Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha downos lenne a magzatod,...

Ha downos lenne a magzatod, Te megtartanád? (17 hetes)

Figyelt kérdés

2014. okt. 9. 17:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/120 anonim ***** válasza:
43%
Én megtartanám. Dolgoztam Down szindrómás gyerekekkel! így én látom a másik oldalt is. Dolgoztam autista gyerekekkel is, ami ugye nem szűrhető. Hidd el az sokkal rosszabb. Ha 3 év múlva kiderülne hogy autista örökbe adnád? Ha a 2 évesed egy balesetben elvesztené mindkét karját, otthagynád a kórházban? Downos kicsi mellett is lehet dolgozni. Vannak olyan intézmények, ahol el lehet őket helyezni nappal. ovi is, suli is! Már nem a múlt században élünk!
2014. okt. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/120 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Keress nyugodtan privátban. Nem mindig leszek gépközelben a hétvégén, de amint tudok, válaszolok. (13-as)

2014. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/120 anonim ***** válasza:
91%
21-es azért az más, ha a gyereket éri baleset, mintha arról lehet dönteni, hogy betegen, normális életet sosem élni tudva jöjjön világra....
2014. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/120 anonim ***** válasza:
89%
23assal értek egyet. Nyilván ha egy később bekövetkezett vagy nem szűrhető betegség derül ki, ugyan úgy szeretném és felnevelném. De ha kiderült, hogy egy ilyen gyógíthatatlan, normális élettel összeegyeztethetetlen baja van még magzati korban, akkor nem tartanám meg.
2014. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/120 anonim válasza:
89%
Én abortusz ellenes vagyok, de ebben az esetben én sem tartanám meg. Mindkét fél számára ez a legjobb megoldás véleményem szerint. Mint a magzat, mint a kismama számára.
2014. okt. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/120 anonim ***** válasza:
55%

Én nem tudnám elvetetni, de biztos, hogy nehéz döntés lenne, férjemmel nem értünk egyet egyelőre. :(

Igaz, csak pár hetet, de voltam fogyatékkal élők között, láttam közelről downosokat, kívülről nézve először tényleg szörnyű, de én annyi boldogságot, szeretetet, mint az ő szemükben, még soha, sehol nem láttam. Ezért azt gondolom, hogy számukra nem szenvedés az élet. És a családjuk számára sem, HA el tudják fogadni őt olyannak, amilyen.

2014. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/120 anonim ***** válasza:
100%

elfogadni, hogy soha nem lesz szerelmes nem lesz családja, nem indul el az életben?

természetesen ha nem vennék észre terhesség alatt, nem hagynám a kórházban...de ha időben észrevennék, nem szülném meg...

2014. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/120 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra is gondolni kell, hogy mi lesz azzal a gyerekkel, ha ti nem lesztek és megéli azt a kort? Ki fogja ápolni ellátni? Ha netán már van nagyobb tesó vagy később terveznek rá marad minden az ő életét is tönkre téve?
2014. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/120 DownBaba ***** válasza:
73%

Vannak, akik szívesen fogadnak örökbe Down-szindrómás babát, három olyen családot is személyesen ismerek, ahol örökbefogadtak DS babát. Sajnos ide nem tehetek linket, de ha írsz privát üzenetet, szívesen elküldöm annak a Down dadának az elérhetőségét, aki az örökbeadásokkal foglalkozik vagy segít információhoz jutni (akár Down-szindrómás gyereket nevelő családot meglátogatni) és dönteni.

Magyarországon is vannak olyan Down-szindrómások, akik többségi iskolába járnak, vannak kiscsoportos lakóotthonok is, van segített önálló élet. Nagyon sok minden változott már csak az elmúlt 10 évben is és minden generációnak egyre jobb a helyzete. Nekem Down-szindrómás a lányom, többségi iskolába jár és kifejezetten cserfes :)

2014. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/120 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanám meg.
2014. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!