Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki Utrogestan szedését...

Aki Utrogestan szedését hagyta abba, tapasztalt valami kellemetlen tünetet? Vérzés, barna folt, görcs?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok, tegnap fogyott el az utolsó hüvelytablettám, és tudni szeretném, kell-e valami rosszra számítanom. Első baba, és mivel vérzéseim voltak, nem vagyok nyugodt. Köszönöm szépen!
2010. júl. 28. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
semmi gond nem volt, csak fokozatosan kell abbahagyni.
2010. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia! Nekem is ezt kellett szednem mert alacsony volt a progreszteron szintem 12. hétig kellett és a drága orvosom nem tájékoztatott hogy fokozatosan kell abbahagyni igy szépen elfogyott szombati napon az utrogi és kedden éjjel elvetéltem. Nem kellemes dolog:( Remélem veled minden rendbe lesz!!! Boldog babavárást
2010. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úristen, ez borzalmas!!! Nekem mondta a dokim, hogy fokozatosan kell csökkenteni. 3x1-et kellett szedtem, aztán 2x1-re csökkentettük, végül egyesével fejeztem be tegnap. De "megbízható" orvosok vannak, még a hideg is kiráz, ha arra gondolok, miken mentél keresztül... Nagyon sajnálom :(
2010. júl. 28. 14:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Igaz, én nem szedtem ezt a gyógyszert, de tanultam szülészetet a fősulin, így konyítok a dolgokhoz:)) A 12. hét után már a méhlepény termeli a hormonokat.Az Utrogestanban progeszteron van, amit a petefészek termel az első 3 hónapban, ez a hormon tartja fenn a terhességet.De mivel 12 hét után már a méhlepény gondoskodik a hormontermelésről is, így nincs már szükséged erre a kis segítségre.Mivel nincs már rá szükség, így hiányod sem lesz belőle.Nem lesz semmi baj!!14 hetesen már nem jellemző a vetélés.Nyugi!
2010. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kezdek megnyugodni, mert azért valljuk be: egy kicsit már rémeket láttam...
2010. júl. 28. 19:12
 6/7 anonim válasza:
Nem volt könnyű és az meg még rosszabb volt hogy pont a születésnapomon történt :( de már túl tettem magam rajta és várjuk az új pocaklakot hogy beköltözzön! Te pedig ne félj nem szabad, 14 hetesen már nagyon kicsi a vetélés esélye, legyél nyugodt hisz az idegességgel csak ártasz!
2010. júl. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz még olvasni is! És hogyan jelentkezett? Véreztél vagy görcsöltél előtte? Borzasztóan sajnálom, és látatlanul is elítélem az ilyen felelőtlen orvost, aki egy ilyen fontos dolgot elfelejt közölni! Biztosan hamarosan bekopogtat egy újabb "pocaklakó", nagyon drukkolok Nektek!!!
2010. júl. 29. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!