Megtartsam e a babàt?

Figyelt kérdés
Egészen abszurdnak èrzem hogy ide ìrok egy ilyen fontos ügyben. De nagyon kètsegbe estem es donteskeptelennek èrzem magam. 23 eves vagyok ès teherbe estem. Megprobalom osszefoglalni a legfontosabb tenyeket. Nemreg ert veget egy kapcsolatom 6 es fel ev utan. Nagyon megviselt es meg mindig nem vagyok tul rajta. Azonban nem sokkal a szakitas utan fejest ugrottam egy uj kapcsolatba ahol a fiu nagyon szerelmes belem , nagyon szeret a babànak is orulne. De sajnos en nem igy erzek , szeretem ot de nem ugy ahogy o engem nem tudom vele akarnek e lenni egy egesz elete at. Marpedig egy gyerek orokre osszekot.ezen kivul eddig meg nem volt bejelentett munkahelyem , nem kapnek semmi fele tamogatast.a parom pedig munkanelkuli otthon lakik , ahogy en is. Tehat az anyagi hatter sem adott.semmi sem. Ettol fuggetlenul mivel a parom szeret es orulne a babanak hajlok arra is hogy megtartsam de felek hogy kesobb megbannam . Nem a gyereket hanem hogy hozza lettem kotve. Nem szeretnem se a babavak se magammal megtenni hogy elvalt szulok gyerekekent keljen elnie. Viszont az abortusztol is rettegek. Rettegek hogy nem fogom tudni feldolgozni hogy megoltem őt. Most kb egy hetes terhes vagyok de mar most ugy erzem szeretem őt. Jobban vagyom azthiszem gyerekre mint a paromra. Kerlek segitsetek ervekkel hogy a legjobb dontest hozhassam.

2018. nov. 16. 10:26
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó, igen, a jövőt nem tudhatom, de Te sem tudhatod. Nekem van személyes ismerősöm is egyébként az ellenpélda táborából is, aki megtartotta annak idején a terhességét attól a partnerétől, akit nem szeretett, s a kezdetektől csalt, plusz szintén nulla anyagi háttérre szült... Hagy ne mutassam be, milyen élete van annak a szerencsétlen gyereknek, mert azt nem kívánnátok egyetlen gyereknek sem.
2018. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
76%

Jó dolog bizakodónak, pozitív gondolkodásúnak lenni, legyél is az mindig! De azért egy emberi életet én nem bíznék a szimpla véletlenre, szerencsére, az esélyekre, hogy most vagy lesz szerető családja, vagy nem. Vagy lesz pénz ruhákra, kajára, pelenkára és még ezek mellett is megélni, dolgozni, vagy nem.


Ezek nem olyan dolgok, amiket kockáztatni szabadna.

2018. nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
50%
Az anyagi háttér itt csak az átlagos nagyszülők voltak, de anyuka is becsülettel befejezte a sulit és fűlt a foga a munkához. Az, hogy szerető-e egy család nagyrészt a résztvevők stílusán múlik (sajnos vannak jómódúak is, akik lelki nyomorékot csinálnak a gyerekükből, bár tény, hogy jóban és egészségben könnyebb kedvesnek lenni, mint rosszban, és minden kapcsolatnál a nehézségekkor ismerszik meg, mi van belül).
2018. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
81%

#43, azaz utolsó, ez így van, ahogy írod! Éppen ezért gondolom úgy, hogy ahol nincs meg a (kölcsönös) szeretet, azzal ne alapítsunk családot, bár a végső döntés nyilván mindenkinek a saját felelőssége.


Igazi érzelmek közé már mindenképp azt mondanám, megtartanám a terhességet. A családtervezés egyébként tervben is van 1 év múlva a mostani barátommal. :) ha annak idején megtartottam volna a nem kívánt terhességemet, biztos vagyok benne, hogy nem lennék most ebben a boldog párkapcsolatban, amelyben ma vagyok.


Azt kívánom, találja meg a kérdező is azt a partnert, akinek örömmel szül majd, és nem azért, mert menekülni akar az előző kapcsolata emlékeitől.

2018. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
24%

"21 évesen szétmentek .... harmincasként párja is."

Kedves #40, ennél jobban alá se tudtad volna támasztani az előtted szólót, akinek a véleményére reagáltál...

Ugye szerencsére távolról se az az általános, hogy valakinek pont a húszas éveiben nincs párja, egy évtizednél is hosszabb ideig...

2018. nov. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

Voltak a férje előtt is néha udvarlói az említett barátnőmnek... De hány gyerektelennek nincs párja? Vagy van pár hónapig, évig, de sosem a "végleges"? Ismerek sok ilyen sorsot is. És olyat is, aki elsőre jól választott már az oviban vagy sokáig várt már szinte aggszűzként. És negyven évesen is hánynak jut eszébe, hogy mégis akarnak gyereket immár bármilyen áron, akár van hozzá férfi, akár nincs? Mindig viszonyítás kérdése miért lehetünk hálásak vagy mérgesek, látjuk meg a jót vagy irigykedve siránkozunk, miközben sajnos kevesen érik el az álmaikat egy biztonságos életről.

De ezeket nem arra írtam agitációként, hogy tartsa meg, vagy hogy esztelenül mindenki válljon gyereket a semmire, hanem arra, hogy nincs biztosíték arra, hogy ebben vagy abban az esetben hogy alakul valakinek az élete. Nála már így alakult, azért teljesen meg nem történté tenni még ma sem lehet. Ennek fényében, ha megtartja, szerintem jól is elsülhet, mert azért nincs valódi krízishelyzetben, de persze jóval munkásabb és több áldozatot kíván. Ha nem akarja, mert neki nem megy, nem elég erős hozzá, hát azon sem ítélkezhet más, aki nincs a helyében.

2018. nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, azt ne mondd, hogy valakinek 23 évesen sietnie kéne a gyerekvállalással... Nézd, ha arról lenne szó, hogy a hölgy már 38 éves, valójában nem szereti a párját, azonban van munkája, nem a szüleitől függ, el tudná tartani a gyerekét, és most azon gondolkodik, hogy megtartsa-e vagy sem, máris más lenne a kommentelők 90%-ának a véleménye! De se pénze, se munkája otthon él, nem szereti a párját, 23 éves... Ez így reménytelen. De nincs elkésve semmiről! A hölgynek még több gyereke is lehet!
2018. nov. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim válasza:
19%

[link]


Hát én ezt tudom ajanlani! Remeoem még nem késő!!!

2018. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező!


Hogyan döntöttél végül? Leírnád tanulságként?!

2019. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!