Elvetessem az babát?

Figyelt kérdés
A orvosok aszt monták hogy sújos fogyatékos lesz a gyermekem. Gondoltam elvetetem. De az gyilkosságnak számít nem? És az orvosok is tévedhetnek.

2014. dec. 11. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Neked nem kell gyerek, plane nem egy fogyatekos.
2014. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
81%

Az emberölés jogilag a megszületés pillanatától számít bűncselekménynek. Etikailag, nos... az egyház azt hirdeti, hogy meg kell szülni, még ha fogyatékos is, mert ez Isten ajándéka.

A liberális álláspont ezzel szemben azt hirdeti, hogy az anya önrendelkezési joga a fontosabb. Az is lehet, hogy olyan rendellenességgel születik, ami az élettel összeegyeztethetetlen, ekkor csak szenvedést okozol a babának. Ha kisebb fokú, mondjuk Down-szindrómás, akkor leélhet egy korlátozottan normális életet.

Azt, h elveteted-e, Neked kell eldönteni.

Mi a rendellenesség?

2014. dec. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Az abortusz NEM gyilkosság, csak a bigott vallásosak és ellenzők szerint.

De ha az orvosok szerint súlyosan fogyatékos lesz a baba, akkor ne tartsd meg semmiképpen.

Fogyatékos gyerekkel akár a nap 24 órájában együtt kell lenni, és felnőttkorában sem lesz önálló.

2014. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Lehet, h túl magasra céloztam.
2014. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De az gyilkosság, akkor is, ha nem büntetik :(
2014. dec. 11. 15:25
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Akkor tartsd meg, csak nem tudommi itt a kèrdès...
2014. dec. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
80%
Ha úgy gondolod, h gyilkosság, akkor tartsd meg. De fel is kell nevelni, egy fogyatékosra meg sokkal jobban oda kell figyelni.
2014. dec. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
"aszt monták sújos"....én azt mondom, neked súlyos hiányosságaid vannak az általános iskola alsó tagozatából, remélem a kérdésed csak kamu vagy a szokásos abortuszos provokáció.
2014. dec. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mit mondtak, miért lesz fogyatékos?

A 12. hetes Down teszt eredménye nem lett jó? Mert az tévedhet, ilyenkor szoktak menni magzatvíz mintavételre

2014. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Talán a legokosabb az lenne, ha utána olvasnál, hogy mivel jár egy ilyen gyerek felnevelése. Úgy el tudod dönteni, hogy tudod, akarod-e vállalni.

A személyes véleményem, hogy én nem szülnék meg fogyatékos gyereket. Pláne nem akkor, ha csak annyi lenne az élete, hogy zöldségként elvegetálgat pár nyomorúságos évtizedet egy sarokban.

Amúgy nem is gondolnád, hányan adják intézetekbe a beteg gyereküket 1 éves korukig. A nagy, hős, ab-ellenes anyák, akik pár hónap után, kész idegroncsként azt se tudják hogy szabaduljanak szegény babától.

2014. dec. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!