Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szülés közben úgy alakul,...

Ha szülés közben úgy alakul, hogy császár lesz belőle, választhatok altatás és helyi érzéstelenítés között? Vagy ők döntik el?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Választhatsz. DE! Csak akkor ha nincs olyan komplikáció ami indokolja az altatást. Pl: Ha korán levált a lepény és sok a vérveszteség akkor altatás lesz mert nagy a kockázat és nincs idő az érzéstelenítésre. Az asztes dokik az érzéstelenítést ajánlják, elmondják mivel jár, mi fog történni, mik a kockázatok, stb, ugyan így az altatással is (persze ha van rá idő) Esetleg eléd dugnak egy papírt, hogy olvasd el és írd alá. Nekem is így volt. De nem tudom mit hittek, hogy majd 2 peres fájásokkal meg azzal a nagy idegességgel majd papírokat fogok olvasgatni?!? Örültem hogy oda tudtam firkantani valamit.

Lehet máshol ez nem így zajlik, nekem csak arról a helyről van tapasztalatom ahol én szültem. De biztos írnak majd mások is.

2010. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tőlem nem kérdezték meg. Úgy tudom, hogy sürgősséginél egyből altatnak, de egyébként nem.
2010. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék ébren lenni ha esetleg császároznak, viszont nem tudom , hogy ebben én döntök e. Hétfőn indítják meg reggel, elég nagy a baba, nem lehet tudni mi lesz a vége.
2010. júl. 31. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem minden kórházban más a protokoll, meg kellett volna kérdezned...de gondolom a helyzettől is függ...


Én a Bajcsyban szülök, ott úgy van, hogy alapból nem altatnak, ha császár van, mert az hat a babára is sajnos, hanem spinális érzéstelenítést adnak, csak ha vmi indokolja, akkor altatnak el.


Indok lehet a szülés közbeni komplikáció, tehát ha Neked nagy a babó, és vajúdás közben úgy döntenek, akkor szerintem Téged altatnak...


MINDEN JÓT!

Könnyű szülést!

2010. aug. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sürgősségi császárom volt, és érzéstelenítéssel csinálták. Szerintem megkérdeznek, de nem a Te véleményed alapján fog elsősorban dönteni az orvos.
2010. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!