Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti miért támogatjátok/ellenzit...

Ti miért támogatjátok/ellenzitek az abortuszt?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni, ki milyen érvekkel igazolja az álláspontját. A támogatásnál természetesen arról van szó, hogy az illető elismeri a nő rendelkezési jogát saját teste felett, és tiszteletben tartja azt a döntését, hogy kihordja vagy elvetesse a magzatot.


Én személy szerint támogató vagyok, és szeretném, ha minden országban legalizálnák az abortuszt.


*Thomasina*



2015. júl. 14. 22:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
Nem ellenzem. Adódhatnak olyan élethelyzetek, amikor az abortusz a legjobb megoldás, még a születendő magzat szempontjából is (akkor is, ha egyébként egészséges volna).
2015. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek veled is, és az első válaszolóval is.

Ezt nem lehet feketén és fehéren kezelni, hogy jó vagy rossz.. Mérlegelni kell az összes körülményt.

2015. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 curáku ***** válasza:
71%

Úgy gondolom, hogy egy nőnek joga van dönteni a testéről. Ez nekem épp elég indok.


És egyébként ennek is szabtak egy határt, hiszen nálunk a 12. hétig, legkésőbb 18. hétig dönthetek arról, hogy meg szeretném-e tartani a magzatot.


Angliában ha jól tudom, akkor a 24. hét a határ, mivel onnantól számítják életképesnek a babát, onnantól van esélye a túlélésre a méhen kívül.


Ennél jobban szerintem nem lehet és nem is szabad korlátozni a dolgot.

2015. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Örülök, hogy nem lett gyűlölködés, meg vita a kérdés kapcsán. :)
2015. júl. 14. 22:53
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
A véleményeink különbözőek lehetnek. Én biztos nem fogok gyűlölködni, ha valakinek más a véleménye erről. Az az ő véleménye... :) (2. voltam).
2015. júl. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszi #2-es, kedvelem a hozzád hasonló értelmes embereket.

Csak azért írtam még oda, mert ebben a témában elég parázs viták szoktak folyni itt, a gyakorin (meg máshol is).

2015. júl. 14. 23:02
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

:) Köszönöm Kérdező.. Háát... még jöhetnek a támadások.. De reméljük ők is kellőképpen kultúrált módon írják majd le a saját véleményüket... :)

Jóéjt mindekinek!

2015. júl. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nekem alapvetően nincs bajom az ellenvéleménnyel, ha az nincs alpárian megfogalmazva. Meg hát persze az alaphelyzet az, hogy nekem van igazam. :)

Neked is jó éjt!

2015. júl. 14. 23:08
 9/26 anonim ***** válasza:
56%
Én ellenzem, mert nekem az élet a fogantatás pillanatában kezdődik. Mondom ezt úgy, hogy 23 évesen nem tervezetten teherbeestem és sokat töprengtünk a férjemmel, hogy mi legyen. Korábban egyszerűen zsigerből mondtam, hogy az abortusz bűn, nem lenne szabad engedni. Eztután már nem ilyen egyértelműen jelentem ki, de mi a fiunk megtartása mellett döntöttünk. Sokat gondolkodtunk már ezen, de az álláspontunk most is az, hogy az abortusz nem megoldás. Ennek ellenére nem gyűlölködünk és nem ítéljük el azt, aki abortusz mellett dönt. Mi mindenesetre nem tudtuk volna megtenni. Én úgy gondolom, hogy a nőnek van önrendelkezési joga akkor, amikor a védekezés vagy nem védekezés mellett dönt (leszámítva az erőszakot), utána már nem csak az ő jogát kell vizsgálni, hanem a leendő gyermekét is. De ez egy hosszú és parttalan vita, amiről én például szívesen vitáznék akár személyesen is, de ahogy itt is mérhetetlen indulatokat kovácsol ez mindig, úgy gondolom, hogy egy személyes vita során is csak erre lehetne számítani, hiszen túl kényes a téma.
2015. júl. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Értelek #9-es, és tiszteletben tartom a véleményedet, és annak is örülök, hogy te is elfogadod, ha egy nő emellett dönt.

Igazad van, egy meddő vita teljesen értelmetlen lenne. Ilyen határozott véleményekkel úgysem tudnánk meggyőzni egymást az ellenkező álláspontról (pl számomra a fogantatás csak az élet lehetősége, de ebbe most ne menjünk bele).

2015. júl. 14. 23:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!