Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusz mennyire tartozik...

Az abortusz mennyire tartozik a szülőkre? Ti elmondtátok valakinek?

Figyelt kérdés

Anyukám 20 évesen szült engem, mindig is fiatalos anyuka volt és nagyon jó kapcsolatunk volt, még kamaszkoromban is.

Viszont fél éve megszületett a féltestvérem és azóta picit kevesebbet beszélünk. Ez persze nem csak az ő hibája, én is élem a saját életemet, általában ha felhívom, hogy kicsit beszélgessünk, úgy veszi fel, hogy "mondjad gyorsan, mert pelenkázok/fürdetek/etetek/altatok". Ha ott vagyok náluk, akkor sem tudunk már úgy beszélgetni, mint régen, mert a férje folyamatosan hallgatja, miről beszélünk és ha olyan, ami neki nem tetszik, vagy nem ért vele egyet, ordítva beleszól és kioktat...


Apukámmal viszont azóta jobb lett a kapcsolatom, sokat beszélgetünk, együtt ebédelünk, csinálunk közös programokat. Pedig 5 éves koromban elvált anyától és kb 18 éves koromig csak akkor beszéltünk, ha pénz kellett, vagy ilyesmi. Szóval ő inkább csak "anyagi támogatóm" volt, de tényleg mindent megkaptam tőle, amit kitaláltam... De a személyesebb témákról nem igazán szoktunk beszélgetni, hogy van-e valakim, vagy ilyenek.


Viszont terhes lettem és jó lenne beszélgetni valakivel, aki kicsit komolyabb és felnőttebb, mint a legjobb barátnőim... De úgy érzem, hogy anyával eltávolodtunk már kicsit, apával meg nem tudom, hogy lehetne erről beszélni...


2017. okt. 24. 12:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
8%
Az abortusz a szülőkre is tartozik, hisz az ő unokájuk életéről van szó. A gyerek apjára főleg tartozik. Én nem engedném egyedül a nőnek eldönteni mi legyen a babával. Már nemcsak az ő testéről van szó.
2017. okt. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nyilván nem engedélyt kérnék tőlük, csak valakivel jó lenne megbeszélni ezt a helyzetet.
2017. okt. 24. 12:19
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Ne mondd el nekik, mert egy életre meg fog változni a kapcsolatotok. Értelek, és sajnálom, hogy így alakult, de, ha mindenképp az abortuszt választod, nem lesz jó vége, ha elmondod nekik.
2017. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
23%
Beszélj velük, hátha megtanítják a fogamzásgátlást, ha már eddig kimaradt az életedből.
2017. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Én nem mondanám el, én tudom anyukám iszonyúan csalódna bennem és szégyellném magam. Gondolom te is 20 körül vagy és anyukád téged ennyi idősen vállalt.


Ez egy nehéz döntés és csak az tud igazán segíteni aki volt már hasonló helyzetben. A szüleidet te ismered, ha emiatt megváltozna a kapcsolatotok akkor nincs értelme elmondani, csak veszekedés forrás. Pároddal nem tudsz erről beszélni? Mert nekem ő a legnagyobb támaszom.

Azért gondold végig alaposan, hogy nem tartod e meg. Ha nem akkor kívánom, könnyen túl tudd tenni magad egy ekkora döntésen. Illetve tanulj belőle a jövőre nézve.

2017. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%
a pároddal beszéld meg!!! - anyukád régen egy döntést hozott: te vagy az a döntés. Neki nagyon fájna, hogy te máshogy döntesz. De látszik, hogy beszélni akarsz róla, azért írtad ki - hát itt akkor megbeszéltük.
2017. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
25%
Édesanyaként bennem egy világ omlana össze, ha a 20 éves lányom azt választaná, hogy abortuszra megy. Ha végleges a döntésed, akkor ne mondd el neki, bár amennyire szeret, valószínűleg nem fordulna háttal neked. Csak nagyon-nagyon fájna neki. HA viszont még nem zártad le és tudod az álláspontját, mégis szeretnél vele beszélni, akkor mihamarabb megtenném a helyedben. Ő el tudja neked mondani azt, hogy miért választott téged és azt is, hogy megbánta-e. Nem hiszem :). Te érzed, hogy szeretnél vele beszélni, akkor szerintem nyugodtan tedd meg!
2017. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 21 évesen volt abortuszom...az anyukám támogatásával. Ne értsétek félre, nem Ő erőltette az abortuszt, én tudtam, éreztem, hogy nem akarom a babát. Ő pedig mellettem állt. Nem akart rábeszélni, hogy tartsam meg, inkább az ellenkezője: Ő is érezte, hogy az egyetlen okos döntés elvetetni azt a magzatot. Nem tekintettem rá úgy, mint a saját babámra, anyukám sem tekintett rá úgy, mint az unokájára. Nem volt lelkizés, tudtuk, hogy ez a helyes döntés. És az első pillanattól kezdve tudtam, hogy számíthatok Rá, a támogatására. Egyébként az hozzátartozik az igazsághoz, hogy Ő is csalódott volt, amikor elmondtam Neki, csalódott bennem, de félretette a csalódottságát és mellém állt, mert tudta, hogy Rá van szükségem ebben a helyzetben.

Már én is édesanya vagyok, két gyermekem van, egy kisfiam és egy kislányom. Ha hasonló dolog történne mondjuk a kislányommal, biztosan nem hisztiznék, hogy "az a magzat már pedig az én unokám", hanem megkérdezném a kislányomtól, Ő mit szeretne. Ha meg akarná tartani, melléállnék, ha az abortuszt választaná, egy szó nélkül támogatnám, még a csalódottságomat sem éreztetném Vele. Ebben a helyzetben nem én lennék a fontos, hanem a gyermekem, aki bajban van, segítenem kell Neki. Vagy ha örülne neki, nem problémának élné meg, akkor pedig Vele örülnék.

Néhány anyuka nagyon önzőn gondolkodik a saját gyermekével kapcsolatban. A gyermekünk nem a mi tulajdonunk, nincs jogunk elvárni Tőle, hogy Ő is pont ugyanúgy döntsön, ahogy én 20 évvel korábban döntöttem.

Kérdező! Szerinted anyukád mit mondana? Amiatt pedig ne legyen lelkiismeret-furdalásod, hogy anyud pont ennyi idősen vállalt téged. Neked nem kötelező vállalnod a magzatot, ha még nem állsz készen rá bármilyen szempontból

2017. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

Nem voltam én rossz azért, mert az abortusz mellett döntöttem. És buta érvelés, hogy "csak olyan lenne a kislányom, mint én"...anyukámnak nem volt abortusza, tehát az abortusz nem a genetikával öröklődik😊

Tudod, hibát követtem el, és én ezt a megoldást találtam a megoldásnak. És hálás vagyok anyukámnak, hogy nem nehezítette tovább a helyzetemet azzal, hogy még Ő is önérzeteskedik, hanem megtanított megbocsájtani a másik ballépését.

2017. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
A 9-es kommentemet az előző (azóta ezek szerint törölt) rendkívül intelligens kommentre írtam.
2017. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!