Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A toxoplazmózis csak a cica...

A toxoplazmózis csak a cica ürülékén keresztül fertőz?

Figyelt kérdés
Ma voltam a védőnőnél, és kicsit elszomorodtam, mert azt mondta, hogy mivel még nem estem át a toxoplazmózison és kinti cicáim vannak, hanyagoljam őket. Mivel kintiek, nem kell az ürülékükkel érintkeznem. Csak simogatni szoktam őket, de utána kezet szoktam mosni. A védőnő azt javasolja, hogy ne is simogassam őket ☹️

2020. jún. 9. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a cicámmal aludtam terhesen, kinti macska, elkaphatod gyümölcstől, zöldségtől ha nem mosod meg, macskától nem valószínű.
2020. jún. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2020. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőd nem túl tájékozott ezen a téren. Hamarabb kapod el mosatlan zöldségtől, gyümölcstől. Igaz hogy kinti macska hamarabb összeszedheti, de megfelelő körültekintéssel (kézmosás, nem fogdosod a kakit, nem nyalogatod a fenekét) nem lesz semmi baj

Nekünk benti cica van és én sem estem át rajta. Az almot nem takarítottam, mindig kezet mostam és havonta csináltattam a tesztet. És pl ugyan úgy velem aludt 🤷

2020. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Macska tartásnál inkább akkor veszélyes, ha a kismama takarítja az almot és nincs megfelelő higiénia. Bár sokan így is inkább kerülik a macskákat terhesség alatt. Én is nagyon szeretem őket, de amikor várandós voltam, inkább nagy ívben elkerültem őket jobb az óvatosság címszóval. De van olyan ismerősöm, aki végig macskázott a terhessége alatt, nem lett semmi baja. Amúgy inkább a mosatlan zöldségektől és gyümölcsöktől kell tartani.
2020. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Simogasd őket és moss kezet. Több eséllyel kapod el mosatlan zöldségtől. Meg gondolkodj logikusan. Ha az eddigi x év alatt nem kaptad el tőlük, akkor azért borítékolható, hogy nem nagy a valószínűsége, hogy pont most uritsek a kórokozót és te pont benyald. Mosd a kezed. Ennyi.
2020. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Persze, mert akinek van macskája és nem csak eteti, rá csukja az ajtót, az 9 hónapig, plusz utána mert pici a baba, egyszerűen le**arja.. Ekkora hulyeseget. Gondolom alapból is mosok kezét stb, ugyanezt tartani kell és ennyi. 6 macskám van, én is aludtam kinti macskával, nem lett baj

Almot is takarítottam mikor úgy jött ki a lépés. Nem kell burokban élni, nem betegség ez, viszont körültekintően, óvatosan továbbra is. Boldog, STRESSZMENTES babavárást :)

2020. jún. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
En tisztaban vagyok vele, hogy nagyon kicsi az eselye, hogy pont most kapd el. De! Nagyon komoly gondokat okozhat ez a fertozes es en speciel nem tudnek magamnak megbocsajtani, ha pont most ezen mulna a babam egeszsege. En most egyet ertek a vedonovel, azaz kerulnem a macskat, almot, homokozot. En mar atestem regen a fertozesen, hala isten vedve vagyunk. Neked kell tudni, hogy mit vallalsz be.
2020. jún. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 babyboom567 ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!

Nekünk nincs macskánk,és a védőnő nekem azt mondta, hogy mosatlan gyümölcstől,zöldségtől, nyers hústól hamarabb el lehet kapni(a legtöbb ember így kapja el,és nem is tudja).

VISZONT, nekem volt egy kolléganőm,ő elkapta és meg kellett szülnie a halott babát,nagyon súlyos vízfejűsége(tulajdonképpen nem volt agya) lett a magzatnak.

Ez ritka betegség,hisz macskás nők ezrei szülnek minden gond nélkül gyereket, de van ilyen,én biztos nem akarnék lenni az az 1 aki ilyet elkap.

Neked kell mérlegelni a következő pár hónapban.

2020. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy van gyógyszer ami segít hogy ne legyen baj. Persze ha többször el van végezve a teszt és kiderül.
2020. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as egyet értek veled. Neki kell mérlegelnie, hogy mossa meg a kezét rendszeresen és ne nyalogassa a macskája popónyílását.

Amúgy sokkal egyszerűbb lenne kérdező leszűretni a macskáidat, mert ha már átesett rajta, akkor nyugodtan hátradőlhetsz. Ja nem. Továbbra is elkaphatod zoldsegrol és gyumolcsrol. De legalább szerencsétlen allat nem látja kárát. Ha meg még nem estek át rajta akkor meg ne nyalogasd a kakijukat.

És igen 6 hetente meg kell ismételni a szűrést, ha közben történik valami, kapsz gyógyszert. Boldog babavárást, ne stresszelj feleslegesen.

2020. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!