Rég volt. 😓De feledni nem bírom. Enyhül ha végre anya lehetek? Befolyásolhatja az abortusz hogy azóta nem estem teherbe? Vagy lelkileg betegített meg és az hat ki a szervezetemre?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam hogy kiírjam e magamból!Majdnem 18évesen teherbe estem az 1.hónapba.Az akkori párom teherbe ejtette az exét is.Lényegébe megcsalt.Én kiakadtam hogyan tovább.Szerettem volna megszülni de nem állt mellettem senki.Kevesen tudják hogy volt abortuszom.Szégyenlem magam.Gyáva voltam.Utáltam magam nem èrdekelt aztán semmi több mint 10kilot fogytam max.2hónap alatt.Azóta 1kapcsolatom volt miből nem született gyermekem.Azt hittem meddő vagyok.Sperma vizsgálatnál a páromnál gondok lettek.Azóta már nem vagyunk együtt.Most a vőlegényemmel 10hónapja vagyunk együtt de most se adatik meg a baba.Tud ő is az abortuszról.Neki van már 1gyermeke.Belebetegedtem bánom hogy nem álltam ki akkor magunkért.Valaha túl leszek ezen? Pszichólogussal beszélnem kéne?Az vessen rám követ aki úgy gondolja hogy nem bűnhödtem épp eleget.Fura a természet akkor max.6aktusból terhes lettem.3fèrfi volt az életembe.26vagyok.
2017. jan. 19. 14:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

Inkább lelki oka lehet.


Nekem 19 évesen volt abortuszom, 28 évesen vállaltunk tudatosan gyereket. Ahogy letettem a tablettát, 1 hónap után azonnal teherbe estem.

Problémamentes tökéletes terhességem volt.

2017. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

Ritkán okoz meddőséget az abortusz, de semmi esetre sem kedvező a későbbi termékenység szempontjából, mivel megsértik a méh falát és emiatt problémás lehet a beágyazódás. Érdemes lenne nőgyógyászhoz ellátogatni és elmondani neki, mi a probléma. Az előző terhességed és abortuszod miatti traumát pedig mindenképp pszichológus segítségével fel kell dolgozni, mert ez a teher nem csak, hogy kihatással lehet arra, hogy mennyire sikerül újra teherbe esned, de egyébként is nehéz egy ilyen feldolgozatlan fájdalommal együtt élni.

Nem vagyok az abortusz híve, de azt sem gondolom, hogy hibáztatnod kellene magad a történtek miatt! A lehető legjobb döntést szeretted volna meghozni és abban az élethelyzetben ez tűnt a legreálisabbnak. Most 26 évesen egy normális párkapcsolatban teljesen másak a lehetőségeid és gondolom, munkád is van, laktok valahol a pároddal, stb, tehát a jelenlegi helyzetedben okkal nem merülne fel benned az abortusz kérdése. Az a lényeg, hogy a 18 éves önmagadat és az akkori döntéseidet ne bíráld felül az alapján, hogy MOST mit tennél azzal a háttérrel, amivel MOST rendelkezel.

2017. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Bízom benne hogy miest tudatosul bennem hogy lehet babám sokkal jobb lesz.Kedden megyek pszichologushoz és akkor elmondom neki ezt.A nődoki azt mondja hogy miért ne eshetnék teherbe ha már volt 1terhességem.Igaz ez ügybe nem mostanába voltam orvosnál.Szörnyű miest késik reménykedek hogy hátha baba.Igen van munkám,stb..
2017. jan. 19. 15:11
 4/25 A kérdező kommentje:
Illetve én is azt hallom olvasom hogy minimális esély hogy ez miatt nem lehet babám.De mi van ha pont én vagyok az a kevés %?.
2017. jan. 19. 15:15
 5/25 anonim ***** válasza:
31%

A 2. válaszoló rosszul tudja, nagyon is sűrűn okoz olyan problémát, ami gátolja vagy a teherbe esést, vagy a megfogant élet beágyazódását.


Kérdező: remélem a pszichológus tud majd segíteni.

2017. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%
Igen, bőven lehet hogy az abortusz miatt nem esel teherbe. Valamint a vetélés kockázatát is növelheti.
2017. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem előbb lelkileg tedd rendbe magad. Dolgozd fel, hogy volt egy abortuszod aztán vizsgáltasd ki, hogy fizikailag minden rendben van e veled. Ha igen akkor engedd el a múltat és próbálj a jövőre koncetrálni. Ne ostorozd magad 18 évesen igen elvetetted a babát akit vártál de annak oka volt. Mennyire lett volna jobb, ha nem tudtok egy hónapban megélni? Mennyivel lett voona jó, ha 18 évesen még sok más bajjal kellene szembenézned. Egyedül, hogy senki nem támogat nagyon nehéz lett volna egy gyereket felnevelni. 18 évesen megfelelő háttér nélkül nagyon könnyen befolyásolható az ember amikor még az ember.
2017. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

Hmmm... csodálom, hogy még nem jöttek ide a mocskolódók, de majd még jönnek szerintem. Mondjuk az igaz, hogy nem csak az akkori párod volt a hibás, és ha már itt tartunk, minden rosszindulat nélkül, ha még csak 10 hónapja vagytok együtt a vőlegényeddel, és már "régóta" nem esel teherbe, nekem ez is felelőtlenségnek tűnik kissé, de ti tudjátok. Normális esetben azt mondják, 1 év után lehet elkezdeni aggódni, előtte nem érdemes, ti meg csak 10 hónapja vagytok egyáltalán együtt. Mióta próbálkoztok?


Nézd, ha pont te vagy a kevés %, akkor peched van, de annak általában van orvos által észrevehető nyoma, pl. sérülés a méhben. Ha annyira aggódsz, akkor menj el dokihoz, mondd el neki, hogy mi volt, és hogy aszerint nézzen meg. És ha már úgyis ott vagy, lehet kérni beutalót, ha ránéznek a hormonjaidra, az nem árt.


De a pszichológus is segíthet. Lehet, tévedek, de nekem kicsit olyan érzésem van, hogy nem is azért akarsz gyereket, hogy a pároddal legyen közös gyereketek, hanem azért, hogy "jóvátedd" azt, amit hibának gondolsz. Ezt el kéne engedni, nem az előző gyereket fogod visszakapni. Magáért akard megszülni, és akkor jönni fog.

2017. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon fiatal vagy még. Vizsgáltasd ki magad, rengeteg időd van. Akkor nem tehettél mást, ezt te is pontosan tudod, tedd helyre fejben, aztán a lelkednek is könnyebb lesz. Elmúlni nem fog, de jobb lesz, ha megszületik az első gyereked. Nyugodj meg, ne vádold mahad, hanem kezdj el a jelennel foglalkozni, menj orvoshoz.
2017. jan. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%
2-es vagyok. Azzal riogatják az abortuszosokat, hogy nem lehet majd gyerekük és nagyon káros az abortusz, de pont annyit ront az esélyeken, mint egy elhalt terhesség műtéti befejezése. Itt is, ott is kaparnak, csak az egyiknél riogatnak, a másiknál meg biztatnak, hogy ne aggódj, legközelebb minden rendben lesz. Márpedig tudjuk, hogy vetélés is sokaknál sorozatosan előfordul, ergo kaparás után is lehet újra terhes valaki. Igen, fenn áll a lehetősége annak, hogy nem, vagy nehezebben jön majd össze legközelebb, de leginkább pszichológiai hadviselést, ami ennek a riogatásnak a hátterében áll: hátha így meggondolja magát a nő, vagy ha nem, akkor még jobban szenved majd, mert a bűntudat mellett retteghet is, hogy ez volt az utolsó sansz.
2017. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!