármi munkát is kapnék.
2014. febr. 10. 14:41
 5/67 anonim ***** válasza:
28%
Szia. Én is 21 éves vagyok, és terhes, és nálunk is csak a barátom dolgozik, és kb. ugyanolyan az anyagi helyzetünk mint a tiétek..bár én kapok táppénzt,mert be vagyok jelentve édesanyám cégéhez, de az sem egy nagy összeg. De tényleg kapnál GYÁST, Gyed-et, amit az előző hozzászóló mondott. Én március végén szülni fogok. Szerintem ha jól megvagytok, és az Ő, valamint a Te családodon is azt veszitek észre,hogy támogatnak Titeket és látjátok rajtuk a hajlandóságot a későbbi segítségre (akár anyagilag, akár a babáva kapcsolatban) akkor vállaljátok be. Az abortusz után olyan lelki sérüléseid lehetnek,amik életed végéig elkísérhetnek...borzalmas érzések. Tény,hogyha bevállaljátok az sok lemondással fog járni és nehézséggel, de ugyanúgy rengeteg örömmel, és határtalan boldogsággal is, hidd el :) az a baba nem véletlenül fogant meg. Valamiért meg akar születni. :)
2014. febr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
bocsi gyest kapnál nem gyed-et.. elírtam
2014. febr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó hozzászóló abban tévedsz, hogy TGYÁST és GYED-et kapna, mert ahhoz 365 napnak meg kell lennie, és a szülés időpontjában is munkaviszonnyal kellene rendelkeznie.

GYES-t (alanyi jogon jár) + családit kapna.

2014. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
28%
Távol álljon tőlem nem ítélek el senkit, mert ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Mi most várjuk az elsőt és közel sem törekszünk arra, hogy meglegyen majd mindene. Nem kell, hogy mindent megkapjon majd amit szeme-szája megķíván.Szerintem nem attól lesz boldog, hogy megkap minden hiperszuper játékot, a legutolsó divat szerint öltözetjük stb. Fontos, hogy legyen tető a feje fölött, legyen fűtés, víz, villany és étel. Ami pedig a legfontosabb a szülők szeretete. Én sem vállalnék gyereket, ha még azt sem tudnám, hogy mi mit fogunk enni holnap, de azért biztosan nem vetetném el, mert nem tudom majd mindenből a legjobbat megvenni neki.
2014. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
50%
Valóban nehéz helyzet, de azt is mérlegelned kell, hogy ha nem tartjátok meg a babát, akkor lelkileg hogyan fogod tudni feldolgozni. Ha már most ennyire megvisel a helyzet, akkor utána csak rosszabb lesz. Valóban nem a legjobb az anyagi helyzetetek, de azért számoljátok át, hogy mi az amiről le tudnátok mondani, ha mégis megtartjátok. Pl. lakáskasszát lehet szüneteltetni, szórakozási költséget is vissza lehet fogni. A pici születése után Te kapnád a GYES+ családit, a párod igénybe tudna venni 10 000 Ft családi adókedvezményt, ez így együtt több mint 45 000 Ft havonta. Közben esetleg tanulhatnál még valamit, és a gyerek egy éves korában megpróbálhatnál elhelyezkedni. Mindent alaposan számoljatok át és csak utána döntsetek.
2014. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
44%

"Az abortusz után olyan lelki sérüléseid lehetnek,amik életed végéig elkísérhetnek...borzalmas érzések."


Te még nem is szültél, nincs gyereked, nem volt abortuszod sem, de marha okosnak érzed magad! Tudod sokkal nagyobb fájdalom szenvedni, nélkülözni látni a gyerekedet, mint egy abortusz. Kérdezz csak meg olyanokat, akiknek kijutott mindkettőből!

2014. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!