Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esett e valaki teherbe magas...

Esett e valaki teherbe magas tsh vak Esetleg volt probléma?

Figyelt kérdés
Magas tsh magas anti tpo terhesség elején? Milyen magzati károsodást okozhat. Sajnos sok rosszat olvasok. 2 honapos terhes vagyok. Gyogyszert szedtem de mivel nem birtam valtottunk masikra az se az igazi az legkissebb mcg szedem. Orvos szerint minimum 100 mcg ig kellene emelni de mar a kis adagtol is minden mellékhatás kijön rajtam.

2020. jan. 19. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én csak annyit tudok írni, hogy nekem is magas az Anti-tpo-m, viszont addig nem lett baba amíg a TSH 1,5 alá nem került. Pedig a TSH-m sem volt kiugroan magas soha (5-ös érték volt gyógyszer nélkül). Az első terhességem vetéléssel végződött, rossz gyógyszer adag miatt(szerintem). Volt hogy túl sok volt, akkor éreztem, hogy átment túlműködésbe 0,2 volt az értékem. Majd csökkentés és újra felment az érték. Ezt csak azért írom, mert minél hamarabb bekéne állítani nálad a gyógyszer adagot. Amúgy kiderült, hogy mért nem bírod ezeket a gyógyszereket? Éhgyomorra szeded egyből felkelés után?

Az egyik kérdésre a válaszom, hogy nekem megsem várná a szervezetem, hogy magas legyen a tsh, elmenne a baba, mielőtt károsodna.

2020. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

12 tsh val kezdtem el.a letroxot 25 mg ot. Pár nap utan az egekbe volt a vérnyomásom zugott a fülem kegyetlen érzés volt. Syntoxine váltottunk ugyan ezek a panoaszok voltak.12 ről lement 8.5 re de már pozi volt a tesztem. Ujabb tsh nézettem gyogyszer mellett lett 9.5 hívtam.a dokit aki tudta hogy a kis adagot se bírom.de emlitette hogy ezt 100mcg ig felkell emelni..

Igen reggel.éh gyomorra veszem be. Sőt már kiprobáltam hogy hajnalba de úgy se jó. Sajnos nagyon sok rosszat hallani és olvasni. Ugyan eddig elegendő hormont kapott e és ha a gyogyszert nem.emelem jó lesz e.

Teljesen kivagyok

2020. jan. 19. 11:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én 25mg-t szedek egyik nap, másik nap 50-et, nekem ez a megfelelő, de ahogy nő majd a baba, kell emelni nálam is. Nekem semmi bajom a gyógyszertől ha jó az adagolas.

Amúgy lehet a te esetedben természetgyógyász lenne a megoldás. Nekem van egy ismerősöm szintén pm beteg. Viszont ő nem szereti a gyógyszereket, felkeresett egy gyógyászt amit írtam, és kapott egy csomagot, amibe benne volt, amit kell szednie, meg hogy mikor. Van kimondottan tea, gyógynövény.

(Közönséges galaj, Szurokfű, Citromfű-ezeknek nézz utána.)

Viszont mivel terhes vagy én felkeresnék egy hozzáértőt az adagolás miatt is. Meg nem minden gyógynövény való terheseknek.

2020. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tehát ezek a gyógynövények ugyanúgy működnek mint a gyógyszerek a pajzsmirigynél. Lejebb megy a Tsh szint.
2020. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Felvettem a kapcsolatot egy pesti genetikussal. Nem.kecsegtetett túl sok jóval és a magán endo dokim sem sajnos. Úgyhogy mérlegelnem kell nagyon. Mivel a gyógyszert nem bírom a tsh nagyon nem fog lejebb menni

De 50 50 százalékra nem merek hagyatkozni..

2020. jan. 19. 13:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Meg már szoktak adagot növelni az első trimeszterbe, és aztán később is. Mert ahogy nő a baba egyre többet szív majd el.

Mondom szerintem ez a természetgyógyász lehetne kiút neked. Rendes dokik nem foglalkoznak ilyennel, vagy nem ismerik el ezeket a szereket. Ezért kell ezzel foglalkozót keresni. Én mindenképp sürgetnék a dolgot.

2020. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a dokid mit mond, hogy ilyen esetben mit tudnak veled kezdeni? Vmivel csak kéne támogatni a pajzsmirigyedet. Most olvastam a levotiroxin betegtájékoztatóját és rengeteg betegség van ami mellett nem szabad vagy csak mérsékelten lehet szedni. Azokkal mi van akik nem szedhetik, mint te? Ez jó kérdés..
2020. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A nőgyögyászom azt mondta tegyem.össze a két kezem hogy sikerült...

Az endo dokim azt mondta igy hogy rögtön 3 szorosára kellene emelni a gyógyszer mennyiséget es én tudja hogy nem bírom. Megfontolandó az abortusz hisz nem tudni eddig és ezek utám memnyi hormont tud magához venni a baba. A genetikus is azt momdta van hátránya és így a terhességem.nem veszélytelen...

2020. jan. 19. 17:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát az biztos, hogy kétes, hogy megmarad egészségesen. Ultrahangon látni, hogy szépen fejlődik? Nekem mikor a vetélés volt, megállt a fejlődés a 7.-8. hét körül.
2020. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9 nap eltéréssel nőtt 4 mm 22 mm volt 8.án 26 mm 18.án.

De ultrahangra se lehet adni sajnos .

A genetikus szerint nincs olyan vizsgálat még ami pm miatti rendelenességet szür

2020. jan. 19. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!