Hogyan megy, és mennyibe kerül egy abortusz ma?

Figyelt kérdés
Akik nemrég átestetek ezen,írjatok! Köszönöm!
2015. jan. 15. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Nekem sosem volt abortuszom, de nem ítélem el.

Ha jól tudom 30 ezer Ft. Ha az orvos megállapította a terhességed, akkor a papírral, amit ad, menj el a védőnőhöz, akihez körzet szerint tartozol, ő majd elmond mindent hogyan tovább.

2015. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsot!
2015. jan. 15. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

bnőmnek kétszer kellett mennie családvédelmi tanácsadásra. ott elbeszélgetés volt, elmondta miért nem tudja megtartani stb. kapott csekket és elmagyarázta a nő, hogy a kh-ban hogyan kell intézkedni, előre időpontot egyeztetni. ennyit mesélt

ja még fontos, hogy időben kezdj el intézkedni mert csak a 12.hétig végzik el (kivéve ha eü-i probléma van pl beteg a baba akkor későbbre is kitolható asszem)

2015. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 15. 21:27
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem a területileg illetékes védőnőhöz kell menned! A családsegítő központba. Oda az orvos küld, kapsz egy telefonszámot, amin időpontot kérsz.

Közben kell egy vércsoport teszt. Bemész a Cs.S.-höz, elbeszélgettek. Három nap gondolkozási időt kapsz.

Ha letellik, kapsz beutalót aneszteziológiára, és egy csekket. Ha voltál anesztesnél, a papirjaiddal a kórház nőgyógyászatán kérsz időpontot abortuszra.

Az adott napon megjelensz kórházi motyóval, felvesznek és befektetnek.

KórházA válogatja, hogy mennyi ideig vagy bent.

2015. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. jan. 15. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
A családvédelmi szolgálathoz kell menned, de csak ha van szívhang, addig nem lehet. Aznap amikor befekszel kapsz méh tágítót ami sajnos fáj. Csak 1 pillanatnyi szúrás lesz. Általában másnap műtenek, ha minden rendben zajlik aznap délután haza mehetsz. A műtét előtt és után olyan érzés lesz a hasadban, mintha menstruálnál. Ha nagyon vérzel, szólj a nővérkének!
2015. jan. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem friss tapasztalataim vannak, sajnos. Először nőgyógyász, ad papírt a családvédelmibe, és kérj laborba is beutalót az orvostól, ha nem ad, nekem nem adtak, csak a végén derült ki, hogy ez meg kéne, szóval 1 hónapnál nem régebbi vérképeredmény kell a műtétre, vércsoportos is, ha nincs még, abból viszont jó a régebbi is, ha szültél már esetleg. Ha negatív vagy kapsz egy plusz injekciót a beavatkozás után, ha jól vagy. Családvédelmiben kétszer megjelensz, másodszor kapod a csekket 29.710 a teljes összeg, ha nem kaphatsz "kedvezményt", de a családvédelmis védőnő majd tájékoztat. Ha nem szültél még simán, akkor tágítanak, testileg talán ez lehet a legkellemetlenebb része, a szobatársaimat nézve. A műtét előtt éjféltől nem ehetsz, ihatsz semmit, műtét után is csak pár órával, óvatosan. Altatnak, nem érzel semmit a műtétből, utána mensi görcs szerű fájdalom, kinek gyengébb, erősebb. Vérzés szintén erősebb-gyengébb, bár a műtét után még biztos erősebb. Nekem két szobatársam hányt utána.Ha minden oké esti vizit után hazamehetsz. Teljesen normális volt mindenki, nem látják át az életed, hogy miért kellet ezt a döntést hoznod. Nekem a családvédelmiben sem erőltették, hogy márpedig tartsa meg... Még a műtét napján is meggondolhatod magad, ha úgy érzed, bár tágítás után már nem érdemes. Tőlem is kérdezték a műtét előtt, hogy meggondoltam magam, mert sírtam, de mondtam , hogy nem lehet. Megnyugodtam és már altattak is, a következő emlékem már a szobában van/volt...
2015. jan. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó vagyok. Valóban 12. hétig csinálják meg. Nekem sikerült elhúznom az időt sajnos az ünnepek, meg hosszú hétvége itt-ott jól lelassított, pedig nem akartam a végéig húzni és hát a melóban is szívták a fogukat, hogy miért hiányzok, de persze nem kötöttem az orrukra. Másnap már dolgoztam. 11. hét 0 napos volt az ultrahangon, hétfőn, az asszisztens beszólt, hogy ha el van már intézve minden akkor miért húztam eddig, az orvos válaszolt, hogy gondolkodott, én csak néztem a monitort és 1-2 könnycseppel elbúcsúztam tőle... az orvos mondta, hogy náluk 11. hét 6 napig szakítják meg, az ambulancián az asszisztens 12.hét 0. napot mondott a telefonba, és akkor megnéztem elvileg hány hetes vagyok/leszek, péntek lett volna először, de az pont 12.0. volt és mondta, hogy ha csak egy nappal is nagyobbnak tűnik nem szakítják meg, ezért szerdára egyeztettünk a műtétre, és hogy hétfőn labor+uh, hogy beleférek-e még... És belefértem... Saját kárán tanul az ember... És a családvédelmiben a védőnő a 12.hét végét mondta, szóval eléggé félre van tájékoztatva... vagy ha direkt mondta, hogy kicsússzak, akkor nagy szemétség volt tőle, ha így akart rávenni, hogy megtartsam szerencsétlen magzatot...
2015. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat! Mindannyian hasznosat szóltatok! Köszönöm!
2015. jan. 16. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!