Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyi idő, míg túl teszi...

Mennyi idő, míg túl teszi magát rajta az ember?

Figyelt kérdés

6 hónapja volt abortuszom.

Szerettem volna megtartani, de a párom nem akarta. (9 éve vagyunk együtt.) Logikusan nézve tényleg rosszkor jött. Mondjuk nem is nagyon van ilyen, hogy jó időzítés. Viszont a lényeg az volt, hogy ő nem akarta. Nem akartam rá eröltetni, bele egyeztem, hogy elvetessük.

Érzelmileg nagyon megbántam. Bár, ha az anyagiakat, meg minden mást nézünk, akkor "helyes döntés" volt.


Sokat sírok azóta is. Már zavar a dolog a mindennapi dolgaim közben is. Nem csak este jön rám.


Nem tudom mit csináljak. Nem bírok a kisgyerekes rokonok közelében lenni. (Ők azt hiszik, nem szeretem a gyerekeket. Pedig pont fordítva van.)


Pszichológusra nincs pénzem. Mi lenne a megoldás?



2016. dec. 14. 23:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

Kérsz egy beutalót a háziorvostól a helyi pszichiátriai/mentálhigiénés szakrendelésre, ott kaphatsz TB alapon pszichológust is.

"Sokat sírok azóta is. Már zavar a dolog a mindennapi dolgaim közben is. Nem csak este jön rám." - ez így egy sima pszichoreaktív depresszió, a páromnak a munkahelyi konfliktusok miatt volt hasonló. Antidepresszánstól pár hét alatt jelentősen javult.

2016. dec. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%

1,Pszichológus van tb alapon is.

2, Fel kell dolgozni a traumàt. A gyàsz időszak a feldolgozàs egyes szakaszainak hosszàtól is függ. De kb 1 év.


Az ha a döntéssel nem tudsz megbékélni, na az örökké fàjni fog. Halvànyodik majd ugyan, de még a halàlos àgyadon is eszedbe fog jutni.

Gondolom nem ilyesmit akarsz hallani,de ez van.

2016. dec. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
55%

Sokan nem heverik ki egesz eletukben.

A baratnomnek a foiskola alatt volt abortusza, ennek mar 10 eve, azota van ket gyereke, de a mai napig eszebe jut, hogy lehetne 3 is , es azota is sir miatta.

2016. dec. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Hát nem is tudom. Nem nézne rám furán a házi orvos ha ilyesmivel sétállnék be hozzá.

Szégyellek erről beszélni. Kérdezgették a munka helyemen, hogy hol voltam a műtét napján és utána is. Kiderült, hogy másik két kolléga nőmnek is volt már abortusza. Tök lazán kezelték. Mint ha semmiség lenne. Az egyik olyasmit mondott, hogy alig várta, hogy kiszedjék belőle, hogy aztán mehessen végre a dolgára. (Van gyerekekük már.) Ennél a mondatnál szinte rosszul lettem.

Nem tudom, hogy sikerült eljutni nekik ebbe az állapitba. Ilyen nem is akarok lenni, mint ők, csak kicsit nyugodtabb. Elegem van.már a sírásból. Tiszta ciki, hogy így viselkedem.


Antidepresszánst nem szeretnék szedni. Az tüneti kezelés volna csak. Nem megoldás a problémára. Agyban akarom helyre tenni adolgokat.

Nincs más megoldás, csak a pszichológus?

2016. dec. 15. 00:17
 5/34 anonim ***** válasza:
91%

Egy pszichológus tényleg tudna ezen segíteni, de gondolom az anyagi gondok miatt nem szívesen mennél el.

Át tudom érezni, amit érezhetsz, teljesen jogosak a problémáid.

A kollégáid egyszerűen csak más adottságokkal rendelkeznek, számukra nem akkora nagy szám egy gyerek, emiatt ne érezd magad rosszul.

Minden ember más, ne akard félvállról venni a dolgot csak azért mert másnak ez megy.

Talán segítene, ha élőben tudnál beszélgetni valakivel, aki ugyanígy élte meg az abortuszt, mint te. Talán segít, ha elmeséli, ő hogyan élte át az azt követő lehangolt időszakot.

2016. dec. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%

"Kiderült, hogy másik két kolléga nőmnek is volt már abortusza. Tök lazán kezelték. Mint ha semmiség lenne. Az egyik olyasmit mondott, hogy alig várta, hogy kiszedjék belőle, hogy aztán mehessen végre a dolgára. (Van gyerekekük már.) Ennél a mondatnál szinte rosszul lettem. "


Nem kell rosszul lenni és nem kell az érzelmeket hasonlítani. Egy nem kívánt terhesség nem ugyanaz, mint egy véletlen besikerult, "szerettem volna mwgtartani ". Az elsőn nyilvánvalóan gyorsan túl lép az ember, a másodikat nehéz feldolgozni.

2016. dec. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
55%

Sajnállak. A párod egy igazi uriember lehet, ha 9 év után abortuszra kuldott... Szerintem lepj ki ebbol a kapcsolatbol amig tudsz, mar, ha szeretnel meg gyereket. Ettol az embertol nem lesz.

En is pszichologust javaslok neked. Ne torodj azzal, hogy a haziorvos mit gondol. Kivanok erot neked, hogy ki tudj leoni a gyaszbol!

2016. dec. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
1%
A meg nem született gyermeked mennyi idő múlva teszi túl majd magát az egészen?
2016. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Mivel megnemületett, gondolom ez nem probléma neki. Nagyon hülye vagy! Komolyan.


Kérdezzél meg olyan gyereket, aki csonka családban született, s kenyéren meg csapvizen nőtt föl, egy turis torna cipőben. Vagy olyat, akit nem szeret az apja, mert az anyja önkényesen tette apává.

Az majd megmondja neked, talán, hogy tette volna túl magát azon, ha meg sem született volna.

2016. dec. 15. 10:05
 10/34 anonim ***** válasza:
34%
Ne haragudj kedves kérdező...de ha 9 év után abortuszra küldött, akkor gyanítom hogy már nem csak ketten vagytok ebben a kapcsolatban. Én azonnal kilépnék. Sőt...1 év után nálunk becsúszott a baba, párom "megrémült" s közölte hogy el kell vetetni a babát, nem mondtam neki semmit. 2 óra múlva hívott...átgondolta...már nagyon várja a picit. Viszont ha nem gondolta volna meg magát, én szakítottam volna vele.
2016. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!