Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van még olyan, aki bűntudatot...

Van még olyan, aki bűntudatot érzett, mert nem olyan nemű babát várt, mint amire számított?

Figyelt kérdés

Én valamiért mindig lányt szerettem volna és ma kiderült, hogy kisfiú lesz. Hiába mondogattam magamnak, hogy ugyanannyi az esély rá, hogy kisfiú legyen.. és én is mindig vágytam egy bátyra, akkor miért akarok ennyire kislányt... 3 lány tesóm van.

Én nagyon imádni fogom biztosan. De még el sem tudom képzelni, hogy milyen lesz.


Ez most eléggé felszínes, de csak a lány nevek tetszenek és most úgy gondolom, hogy elnevezni nem én fogom, hanem az apukája. És emiatt van bűntudatom. Olyan, mintha a lelkem mélyén nem is várnám. Állandóan kislány játék hírdetéseket dobál fel a net. És kicsit rossz érzés.

Talán, mert kislány élt a fejemben és most próbálom kisfiúra cserélni. Elég furcsa, de én mindig ébren álmodozó vagyok..

Már most rossz anyának érzem magam.

Ez el fog múlni? Nagyon rossz embernek érzem magam.



2020. ápr. 29. 23:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Az elso gyerekunk fiu, a masodiknal nem akartuk tudni elore a nemet, en szinte biztos voltam benne, hogy lany, a taskaba is uniszex, de inkabb lanynak valo ruhakat pakoltam. En neztem meg eloszor a nemet, kisfiu lett o is. Nekem eltartott egy darabig az sdaptalodas, ket het utan lett nagy buntudatom, addigra teljes rozsaszin kod, nem adnam 10 lanyert sem, imadom ugy, ahogy van. El fog mulni a rossz erzes, es nem, nem vagy rossz ember ettol, csak ember. A kornyezetemben ket babanal is lanyra szamitottak az anyukak, es fiaik szulettek, nagyon szeretik oket :)


Beszelgethetsz vele gondolatban, ilyen relaxacioszeru allapotban, hatha segit.


A lanyos hirdeteseket meg azert latod, mert hasonlo temaban kerestel ra az elmult hetekben-honapokban, vagy androidos telefonod van, aminek a mikrofonja felveszi idonkent, amiket beszelgetsz masokkal, es annak megfeleloen dobat fel hirdeteseket a googleben vagy a weboldalakon, amiket latogatsz. (Ez nem kamu sajnos, tenyleg igy van, es tudtommal androidos telefonon nem lehet kikapcsolni).

2020. ápr. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Éreztem egy kis csalódottságot, emiatt bűntudatot, de szerencsére hamar elmúlt. Most már az lenne a fura ha lány lenne, nagyon hozzászoktam a gondolathoz, hogy fiú :)

Meg is szerettem a gondolatot egyébként, mindig elképzelem, hogy (mivel alacsony vagyok) majd a nagy felnőtt fiam lehajol hogy puszit adjon mikor hazalátogat a barátnőjével egy vasárnapi ebédre, vagy táncolok vele az esküvőjén, hogy az apjával majd igazi pajtások lesznek, mint két nagy gyerek :)

Ha a pozitív dolgokat képzeled magad elé, máris tetszeni fog a dolog, ne félj.

2020. ápr. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
En olyan szempontból megértelek, hogy nekem ugyan fiam lett és azt is képzeltem el, de olyan erősen élt bennem a fiú képe, hogy egyszerűen nem volt opció a lány. Nem azért, mert egy kislányt nem szeretnek. Egyszerűen csak nem fért bele a fejembe, hogy nekem lányom is lehetne. Szoval biztos idő lett volna nekem is atprogramozni az agyam. És ha lenne meg egy gyerekem, nála is csak a fiút tudnám elképzelni elsőre. Nem tudom miért. Ilyen fiús anya lelkem van.
2020. ápr. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

De szuper válaszokat kaptam már most! Nagyon szépen köszönöm! <3

Jobban érzem magam. És ez tényleg milyen szép kép, hogy a már felnőtt fiam megpuszil. :D Nagyon sokat segítettetek.

2020. ápr. 30. 01:03
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanîgy vagyok most 14 hetesen, első is kislàny, de valahogy el kell ezt hessefetni nehogy azt èrezze h őt nem vàrom.
2020. ápr. 30. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, legkésőbb akkor mikor megszületik teljesen elmúlik.


Mi is lányra vágytunk, de 17 hetes terhesen kiderült hogy fiú. Nem tagadom csalódtam. Kellett pár nap amíg átprogramoztam az agyam, de őszintén szólva a terhesség végig volt bennem egy pici csalódottság, főleg mert közben a legjobb barátnőm kislányt várt. De aztán megszületett és utána soha többé nem éreztem, és nem adnám oda egyetlen lányért sem. Születése után akkor jutott először eszembe, hogy korábban így éreztem mikor először futottam bele egy hasonló kérdése mint a tiéd.


Most még vakon mész előre, van valaki a méhedben, de nem is ismered. Csak a nemét tudod, ennyi még nem mindenkinek elég ahhoz, hogy - csúnyán fogalmazva - úgy szeresse ahogy van. Főleg ha más kép élt a fejedben.


De ez teljesen megszűnik, amint megszületik!

2020. ápr. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi is lányt vártunk de fiú lett, első baba. Nem tudtam elképzelni, hogy mit fogok csinálni egy fiú gyerekkel. Már elképzeltem, ahogy öltöztetem a lányomat cuki, csajos ruhákba, hogy milyen játékai lesznek, miket fogunk csinálni. Volt egy csomó név, ami tetszett, nem tudtam válogatni, fiú nevek közül meg valahogy egyik sem fogott meg. Nagyon sokáig bennem volt ez az érzés, hogy miért nem lány lesz, mi van ha nem fogom szeretni, de a végén már úgy voltam vele, hogy mindegy, csak egészséges legyen. Azóta megszületett a kisfiam, már 7 hetes és imádom első pillanattól kezdve. ❤️ Keresve sem kaphattam volna jobb babát, örülök, hogy ő lett.
2020. ápr. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lányos anyukának képzeltem el magam, a 12. héten kiderült, hogy fiút várunk. Igazából nem voltam csalódott, csak furcsa volt. Én valahogy éreztem, hogy ő most fiú lesz, de azért át tudom érezni, amit írsz, mert nehéz a rózsaszín világ után egy fiút elképzelni... Most már 10 hónapos, és a világ összes lány babájáért nem adnám. Nem vagy rossz anya, hidd el, megtapasztalod majd te is az anya-fia közti "szerelmet" :) Gratulálok, és boldog babavárást :)
2020. ápr. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Na ezert nem akartam tudni h lany vagy fiu lesz 🤣

Mindharom esetben meglepetes volt a gyerek es ez nagyon jo volt!


Mondjuk az elsonel az volt bennem h fiu lesz, persze lany lett. A masodiknal az h na akkor legyen ez is lany erre fiu lett. A harmadiknal mar mindegy volt , lany lett.

Nem volt rossz erzes egyszer sem h kvazi nem azt kaptam amit vartam. Leven nem voltam raalva h csak az lehet amit varok. Mert h meglepetes volt a neme 🙂


Ha lenne meg gyerekem tuti ugyan igy tennek. Mert ha mar minden figyfenet tudnak/tudok rola legalabb az legyen titok h fiu/lany e!

2020. ápr. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9-es, a masodiknal en sem tudtam meg, csak szuleteskor, amit egyreszt nem banok, mert szep emlek, masreszt viszont a harmadiknal tudni akarom, hogy mire keszuljek lelekben, a masodiknal sem jott volna utolag rosszul, ha elore tudom.
2020. ápr. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!