Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzat agyában ciszta, szívébe...

Magzat agyában ciszta, szívében meszesedés. Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
17+5 napos kismama vagyok, mai ultrahangon megállapították, hogy a baba agyában egy 5 mm-es ciszta található, a bal szív kamrában pedig meszesedés látszik. Mind a kettőre azt mondta az orvos ne aggódjak fel szokott szívódni. A másik pedig, hogy a méhlepény fedi a méhszájat. Azt mondta szedjek magnéziumot ez még változhat. Valakinek valami tapasztalat ezekkel kapcsolatban?
2019. okt. 1. 15:05
 1/9 anonim válasza:
79%
Igen, az orvosodnak van ezzel kapcsolatban tapasztalata. Azt mondta ne aggódj, fel szokott szívódni.
2019. okt. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. okt. 1. 15:33
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
A méhlepény meg pár hét alatt a helyére mászik.
2019. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbbi felszívódik a legtöbb esetben,utóbbinak még bőven van ideje feljebb csúszni.
2019. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia a cisztákra azt mondták nekem, hogy minden magzatnak van majdnem, csak nem mindnek akkor mikor épp nézik. Es fel is szívódnak. Szívről nem tudom, de NE GUGLIZZ!!! Ha azt mondta nem kell aggódni, nem kell. A mehlepeny gyakran elmozdul mikor nő egy nagyot a has. Volt olyan kolléganőm akinek teljesen jó helyre került pár hét alatt. Volt olyan is akinek nem. Ot befektettek akkor amikor kellett megfigyeltek, és császár mellett dontottek. Mind a kettőnek gyönyörű egészséges gyerekei vannak.
2019. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Szia! Az első kislányunknál voltunk így. A 18. hetes ultrahangon cisztát látott az orvos mindkét oldalon (6-6 cm), vesemedence tágulatot, illetve bővebb magzatvizet. Elküldött Pestre genetikai ultrahangra, akkor már 21 hetes voltam. A ciszták kisebbek lettek (4,3 cm), a vesemedence tágulatra azt mondta ő nem nevezné annak, mert olyan kicsi, illetve a magzatvíz mennyisége is normális volt már.

Most szombaton lesz 5 éves és minden rendben :)

2019. okt. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Jó ezt olvasni, hogy “helyre jöttek” ezek a dolgok :)

Most már azért kicsit megnyugodtam, két hét múlva megyek vissza a saját orvosomhoz remélem már ennyi idő alatt is alakul :)

2019. okt. 2. 21:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan mást látták uh-n, amivel megijesztettek de 20 nap múlva már eltűnt. Nem szabad stresszelni sajnos a dolgok ellen nem sokat tehetünk de a stressz nagyon ártalmas.
2019. okt. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Régi kérdés már,de hátha még feljársz ide.

Végül minden rendben lett?

Én babámnál is találtak szív meszesedést.. nagyon megvagyok ijedve.

2 hét múlva kell mennem megint uh-ra.

2021. okt. 14. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!