Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7+1 hetes terhesen (lombik)...

Jacguier Ivett kérdése:

7+1 hetes terhesen (lombik) kicsi embrió, crl 4,3 mm! Szívcső pulzálás látszik! Élő embrió. Behozhatja a lemaradást?

Figyelt kérdés
Mivel lombik baba, ezért biztos a terhesség ideje. Tegnap uh-on mondta a doki, hogy kicsi a korának, ez nem szokott jót jelenteni, de az embrió él, szívverés van. 1 hét múlva újabb uh, addigra kiderül! Valaki volt ugyan így és behozta a "lemaradást" a kis babája? Legyetek kedvesek, csak normális válaszokat írni. Hasonlóan járt kismamák véleményét kérném! Nagyon köszönöm!

2019. okt. 4. 05:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Az én babám terhesség végéig kisebb volt az atlagnal. Bár nem lombik. Megis majdnem 4 kilós gyereket szültem.

Én nagyon szurkolok nektek. Ne izgulj, ne idegeskedj. A baba megvan és él. A többi a Jóisten dolga. Beszélj hozza sokat (bar nen hallja még de fogja érezni a szeretetet). Majd irj hogy mi volt.

2019. okt. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszodat és külön hálás vagyok a bíztatásodért! Természetesen beszélek hozzá, bíztatom.... Van már kettő kis kamasz gyermekünk, akik spontán gyerekek, Ök is mind ketten 4 kilósak voltak. Soha semmi gond nem volt egyik terhességemmel sem. De sajnos a Mi kis 3.-ik "csoda" babánk csak lombikkal sikerülhetett. Az első kettő gyermekem soha nem volt kisebb, sőt! Ez később már nem is aggasztana, nem kell 4 kilósnak lennie. De itt az elején azt mondták nem szokott jót jelenteni, ezért félek. Ez egyébként is más, mint a spontán teherbe esés.
2019. okt. 4. 05:46
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így sajnos nem lehet tudni,de nyilvàn nem reménytelen.Nekem volt hogy 6 hetesen 2mm es volt.El is vetéltem.Barátnőmnek meg ugyanennyi idősen 1mm es volt.Most szült.Szóval nem lehet tudni.

24hkm.

2019. okt. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező hogy kérdezek de hasonló cipőben járok. Több spontán gyerek után most lombikra kell mennem, és nagyon aggódom, hogy mit fognak szólni a meddőségiben, mert oda olyanok mennek, akiknek még nincs. Még az első konzultációra várok. Veled nem bántak másként így, hogy spontán született gyerekek után mentél lombikra?


Nagyon szorítok egyébként, hogy minden rendben legyen veletek!

2019. okt. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nyilván semmi nem reménytelen! Csak nagyon megijedtem, mert tegnap ezt mondták a PRI-ben! A korábbi kettő spontán gyerekemmel soha nem volt ilyen problémám. Valóban 7 hetes terhesen 10 és 11 mm volt a crl! De azt mondta megnyugtatás képpen, hogy él a magzat, szívcső pulzálást látta, Én is! Csak gondoltam valaki volt már így, hogy korai terhességben kisebb volt és amit a következő egy hét múlva esedékes uh-on behozott a baba!
2019. okt. 4. 09:12
 6/23 A kérdező kommentje:

Kedves 3.-ik válaszoló! Nem, semmiben nem bántak másként! Vannak ott sokan akiknek már van/vannak gyerkeik! Emiatt ne aggódj!


Köszönöm a drukkot! Hálás vagyok érte!

2019. okt. 4. 09:14
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Próbálj megnyugodni, ez a legtöbb, amit most a kisbabádért megtehetsz! Nálunk szintén lombik baba, 5+6 és 6+5 hetesen ugyanakkora (11mm-es) petezsákot mértek, utóbbinál pedig 3.2mm-es CRL-t, ami szintén kisebb, mint kellett volna, jól be is pánikoltam. Szerencsére megnyugtattak, hogy egyedül a szívpulzálás számít ilyenkor, a többi nagyon könnyen félremérhető, függ attól, hogy a doki mennyire tud pontosan mérni, milyen a gép stb. Most 21+6 hetes a bébi, és kategorikusan minden ultrahangon pár nappal/egy héttel nagyobb, pedig ugye pontosan tudjuk a fogantatást :) Koncentrálj a kicsire, kérd, hogy maradjon veletek és próbáld elfoglalni magad a következő ultrahangig (tudom, hogy baromi nehéz)! Drukkolok nagyon!!

2019. okt. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Elöször is szívből gratulálok a babádhoz!

Nagyon köszönöm a válaszodat, kicsit megnyugtattál! Ezért külön hálás vagyok neked!

Igyekszek megnyugodni, lekötni magam és csakis pozitívan hozzá állni, bíztatom, "simogatom".... De tényleg nehéz!

Akkor másnak is volt ilyen kis picike ezek szerint. Hasonló volt a tiéd is, nekem ugye tegnap 7+1 hetesen 4,3 mm. Majdnem ugyan olyan kicsi a korához nézve, mint neked 6+5 hetesen a 3,2 mm-es kisbabád!

Hétfön azért még megnézetem a saját orvosommal is. Lehet hogy Ő mást mondd, meg legalább tudom hogy a tegnapi naphoz képest mennyit nőtt.

Köszönöm neked.

2019. okt. 4. 11:18
 9/23 anonim ***** válasza:
En nem tudok okosat mondani, de szoritok ertetek! 🤞🏻
2019. okt. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönjük! 😊💜
2019. okt. 4. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!