Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Segítsen valaki eligazodni a...

Segítsen valaki eligazodni a dátumokban! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Dec.07-én 8hetes és 2 napos terhes voltam. Most ez alapján 10hetes vagyis 11.hétben vagyok???

Azért olyan fontos ez nekem, mert a párom szeretné elvetetni a babát, anyagiakra fogja (ő is akaratlanul jött, de az anyukája akkor is most is azt mondja ha már ott van maradjon is meg) én nem szeretném se ráerőszakolni a picit, se elvetetni, ezért bízom benne, hogy már nem végzik el. Azt mondta ha már nem lehet akkor majd felneveljük, de ha lehet tenni akar ellene.

Amikor az orvos megállapította a terhességemet azt mondta egy hét múlva találkozunk és addigra döntsük el mit akarunk. Visszamentem dec.11-én és azt mondtam neki hogy nem szeretnénk még megtartani (ezzel a kijelentéssel úgy vagyok, hogy még a műtéti altatasig bármikor viszakozhatok, inkább a párom megnyugtatása miatt tettem),itt helyben nincs családjóléti szolgálat így védőnőhöz lettem irányítva ő adott egy tel.számot ezt felhívtuk és hétfőn voltunk is a legközelebbi kirendeltségükön! Ott elmondták, hogy ma vagy holnap keressek egy másik kirendeltséget mert ő már szabadságon lesz, szándékosan nem kértem időpontot másik helyre, szeretném ha a párom nem csak a nővérét zsarolná meg az abortusz árával (mondván vagy kifizeti vagy hitelt vesz fel-amit nem tudna) hanem akkor intézkedne is egy kicsit én belefáradtam már újra és újra elmondani és egyébként sem szeretném ha felkellene feküdjek a műtőasztalra. Attol tartok az anyagi okokon kívül inkább fél hogy elveszti ezt a babát is (már van egy 2,5éves kislánya a volt barátnőjétől akit ritkán lát, ebbe ne menjünk bele, anyuci a párom unokatesójával lépett le, nem is töri magát, hogy a kislány annyira szeresse az apját) pedig én megmondtam neki nekem nem gyerektartás kell hanem apa, sajnos a rossz tapasztalatai miatt nehezen hiszi el, pedig tudhatná hogy énis elvvált szülők gyereke vagyok, csak nálunk ha más nem volt egy kép apámról és anya néha mesélt róla ha sokáig nem tudott jönni hozzám és az öcsémhez, én ugyanígy nevelném ha mégis szakitásra kerülne a sor mert attol hogy mi már nem szeretjük majd egymást még a gyerek apja akkor is ő lenne.

Szerintetek mit tegyek, mi lenne az aranyközép út???



2016. dec. 22. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

10+4. Azaz betöltött 10., megkezdett 11. hét. Betöltött 12-ig (12+0) veszik el.


A többi bla-bla. Valószínű egyedül fogod felnevelni, ki tudja miből.

2016. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha a dátumokban kell a segítség, akkor ajánlom az 1. választ. Ha egyéb tanács, akkor kérlek, fogalmazz pontosan, mert ebből a mondathalmazból nehéz bármit is értelmezni. Értem én, hogy nem tudtok védekezni (helyesn írni sem, bármennyire is évfolyamelső helyesíró voltál): http://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__8.. azt is, hogy a pároddal rossz a kapcsolatotok: http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parkap..


Fiatal lány nulla egzisztenciával, csak gratulálni tudok.

2016. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Te ezek szerint eldöntötted, hogy megtartod és felneveled, akkor is, ha a párod ebben nem támogat. Akkor most mit kell bohóckodni azzal, hogy ide mész, oda kérsz időpontot, hátha kicsúszol az időből?!


Hidd el, ha egy pasi nem akar gyereket, akkor neki nem is lesz. Az, hogy ha már nem lehet elvetetni, és megszülöd, akkor felnevelitek: egyértelmű. Miért, mit csinálhatna még vele, becseréli malacra?! Viszont elég határozottan közölte, hogy nem akarja.

Azzal tisztában van, hogy 4 hét alatt le tudtad volna intézni az abortuszt, mert időben kiderült, úgyhogy ha kicsúszol az időből, akkor egyszerűen átba.sztad.


Nem fog veled papás-mamást játszani, dob valami gyerektartást (ami már kétfelé fizet, úgyhogy sokra ne számíts), és kézcsókom.

2016. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
10 hét 2 napos vagy. Szóval durván 12 nap van arra,hogy elvetesd. Jobb lenne nem kicentizni, hanem rendesen eldönteni mi legyen.
2016. dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Elírtam, 10 hét 4 napos vagy. De tényleg ne ìg akard megtartani, hogy bohóckodsz hogy kifiss az időből. Legyél már annyira felnőtt, hogy kiállsz magadért. Ha kell a gyerek,és fel is tudod mevelni,akkor tartsd meg. De a pasira ne akard ráerőszakolni, ő egyáltalán nem akar gyereket, mindegy mire hovatkozik.
2016. dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha ilyen körülmények közé szülsz egy gyereket úgy, hogy az apja nem akarja megtartani, és nincs meg az anyagi háttér ahhoz se, hogy az abortuszt kifizessétek, akkor hatalmas felelőtlenség, amit művelsz!


Kétszer elmész védőnőhöz, ha elmondod a telefonban, miről van szó, akkor gyorsan ad időpontot, kell pár vizsgálat, és ennyi. Aki nem akar gyereket, azt ezt elintézi 3 nap alatt, legfeljebb. (Azt hiszem három nappal később kell menni a védőnőhöz másodszorra, de most nem keresek utána.)

Dec. 7. óta már kétszer túlestél volna rajta. A párodnak mégis mit kéne intéznie?! Menjen helyetted ekg-ra?!


Arra van ötleted, hogy miből fogod felnevelni, ha már elvetetni nem tudod?


Arany középút nincs!

Vagy megszülöd, és felneveled egyedül (mert a pasid nem akarja azt se, hogy megszülessen), vagy pedig elveteted. Olyan megoldás nincs, hogy kicsit megszülöd, babázol vele 3 éves koráig, aztán meg visszaadod, mert már nem kell!

2016. dec. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Meg mi ez a majomkodás (zsarolás) az abortusz árával? A nővérének mi köze hozzá? Meg nem tudjátok kifizetni, vagy mi? Mert ha még az ab ára is probléma, akkor hogy gondoltad megtartania a gyereket?
2016. dec. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mondd meg, hogy meg akarod tartani, és ennyi.


(Altatás előtt még felraknak pálcikákat, szerintem még előtte döntsél...)

2016. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Mit tegyek?"

Egyszerű, növessz gerincet.

2016. dec. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem akarod elvetetni, ne tegyed. Ezt fogod egész életedben bánni.

A pasiddal meg megbeszélhetnétek, hogy mit akar végre, ne ködösítsen össze-vissza. Ha akarja ő is a gyereket, akkor most kapott egy második esélyt, kettőn áll a kapcsolat mindig.

2016. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!