Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek az első gyereke koraszü...

Akinek az első gyereke koraszülött lett, a többi babája is korábban született?

Figyelt kérdés
Olyanok tapasztalataira lennék kíváncsi akiknek koraszülött babája lett és később újra várandós lett. Az a terhesség mennyivel volt másabb, mint az előző? Ott is koraszülött lett a baba vagy időre jött? Mit csináltatok, hogy megpróbáljátok az újabb koraszülést megelőzni?

2020. jún. 1. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőmnél mindhárom koraszülött. 34 hétnél tovább nem tudta egyik gyerekét sem kihordani.
2020. jún. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1-es! Az orvosi vizsgálatok nem voltak körültekintőbbek a helyzet függvényében? Tehát jobban odafigyelt rá az orvos vagy nem foglalkozott az előzményekkel? Kapott esetleg valami tanácsot az orvostól? Sógornődnek mi okozta a koraszülést?
2020. jún. 1. 21:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Lepényleválás volt mindhárom alkalommal. Nem tudok különleges bánásmódról.
2020. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Attól is függ mi volt az oka. Az enyém is korababa (bár már nem éppen baba) nálam toxémia volt az ok. Ez sajnos ismétlődhet, így én nem kockázatok. Örülök hogy ez az egy gyerekem jól van és egészséges.

Ha a történtek oka ismeretlen akkor kicsi az esély az ismétlődésre.


Van a Facebookon egy privát csoport: koraszülőként is értékes vagy valami ilyesmi a neve. Ott érdemes ezt megkérdezni és rengeteg sztorit tudsz olvasni.

2020. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha az koraszülésnek számít hogy 2 héttel korábban jött, akkor igen mindhárom ugyanígy született. De ez hivatalosan nem koraszülés.

Testvéremnek az első időben született, a második jött nagyon korán, 25 hétre, szerencsére minden rendben van vele, csodásak voltak az orvosok, ápolók.

Minden terhesség teljesen más, a te tested az ami azonos benne. Nálam az első csak akkor indult meg, a vége előtt 2 héttel ahogy írtam, addig semmi gond nem volt. A két kisebb viszont éppen úgy mint a húgomnál, 23-24 hetesen elindultak kifelé. Szerencsére nálam vissza tudták fordítani a dolgot és kitartottak.

Nem tudsz igazán ezzel semmit kezdeni, nem rajtad múlik a legtöbbször. Valami észrevehetetlen fertőzés is könnyen megindíthatja a szülést, olyan amit fel sem fogsz, mert neked nem okoz problémát.

A harmadiknál próbáltam mindenben óvatos lenni, figyelni, pihenni stb. de gyerek mellett nem azt csinálja az ember amit szeretne, hanem amit tud.

Inkább az a lényeg hogy figyelj a jelekre. Gondolj vissza arra hogy volt-e bármi előzménye ami más volt, mikor az elsőnél megindult a szülés. betegség, vizelet csepegés, folyás, akármi és ha hasonlót érzel akkor ne idegeskedj, csak szólj róla az orvosodnak.

A lényeg hogy ne stresszelj azon hogy a másodikkal is ugyanaz lesz, mert nem tudsz vele semmit kezdeni, csak ront a helyzeten. Az idegeskedés a legrosszabb. Próbálj meg kidolgozni "vészforgatókönyveket" olyan esetre ha mégis megint koraszülés lenne és akkor legalább azon nem kell majd izgulnod, hogy mi lesz ha... Pl. tudd, hogy fel kell-e majd hívnod az orvosodat vagy jobb ha te hívsz mentőt, esetleg csak menj-e be a kórházba és melyikbe. Mindig legyen meg hogy melyik rokonod vagy barátod az aki akár éjjel is át tud ugrani hogy a kicsivel maradjon amíg a párod bevisz téged orvoshoz vagy a kórházba. Beszéljétek meg a pároddal, hogyha mégis koraszülött lenne akkor hogyan tudjátok megoldani hogy neked a kórházban kell maradnod, mi lesz a nagyobbikkal, stb.

Nem baj ha nem lesz rá egyértelmű megoldás, fix válasz, ezen se parázz. Meg fogjátok oldani.

lehet hogy a hajlamod meg van arra hogy a második is koraszülött legyen, de semmi nem indokolja hogy tényleg így is történjen.

2020. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én sajnos nem tudom mi okozta nálam a dolgot. Semmilyen különös előjele nem volt. Egyik reggel csak úgy ébredtem, hogy fáj-fáj...de sajnos mire odaértünk az orvoshoz már nem tudták megállítani és hát sajnos nem lett szerencsés vége 😕🖤. Most ismét babát várok. Az elejétől kezdve szedek magnéziumot, folsavat és heti 1-2 szem terhesvitamint. Próbálok annyit pihenni amennyit csak lehet és próbálok nem idegeskedni. Pár hét és betöltöm azt a kort amikor szültem...nyilván a szomorú előzmények miatt szeretném mindenképpen, hogy ez a kisbaba minél tovább bent maradjon és, hogy Ő hazajöhessen.
2020. jún. 1. 21:57
 7/15 anonim ***** válasza:
Hányadik hétben történt?
2020. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Anyósomnak mindhárom koraszülött lett. (nem, nem ikrek. És jó nagy a korkülönbség is)
2020. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Baba 36 hét

2.baba 37 hét

Most a 3.at várom, 36 hetes vagyok. Még egyben.

Kívánom hogy minden rendben legyen veletek! Ne kísérje végig stressz a babavárást, az neki sem jó.

2020. jún. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első olyan korai volt, hogy sajnos nem élték túl az ikerbabáim...

A második is kishíján ugyanígy végződött, csak a véletlenen múlt, hogy jókor, jó időben, jó helyen voltunk, és még épphogy meg tudták menteni.

Az ok nálam ezek után realizálódott: méhnyak elégtelenség; ami sajnos nem fog változni; de műtéttel ki tudom hordani a babámat.

2020. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!