Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A passzív táppénz biztosított...

A passzív táppénz biztosított jogviszonynak számít?

Figyelt kérdés
Bőven megvan a Tgyáshoz szükséges napjaim száma. Dec. 31-én elengedtek, utána voltam egy hónap passzív táppénzen, majd most is jelenleg munkanélküli járadékon. Innen igénylem majd a Tgyást, csak nem tudom, jár e, mivel közte volt ez az egy hónap passzív táppénz. Ez is biztosított jogviszonynak számít mint a munkanélküli? Mert ha nem akkor kiesett nekem a 30 nap és akkor nem jár csak Gyes. Valaki?
2010. júl. 20. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem haladja meg a 30 napot, akkor igen, folymatos jogviszonynak számít. Utána néztem több helyen, mert én is ebben a helyzetben vagyok.
2010. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló a passzív táppénz max. 30 nap lehet.

Kérdező A szülés megelőző két évben kell legyen 365 napodnak, nem kell folyamatos munkaviszony. Ja és GYED jár, nem GYES.

2010. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy a 365 napon van a hangsúly, de én úgy értelmeztem a dolgot, hogy a biztosítási jogviszonynak nem szabad megszakadni. Tehát ha én rögtön munkanélkülire mentem volna, miután elengedtek, akkor nem lenne kérdéses a dolog, hiszen nem szakadt meg. Viszont így nem voltam benne biztos, hogy a 30 nap passzív táppénzt beszámolják, vagy pont amiatt a 30napos szakadás miatt fázok rá.
2010. júl. 20. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!