Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt (első trimeszt...

Terhesség alatt (első trimeszter) lehet hajat festetni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 25. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Persze, az a lényeg, hogy legyen szellőzése a helynek, ahol festik. Nem jó az, ha beszívod a festék szagát, bár nem árt jobban mint mondjuk a cigifüst vagy a szmogos levegő. Én az első babámmal végig festettem, teljesen egészségesen született, rendben volt minden a terhesség alatt is. Most melíroztatom, 37 hetes vagyok.
2008. nov. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom nem szabad hajat festeni mert azt a hajtőnél kezdik, csak melíroztatni mert az nem éri a fejbőrödet.
2008. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Vegyél ammóniamentes hajfestéket!!! Azt kismamáknak is szabad. :)
2008. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Olyat vegyél amire az van írva, hogy CASTING.Azzal lehet. Én a L'oreal-t ajánlom. Én is azt használtam.
2008. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Az igaz, hogy a festés a hajtőnél kezdődik, de egyelőre semmilyen tudományos bizonyíték nincs arra nézve, hogy ezek az anyagok károsak lennének a babára. A testápolókban, arckrémekben, tisztítószerekben szintén vannak olyan összetevők amik kémiailag károsnak minősíthetőek (még ha nem is olyan büdösek mint a hajfesték), mégis használják a terhes nők minden káros következmény nélkül. Ráadásul nem lenyeled, hanem a bőrödön keresztül jut be egy nagyon kis hányada a szervezetbe. Viszont erre való a méhlepény, hogy ezeket megszűrje, azon kívül a baba burokban van, ami óriási védelmet jelent. Tehát nyugodtan festheted (persze elég havonta egyszer), kissé túldimenzionálnak mostanában mindent ami a terhességgel kapcsolatos, kezdve a kajáktól egészen a kozmetikumokig stb.
2008. nov. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha már totálisan lepontoztatok, mert azt mondtam nem lehet hajat festeni terhesség alatt, akkor fessétek nyugodtan! Amúgy a kérdésre nem tippeltem, hanem nekem a doki is és a védőnő is ellenezte a hajfestést! Csak azt nem értem minek tesznek fel eggyesek kérdéseket, ha nem azért hogy válaszoljon rá akinek esetleg van valami tapasztalata ilyen ügyben.....
2008. nov. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
Utolsó vagyok. Nézzetek utána a neten, milyen hatással lehet a hajfestés a terhesség alatt a babára. Főleg az első tremiszterben nem ajánlatos, mert akkor fejlődnek ki a babák fontosabb szervei. Állati tesztek alapján okozott születési rendellenességet, mivel ezek a szerek a fejbőrön keresztül a vérbe áramolnak! Megint le lehet pontozni! Ettől van hányingerem, ha az ember segíteni akar, csak lepontozzátok...
2008. nov. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%

En azt olvastam, hogy nem ajanlott a hajfestes az elso trimeszterbe. Viszont hennat lehet hasznalni. Az csak szinezi a hajat es taplalja is.

En mar terhesseg elott azt hasznaltam es jo termeszetes, egyseges szint adott a hajamnak.

2008. nov. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem van tapasztalatom ezügyben: én festettem a hajam a terhességem alatt, méghozzá szőkére. Előtte kikértem a védőnő és az orvos véleményét is, akik nem ellenezték. A sors úgy hozta, hogy elköltöztünk, így másik orvosom és másik védőnőm lett, ők is azt mondták: nyugodtan festethetem. Most a második babámat várom, a dokim maradt, de megint új a védőnőm és ő is azt mondta: nem lesz semmi baja a babának.
2008. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!