Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ez az érzés? Ezek a...

Normális ez az érzés? Ezek a gondolatok?

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok és mostanában kezdtem el félni a szüléstől. Eddig sehogy nem gondoltam rá, csak a babára amikor már kinnt van. Mostanában viszont egyre többet és egyre jobban fusztrál. Sajnos nagyon szégyenlős és gátlásos is vagyok. Emellett még erősen tartok a kórházban tartózkodástól is, sosem kellett még bennt lennem 1 napot sem. Hogyan terelhetném el ezeket a gondolatokat?
2010. aug. 3. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha a folyamattól félsz nem érdemes naponta több millió nő szül a földön és egészségesek.


szégyenlősség: szét kell rakni a lábadat de a ruha maradhat.


kórházi napok: nagyon gyorsan beletanulsz és hipp hopp elszalad mert ott lesz veled a baba aki körül mindig van mit tenni pelenkázni öltöztetni és etetni szeretgetni ismerkedni vele.


Semmi baj nem lesz ne félj!!

2010. aug. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljsen normális, szerintem mindenki átesik ezen az időszakon, ha gátlásos, ha nem :) ne aggódj, majd minden megy a maga útján, és neked a legkisebb gondod is nagyobb lesz annál, hogy ilyesmivel foglalkozz majd, lesznek fontosabb teendőid. Addig is, gondolj arra, hogy a gyermeket "nem adják ingyen", éppen ettől lesz olyan nagy kincs, a szülés és a kórház pedig az út a találkozásotok felé. Ami utána következik az maga a csoda!
2010. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

az ember az ismeretlentől fél, én is úgy voltam vele, h jézus, majd mindenki meztelenül fog engem nézni, de adtak egy "csinos" hálóinget a vajúdáshoz, igaz bugyi nem járt hozzá...:)....melltartót még tartogattam magamon egy darabig, aztán megfordítottam a hálóinget és inkább a hátulja volt elől, mert az többet takart....szóval értem én a szegyenlősködést....az viszont meggyugtató h ez a lepel volt végig rajtam és maradhattak az ékszerek is, a beöntés egyébként is fél perc utána mehetsz végezni a dolgodat és hidd el a nővér is tudja, h ez kicsit kellemetlen (lelkileg) és nem szivat pluszban....ő is azt mondta h ezt általában túlaggódják....

A kórházból alig vártam h kiengedjenek, folyamatos látogatók, meg az éjszakák, amikor 40 fok van a kórteremben én meg otthon 18 ban aludtam világ életemben. Hidd el mindennek ellenére ez a világ legcsodásabb dolga és 1000szer végigcsinálnám minden kellemetlenségével együtt! Sok jót kívánok!

2010. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gabi66 ***** válasza:
76%
Sokat segíthet még egy gyorstalpaló szülésre felkészítő, lehetőleg az általad választott kórházban. Amit ismersz attól nem félsz. Hasonló gondolat maga a szülés is. Ha tudsz részletesen beszélj a dokiddal, ő tudja a helyi szokásokat, illetve a védőnődnek is részletesen fel kell készítenie. Kérdezz, ne félj. A félelem össze húzza az ereket, ez oxigén hiányt okoz a méh izomzatában, ezért érzed a "görcsöt". Ajánlom ismerkedj meg a pszichoprofilaxissal.
2010. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok :)

Rengetegen végigcsinálták már, csak menni fog nekem is, ez az egy vigasztal.

2010. aug. 3. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok, tényleg a szülésfelkészítőt elfelejtettem, én jártam, és nagyon sokat segített
2010. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nini24 ***** válasza:

Szia!

szerintem gondolj arra, hogy mivel nők vagyunk, tudunk szülni! Akármi történik, az ösztöneink tudni fogják, mi lesz a jó nekünk! Én legalábbis mostanában ezzel erősítem magam, mert nálam is most indult be a para, és én is igen szégyenlős, zavarbajövős típus vagyok :) De ezzel csitítom magam, meg azzal, hogy egy tündéri picilány anyukája leszek pár héten belül, és ez mindenért kárpótolni fog :)) Kívánok könnyű és szép szülést Neked!

Egy 33 hetes sorstárs :)

2010. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor most egy olyan választ írok ami nem a szülésről szól de ahhoz kapcsolódik.13 éves vagyok.2x műtöttek vesével.Én is nagyon gátlásos vagyok!És akkor a műtöben bugyit le,stb...Ráadásul "ott"is matattak...Ilyenkor csak arra tudtam gondolni,hogy valószínűleg soha többet nem futok össze azzal az orvossal.A fájdalomról annyit,hogy körülbelül 1 hétig fáj majd neked.Én hónapogik küzdöttem vele,nem mozoghattam,stb...És énis túléltem,életvidám vagyok:)

Ne félj tőle,sok sikert kívánok:)

2010. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!