Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A kórházból a beavatkozás...

A kórházból a beavatkozás után hazajöhetek? Saját felelősségre?

Figyelt kérdés
Nem szeretném a kórházban tölteni az éjszakát, még alapítványi szobában sem. Sokkal jobban tudok pihenni itthon, nem szeretnék a kórházban maradni.
2018. júl. 28. 10:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy előttem írják. Tudtommal a kórházak jelentős részében előtte kell bent aludni egy éjszakát, amikor már elindult a tágítás. Pesten jellemzően így van. Akkor nem hinném, hogy el lehetne távozni haza. De hallottam olyan megoldást is, hogy reggel kell menni és délután van a műtét. Akkor, ha nincs komplikáció, nem kell egyet sem bent aludni. De nem tudom, hogy ez melyik megye vagy melyik kórház...
2018. júl. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%

Kedves kérdező.

Nem szívesen szólok ebbe bele, de az egyik válaszodnál azt írtad,fontosabb megteremtened egy jövőt.


Nos,én 21 évesen ugyanezt éreztem, és sz.rul döntöttünk.

Befeküdtem estére,másnap reggel műtét. Pechemre NEM jöttem haza,mert elcseszték. Második reggel második műtét.


Tudod már akkor forrt az agyunk,hogy ennyire idióta döntést hoztunk.

Szimplán a pánik meg a nemtudom mi lesz a jövőben gondolat miatt.

Azóta eltelt 6 év.

Szerencsére együttmaradtunk a párommal, de a mai napig tabu a téma..

Most 12 hetes terhes vagyok.

Elmondom, ezt az érzést 5 éve vártam..

5 évet küzdöttem a megérdemelt bűntudattal, és fájdalommal.

Tudod,ezt akkor nem éled meg. Csak mikor hazamész, és szembesülsz azzal,amit tettél. Én azt mondom ha van körülötted segítség, testvér,szülők, társ,akkor ne tedd meg.

2018. júl. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem arra vonatkozott a kérdés, megtegyem-e, vagy sem. Testvér és szülő nyakára szülni pedig ritka undorító dolog.
2018. júl. 30. 15:16
 14/21 anonim ***** válasza:
71%
Kórháztól függ. Nálunk pl műtét alatt altatasban van a tagítas, igy az egészet egy fel nap alatt lezavarják.
2018. júl. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%
Korhazfuggo, hogy elozo este befektetnek e a tagitas miatt vagy sem. (Bar elvileg nekem azt mondtak a lassú tagitas kíméletesebb a mehszajnak, es a kovetkezo terhességre nezve elonyosebb, mint ha altatasban csináljak gyorsan mutet elott.) Ahol en voltam ott mutet elott van altatasban. Mutet utan par oraval,azt hiszem ilyen 3-4ora, ha nincs hanyas(altatas mellekhatas) mehetsz haza.
2018. júl. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
21%

vetesd csak el. Az a ritka undorító dolog,nem pedig a segítség körülötted.

De csináld. Gerinc nélkül

2018. júl. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Majd szólok, ha érdekel a véleményed, Utolsó!:) Nem tetszett a reakcióm a válaszodra, meg hogy nem úgy ugrálok, ahogy gondoltad, ezért előjött belőled az alpári éned? Csodálatos.


Köszönöm szépen a normális válaszokat!

2018. júl. 31. 09:38
 18/21 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező (#17) ne foglalkozz a papagáj-kommandóval akik minden itteni kérdéshez ugyanazokat az offokat írogatják a kérdésre érdemben reagálás helyett.

Egyedül te tudod megítélni, mit tudsz/akarsz bevállalni a jelen helyzetedben, és mit nem.

Egyébként igen, hazajöhetsz, ha nincs semmi komplikáció vagy probléma, annyi időt kell bent töltened mindenképp, amíg az altató minden hatása elmúlik, ez olyan 2-3-4 óra, módszertől függően.

2018. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%

Mit kell belepofázni a kérdező életébe és döntésébe??! Kutya nem kérdezte mi a véleményetek, francét nem vagytok képesek a kérdésre válaszolni, pl 53%-os, te aki teljes vállszélességgel arra biztatod a kérdezőt, hogy szüljön csak nyugodtan a szülei, családja nyakára. Jól írta a kérdező, ez undorító! Lehet, hogy te ilyen élősködő vagy, de ne te kérd már ki magadnak, ha más nem ilyen.


Kérdező, te pedig ne foglalkozz a károgókkal, ha semmi komplikáció nincs nyugodtan hazamehetsz.


(Nehéz lett volna egyeseknek ennyit leírni, ugye?!)

2018. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%

Neked nincs jobb elfoglaltságod utolsó, mint hogy itt prédikálj arról, ami senkit nem érdekel?!

De igen is joggal akad ki a kérdező IS, ugyanis nem az volt a kérdés, hogy megtartsa-e vagy sem és nem is az, hogy álljatok le győzködni egy olyan dologról, amit ő NEM akar!!

Ott nyomasd a szentbeszedet, ahol valaki kérte és érdekli is!

Az a NŐ teste, ő benne fejlődik az embrió, ő általa képes létezni és növekedni, úgyhogy igen is minden joga megvan dönteni a sorsa felől! Ez nem kérdés és így van jól. Majd ha képes a kezdetektől fogva (pl 7-8 hetesen) a nő testétől függetlenül is akar csak egy percre is életben maradni, na majd akkor lehet magyarázni, hogy jaj az ő teste, addig nem.

És de bizony, bármennyire is próbálkozol ezzel az undorító, manipulatív, hazug érzelmi maszlaggal hatni a kérdezőre, attól még igen is az csak egy embrió és nem ember, egy fejletlen, fájdalmat nem érző és tudattal nem rendelkező embrió! És egyenesen nevetséges, hogy képes vagy a celod elérése érdekeben idehazudni, hogy már ennyi hetesen is szereti az “anyját” stb stb. Szánalmas.

Belehalnatok, ha egyszer tiszteletben tartanatok a kérdező döntését????!! Ami, az hogy NEM tartja meg. Pont. Semmi köze nincs ennek ahhoz, hogy mi is volt ekkorák. És?! Az óriási különbség épp csak az, hogy engem és feltételezem a többieket is akarták a szüleik (máskülönben minek tartottak volna meg), ellenben a kérdező továbbra sem akarja ezt az embriót!

2018. aug. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!