Hogyan zajlik az abortusz? Vizsgálatok, abortusz után mikor kell megjönnie a menstruációnak stb?

Figyelt kérdés
Válaszban leírom, hogy a Nyíregyházi Jósa András kórházban hogyan zajlik. Nem szeretném, ha belém kötnének. Szerintem senki sem jókedvéből megy el abortuszra.

2015. jan. 23. 18:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 A kérdező kommentje:
Szeretnék segíteni azoknak akik abortuszon fognak átesni. Nagyon szomorú dolog, én mindig elleneztem, de mikor kiderült, hogy babát várok rá kellett döbbennem, van az az ok ami sajnos abortuszra " kényszerít". Úgy gondolom ha valaki gyereket szeretne mindent meg szeretne adni neki, és nélkülözés nélkül felnevelni. Ez a mai világban nagyon nehéz. Lelkileg biztosan megvisel mindenkit, ahogyan engen is megviselt, és ha a szerelmem nincs mellettem nem is tudom hogyan csináltam volna végig. Térjünk át a vizsgálatokra, időpontot kértünk a nőgyógyászatra, teltek a napok és eljött életem egyik legnehezebb napja, keves fiatal orvos volt, felfeküdtem majd kis idő múlva közölte, terhes vagyok. Megkérdezte jó hír-e. Lesütött fejjel válaszoltam sajnos nem. Kaptam időpontot ultrahangra, hogy megtudjuk kb hanyadik hetes lehetek. Az ultrahangon eléggé durva Dr. nők voltak, alig lehetett érteni mit motyognak az orruk alatt. Vérvételre is el kellett mennem. Majd vissza a nőgyógyászatra, Családsegítőhöz időpont kellett szintén, ott egy elbeszélgetés volt próbált rábeszélni, hogy tartsam meg a babát, de az álláspontomtól nem tudott eltántorítani, hiszen biztos alapokra szeretnék szülni, és nem az édes szüleim nyakára. Kaptam tőle egy csekket ami 9000Ft körül lehetett, mivel a polgármesteri hivatalból kértem egy nyomtatványt, amiben az állt, hogy támogatást kaptam. Máskülönben kb 30ezer ftba került volna. Gondolkodási időt kaptam egy hetet, mivel az altatós orvoshoz akkor volt időpontom. Reggel a családsegítőnél kezdtem a befizetett csekkel, írt nekem egy papírt ami bizonyítja, hogy jártam ott stb. Altatós orvosnál sokat vártam, rutin vizsgálat - vérnyomás mérés, vér oxygén szint mérés, pár kérdés, itt nagyon aranyosak voltak. Majd közölték, hogy a műtét reggelén 7re ott kell megjelennem. Megviselt a herce hurca, nem volt elég a lelki rész... Sírtam sokat, féltem. Sajnáltam. Műtét előtti este. Könnyű vacsora, ágybabújás, összeomlás, zokogtam ahogy bírtam, a szerelmem vigasztalt meg nagyon nehezen. Reggel irány.... Sosem féltem ennyire. Elsőként hívtak be. Elmondták nagyjából hogyan zajlik, mikor engednek haza stb. Kimentem és szinte rögtön utánam jött is a kedves Dr. Nő - ápoló nő, nem ia tudom igazán. Kedvesen közölte búcsúzzak el nyugodtan a páromtól, pusziljam meg. Nehezemre esett de mosolyogtam neki is nehéz volt. Féltett, és sajnálta a babát. Elbúcsúztunk, az osztályon kaptam "karkötőt" a nevemmel. Mértek egy vérnyomást majd megkaptam a kórházi ruhát, átöltöztem. Betétet a párnám alá helyeztem mert hallottam, hogy előnyös, de kaptam az ápoló nőtől is, és egy kis ruhát amit magam alá terítettem, ha a műtét után nagyon véreznék ne tocsogjak míg magamhoz térek. Kedves bácsika jött értem, mivel első abortuszom így tágítót helyeztek fel. Nagyon aranyosak és kedvesek voltak bent. Beszéltek hozzám végig, kicsit kellemetlen érzés volt de nem fájdalmas. Visszatolt a bácsika, azt mondta pihenjek ne nagyon mozogjak. 2-3 óra hossza múlva jön értem. Pisilni kimehettem de óvatosan. Eljött az én időm. Féltem...... A műtő előtt kb 10percet ültem a tolószékben, nem tudtam semmire sem gondolni, csak, hogy mostmár túl leszek rajta.... Kinyílt a műtő ajtó... Felfeküdtem kaptam az altatót, beszélgettünk aztán elaludtam... A következő kép igazából a kórteremben ébredés. Majd a szobatársam kérdeztem meg, hogy oda adtam e a bácsikának amit szántam mert rémlett. Kómás voltam de aludni már nem tudtam. Kicsit görcsölt a hasam. Pihentem, éhes voltam nagyon de nem ehettem talán műtét után 2 órával lehet, és felállni sem, az altató miatt. Engem viszonylag hamar "kidobott" az ápolónő, ami alatt azt értem, hogy nem pihentem eleget így rosszul lettem a folyosón, vissza fektettek, ez segített. Pihenjetek utána!! Vágytam haza, vágytam a szerelmemhez. Ölelésre vágytam. Biztonságra. Anyukám jött fel érdeklődni, mivel nem ért el. Vele távoztam, a pultnál megkaptam a zárójelentést. A szerelmem ölelése volt a legjobb dolog ami történhetett velem ezután. Nehezen ment a séta, az ülés fájt. Hazajöttem, aludtam. 2 hét mulva kontroll. Addig vérezgetés, csak betétet lehet használni, fertőzésveszély miatt. Még véreztem. Mindent rendben találtak. Kaptam fogamzásgátlót. Semmit nem mondtak, olvasgattam mikor kell megjönnie a menstruációmnak, késett késett..... Megijedtünk, hogy valami nem oké. Dec 2.-án volt a műtét, Január 21.-én jött meg... Örülünk, elkezdtem a fogamzásgátlót.... Mindenkinek kívánok sok sok lelkierőt, kitartást, jobbulást! Remélem valakinek segíthettem a történetemmel, még ha csak 1 embernek is, már akkor megérte leírnom!
2015. jan. 23. 19:32
 2/84 anonim ***** válasza:
60%

mért kel ekkora ordenáré parasztnak lenni?


Sajnos nekem is volt nem hogy nem vagyok rá büszke hanem szégyellem is.De nem tudtam mit tenni 17 voltam és kuss volt a nevem.Mai napig bánt hogy ez az egész megtörtént de nem lehetett mit tennem.Ott még szülők döntöttek.Sokszor elkap a sírás miatta mert velem ráadásban iszonyatosan bántak ,,elrentettésül" gondolom.Hát köszönöm itt vagyok 24 évesen küzdünk a babáért hónapok óta de nem jön.Lehet hogy tönkre lettem cseszve akkor ,ki tudja?!Nem Én akartam hogy úgy végződjön és mégis engem bántanak ha megtudják min mentem keresztül.


Először tudni kellene a hátteret és utána bántani a másikat.Vétkes voltam oké mert szerelmes hülye tiniként nem az volt a fejemben hogy gumi,de hol vannak ilyenkor a szülők?Ilyenkor miért nem állnak a gyerekük mellé?Ők is ugyan úgy elcseszték a nevelést ha ez megtörténik de utána meg cserben hagynak...És ismétlem engem ítélnek el örökké...

2015. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
7%

Sziasztok!

A válaszolónak üzenem, hogy ott nem te voltál a hibás, hanem a szüleid, mert nem kérdeztek meg, hogy szeretnéd-e megtartani a gyermekedet, hanem szabályosan megerőszakoltak az ő döntésükkel. Te csak áldozat voltál. Viszont bocsánat, de nem tudom azokat az asszonyokat sajnálni, akik nem védekeztek, és még szerelme is van, hanem ha már megtörtént a "baj", akkor futás a mészárszékre.

A válaszolót sajnálom, de téged kérdező, illetve leírót sajnos nem , de a babádat igen.

Hiszen tudod az a gyermek szeretetből fogant, te pedig az életére törtél. Nem érdekel, hogy sírtál, nem, mert te "mivel a gyermekednek még nem volt hangja", és ráadásul aludtál, nem hallhattad, és nem láthattad miként pusztítják el.

Pedig kár. Az lett volna igazán a szörnyű tragédia, és remélem soha többet nem teszel ilyet!

Képzeld csak el, ha a te anyád is elvetet. Persze akkor most nem írhattad volna ezt le, és nem tetted volna azt amit tettél.

Örülj neki, hogy te élsz!

2015. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező! Gondolom könnyíteni szerettél volna a lelkeden. Megértelek, de ez a fórum nem biztos, hogy erre való, nem hinném, hogy itt sok olyanra találsz, aki megköszönni ezt a leírást neked. Nagylelkű dolog, hogy segíteni szeretnél másokon, de ha megfogadsz egy tanácsot, nem azt hangoztatod, hogy milyen volt az abortusz, túl lehet élni, hanem harcolsz azért, hogy mindenki védekezzen normálisan. Az abortusz támogatásával senkinek nem segítesz, ellenben ha teheted, mindenhol hívd fel a figyelmet a védekezés fontosságára. Ezzel sokkal többet tehetsz és segíthetsz. Mielőbbi lelki gyógyulást!
2015. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
15%
Ne haragudj kérdező,nem tudlak sajnálni egy percig sem,mert lehet ésszerűen védekezni,rajtam,anyukámon,barátnőimen kívül is ismerek olyanokat akik szednek gyógyszert rendeltetésszerűen,és mégsem jön a baba érdekes mód.volt hogy 17évesen kiszakadt a gumi,sőt rá egy évre is,volt eszem elmenni 72órás gyógyszerért.Ha akartam gyereket jött,ha csesztem a védekezésre és jött akkor bevállaltam,ha tudatosan nem akartam akkor évekig nem jött. Te túl leszel idővel,a babád meg a kukában végezte mert nem képesek az emberek ésszerűen lefeküdni.
2015. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
22%
Hát...én 16 évesen lettem terhes. Nekem aztán beszélhettek anyámék. Kidobtak otthonrol az sem érdekel. Nekem ne mondja senki hogy ráerőltették, ugyanis olyan nincs. 14 éves kortól ez saját döntés, nem a szülőké. Én megtudtam csinálni, csak akarat kellett hozzá.
2015. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
12%
Nyugodtan pontozzatok le, mert én bemertem vállalni :) És büszke vagyok rá hogy nem írtom a vérem :) Irigykedni lehet :) Van is rá ok :D
2015. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
65%

Hát nekem segítettél és köszönöm!

Mi vedekeztünk és nem akarunk gyereket.Igen rendesen védekeztünk,baleset történt mentem eseményutániért bevettem, időben nem hánytam ki és mégis pozitiv a terhestesztem

Jövőheten megyek dokihoz és igen abortusz lesz

: millió oka van..de én nem fogok itt sírni hogy sajnáljatok mert az gyűlölöm.

De mindenki szálljon magába aki szidja ezt a lányt vagy bárki mást aki erre kényszerül.rohadtul nem tudhatod mikor kerülsz ebbe a helyzetbe ugyanis nincs 100 % os módszer Legyetek már objektívek !

és azt sem értem hogy az abortuszellenesek minek járnak ide?

Azt kérdeznem még hogy most hogy vagy,minden rendben?

az altatás után otthon mennyi idő még jól lettel?

Dolgozni mikor tudtál?

2015. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
0%
Figyu, te teljesen félreértelmezted amit írtam. De nem süllyedek le a szintedre, van jobb dolgom is :)
2015. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem inkább a Webbetegen vagy hasonlón kérdezd meg, Ide legtöbbször csak vakon ítélkező álkeresztények és meddők irogatnak. Azt sem tudják, hogy miért veteti el valaki a gyereket, de már mindennek elhordják és sértegetik. Mert erre igenis lehet oka az embernek. Undorító országban élünk.
2015. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!