Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma elkerulese erdekebe...

Toxoplazma elkerulese erdekeben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Parom 3/4eve vett egy cicat a kislanyanak.A cica a paromnal van,kijaro cica,van hogy nem jon haza 3-4napig sem.Mi nem elunk egyutt viszont kiderult hogy babat varunk.5-6hetes vagyok.Nekem mar van egy kislanyom es ott anno a toxoplazma tesztem negativ lett.Nekem nincs macskam,nem tudom hogy pl a macskaalom h mukodik.Parom a wcbe onti es ugy huzza le.Azt sem tudom hogy igy pl el lehet e kapni.Heti 2x vagyok nala,mire kell oda figyelnem?
2020. márc. 24. 04:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen, hogy a macskától kapd el.

1. egy macska életében két hétig fertőz, ha kijárós, akkor már rég túl van rajta.

2. macskaalmot nem te takarítod, de ha te is takarítanád, elég lenne utána egy alapos kézmosás.


Inkább mosd meg a gyümölcsöket meg a zöldségeket, attól nagyobb eséllyel kapod el. Úgy utáltam mindent háromszor megmosni, mert én is féltem a toxoplazmától. Problémamentes volt a terhességem, de imádom, hogy már nem vagyok az 😂

2020. márc. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van ahogy az első írja.

Felesleges az aggódás. Ne te cseréld az almot és moss kezet cicázás után.

2020. márc. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző írja. A macskától nem kell félned. Még ha éppen fertőző lenne, akkor is csak arra kellene vigyáznod, hogy az ürüléke ne kerüljön a szádba, a legkisebb mennyiségben sem, tehát almozás, simogatás után moss kezet és ne nyúlj az arcodhoz. Ezek egyébként is erősen ajánlottak akár terhes az ember, akár nem. Attól, hogy ráülsz a wc-re, amibe az almot öntik, még nem kaphatsz el semmit. A legjobb, amit tehetsz, hogy figyelsz az általános higiéniára és minden gyümölcsöt, zöldséget alaposan megmosol.
2020. márc. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy írták, alom közelébe ne menj, és moss kezet cicázás után. Egyébként könnyebben el lehet kapni mosatlan zöldségektől, arra is figyelj.
2020. márc. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) nagyon megnyugtatoak vagytok.Amugy van egy pici cica allergiam igy nem is suoktam a kozelebe menni.ha esetleg oda jon hozzam akkor megkerem hogy menjen vissza pihenni a helyere. "Sajnos" eleg paramami vagyok.
2020. márc. 24. 07:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Vérvételnél azért nézesd meg újra a toxoplazma szintjét, hátha átestél rajta azóta, ha pedig még mindig negatív, akkor érdemes minden vérvételkor megismételni. :)
2020. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Egy macska életében csak egyszer üríti a parazitát. Azt is csak akkor kapnád el, ha jól beletúrnál a kakijába és lenyalogatnad. Szoval ne aggódj. Inkább arra figyelj, hogy minden húst süss át teljesen és minden zöldséget/gyümölcsöt moss meg.

En szinten szeroto negatív voltam, ezért 6 hetente csináltunk torch tesztet.

2020. márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!