Meg szeretnem szakítani a terhességem egészségügyi okból, de annyira bűntudatom van emiatt hogyan szánjam rá magam?

Figyelt kérdés

Van egy olyan betegségem ami nem múlik el soha, csak lappang. Fertőző, az első gyermekemet megfertőztem vele, hiába minden odafigyelésem.

Most rettegek hogy máshova a testére ne vigye át a fertőzést. A számon van de nemi szervre is átkerülhet ha a szánkhoz ér a kezünk a betegseg ideje alatt és utána a nemi szervünkhöz.

De a test bármely részére átvihető.

Vedekezés mellett estem teherbe másodszor és nem csak hogy az anyagi körülmenyek nem felelnek meg, mondjuk ezt csak csak megoldanánk, de szüleim sincsenek már, paromnak meg kiköltöztek külföldre, segítsegünk így szinte nincs. De még talán ezt is meg lehetne oldani, ha a kapvsolatunk kibírja a sok streszt...

még itt van ez az átkozott betegség, ami így is megkeseríti az életemet. Rettegek hogy ha megszülöm ezt a masodik babát majd össze puszilgatják egymást, mivel testverek ézt nehez lenne megakadályozni...

szóval teljesen ki vagyok borulva emiatt.

Mem csak ronda ez a betegség, fertőz is és meg nemi szervre is átkerülhet es az arcon is bárhova..

Aki meg nem jött rá a herpeszre gondolok.

Az első gyeeekem sorsát is megpecsételtem ezzel a betegséggel, mert így a jövőben a szexualis élete is korlatozva van.

Nem a rendes szájherpesz vírus ez, hanem nemi szervi, de én csók által kaptam el meg a nemi szervemen nincs...

De pl ha terhesség alatt ott is elkapom veletlen, kkor a magzatot is mevfertőzheti...

Szóval megnyugtathatom magam azzal hogy valóban indokolt most az abortusz? és ha 3 év múlva kitalálják a gyógyszert rá? akkor meg bánni fogom hogy ez volt az okom...de ha nem találjak fel akkor megkeseríthetem mind a 2 gyermekem életét ezzel és az anyagi nehézségekkel.



2017. jan. 20. 17:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
71%

Ne fárassz!

Herpesz nem eü-i ok az abortuszra.


Nem akarod a gyereket, vállald fel legalább magad előtt, ne ilyen ócska okkal takarózz!

2017. jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
33%
Főleg az anyagi nehézség miatt nem szülném meg.
2017. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
83%
Herpesz miatt?! Ne viccelj már! Bármikor elkaphatja a herpeszt, nemcsak a testvérétől. Szomorú, hogy egyáltalán ilyen eszedbe jut.
2017. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
77%
herpesz miatt? te nem vagy normális :D én inkább azt javaslom azért ne legyen gyereked hogy ne iylen hülye anya mellett nőljön fel
2017. jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
55%
Lehet buta vagyok,de úgy tudom,hogy szájon lévőt más vírus okozza,mint a nemit.nekem is szokott lenni,sajnos a kisfiamnak is,de eszembe nem jutott,hogy ne szüljek többet.
2017. jan. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
86%
Megértelek,én is ki lennék borulva ,ha ennyire buta lennék.....
2017. jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
87%
28 hetes kismama vagyok,eddig 2X volt herpeszem a terhesség alatt. Nőgyógyász,háziorvos és védőnő is azt mondta,csak akkor veszélyes a babára (akkor is nagyon ritkán lesz belőle baj) ha a kismama a terhessége alatt fertőződik meg vele ELŐSZÖR... Úgyhogy ne hazudozz, ha akarod vetesd el a gyerekedet,de ne próbáld sajnáltatni itt magad a hülyességgel...
2017. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy nagyon buta indok, már bocsi. Mivel mondod, bűntudatod van emiatt, ne vetesesd el, hiszen a pároddal jól megvagytok, az anyagi nehézség lekűzdhető. De persze azt csinálsz, amit akarsz, csak akkor ne a herpeszre fogd rá.
2017. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 A kérdező kommentje:

kivizsgáltattam mert ez nem olyan mint ami pl anyukamnak szoktt lenni...

és ez a nemi herpesz vírusa

Ha ez átkerül a gyermekem nemi szervére akkor a szexualis partnere is elkaphazja óvszer mellett is!

Így hogy a száján van csak az oralis részt kell hanyagolni hogy ne adják át egymas nemi szervere. A herpesz akár 1es típús akár 2es kerülhet át a nemi szervre is és a szájra is. annyi hogy a nemi kevesebb eselyel fertőz szájat (bar nekem meg a gyerekemnek van) a száj pedig kevesebb esélyel fertőz nemiszervet.

De rengeteg gyereknek latom hogy az arca holyagos aztan sebes, van olyan amelyiknek szinte havonta kijön, ez herpesz, és megkeserítheti a gyerek életét... és ha a nemi szervemre átkerül a magzatot megfertőzi amibe belehalhat.


Emellett most ahogy nő a foga az első gyerekemnek állandóan a szájaban turkál, így ha pelenkazom és a szájából veletlen a nunijahoz nyúlna egyből elkapna ott is...


Gondolom semelyikötök nem akarna szexuális partnereül egy beteg fertőző embert.

Es tusom hogy ez meg messze van, de eljön egyszer az az idő is.


Igen elkaphatja másik gyerektől is, de a testvérek kicsit többet vannak együtt éa többet is ölelkezhetnek puszilkozhatnak.


És a szájherpesz vírus is elég ronga ha átkerül az arcra, vagy a szemre, ami még veszélyes is...És siman erintés útján átvihető.

De persze gondolom az itt kommenteltek ezeket mind tudják, mert aki nem tud ilyeneket az nem kommentel ilyen lekezelő ítélkező stílusban...

vagy tudatlanul ítéltek el masokat?


Igen az anyagiak sem túl jók, de azért beleférne még egy gyerek.


Akarok is meg egyet, de csak miutan feltaláltak erre a betegsegre gyógyszert.


Rettegés így is az életem, ha elkapja a nemi szervén a gyerekem nem tudom mit teszek...de ha a szemére átviszi, vagy az arcára akkor is kikeszülök biztosan.

lehet mas nem félti így ettől a gyerekét, de én tudom mit okoz ez a betegség, mert utana jártam, és nekem nibcs olyan napom a teherbe esésem óta hogy ne jönne ki a számon.

Na ezt képzeljétek el szemen arcon nemiszerven vagy akárhol mashol a testen...sztem elég nagy egészségügyi problémának lehet nevezni egy fertőző kezelhetettlen betegséget...

Ez nem megfazás, vagy ótvar amit ki lehet kezelni...

2017. jan. 20. 18:49
 10/82 A kérdező kommentje:
Igen akkor veszélyes ha a terhesseg alatt esik át a nő a nemi szervi!! Első primmer fertőzésen, amin én még nem estem át de átvihetem a számról
2017. jan. 20. 18:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!