Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 pozitív tesztem van. Kedden...

3 pozitív tesztem van. Kedden megyek orvoshoz. Hallottam olyan rémhíreket, hogy ha kézzel vizsgál a doki és rossz helyre nyúl, elmehet a baba? Sajna ott a rendelőben nincs ultrahang.

Figyelt kérdés
2008. nov. 16. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Erre nem tudok választ adni, csak annyit, hogy én magánrendelésre járok és ott csinálják az UH-t is, de engem, csak a 12. heti UH alkalmakor fog csak megvizsgálni először.


Egy majdnem 9 hetes kismami

2008. nov. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

én nem mentem csak a 7. héten. de hála Istennek fogadott dokim is azt mondta, hogy ilyen hamar nem vizsgál meg kézzel, mert bármi baj történhet és ő nem akarja azt.

Összesen a 9 hónap alatt 2x vizsgált kézzel, jobb UH-val látható a méhszáj (a későbbiekben nézik majd).

olyan helyre menj ahol van UH!!!

2008. nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

ez baromsag!!!!

kicsi terhesegnel nem vizsgal meg kezzel a doki!! ez nagyon nagy hulyeseg!!

2008. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

5. héten engem is megvizsgált a doki kézzel. Szükség is van erre, hogy lássa zárt-e a méhszáj, és hogy nincs-e valami fertőzésed, ami árthat a babának. Viszont a doki nem nyúl fel a méhedbe, nem tud kárt tenni a kicsiben. Ha valakinek emiatt elment a baba, akkor amúgy is elment volna.

Amúgy 2 hetes késénél van értelme dokihoz menni, akkor már van szívhang is.

2008. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem írtad, hány hetes terhes vagy kb. Ugyanis, ha nincs uh, a hatodik, vagy inkább a hetedik héten nagyobbodik meg és puhul fel annyira a méh, hogy azt kézzel is érezze. Normális orvos azonban 12. hétig ( ha csak nincs valami egyéb indikációja ) nem vizsgál manuálisan, csak UH-n! Valóban növeli a vetélés esélyét, egészséges terhesség esetén is! Úgyhogy szerintem ezt jól gondold meg. Én máshová mennék a a helyedben, és azt is csak a hatodik betöltött hét után. Addig csak petezsák látszik, az nem, hogy élő-e az embrió. ( utána kezd pulzálni a szívcső ) ( ez a második terhességem, és most is csak a 12. hét után lesz manuális vizsgálatom )
2008. nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Én 5 hetes voltam,amikor elmentem dokihoz,kézzel megvizsgált, rákszűrést,meg hüvelyi ultrahangot is csinált.Most 2 éves a babám!
2008. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Engem az első babánál kézzel vizsgált a doki és minden rendben volt. :) Amúgy az első 2 ultrahang hüvelyi, tehát azzal az eszközzel is nyúlhatnának rossz helyre... Ne aggódj, ráadásul a nagyon fiatal terhességet az ultrahang nem is mutatja ki, de a doki keze simán kitapintja!
2008. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Először a 5. hét körül voltam dokinál, kézzel vizsgálta a méhszájat, a 6. héten csinált először hüvelyi UH-t (amit kb. a 14-16. hétig csinálnak).

Annyi igazságaalapja lehet a történetnek, hogy ha rossz helyen van a bébi, akkor elmehet. De akkor egyébként is meg van az esélye.

7 hós anyuka

2008. nov. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!