Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben az esetben mit kell tenni?

Ebben az esetben mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még várandós, csak tervezve van, de nem teljesen világos néhány dolog a vizsgálattal orvosokkal kapcsolatban, még ha bután is hangzik a kérdésem.

Szóval olvasgatok csoportokba olyat hogy mondjuk írják, hogy görcsölgetnek vagy barnánznak és erre ugye a válasz hogy mindenképp hívja fel az orvosát.

Amennyiben nincs fogadott orvos, akkor kit lehet hívni? Vagy akkor be kell menni sztk-ba vagy ügyeletre?


2020. aug. 2. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Igen, be kell menni az ügyeletre, sztk-ba. Vagy ha normális a védőnő, őt felhívod.
2020. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Egy jótanács: legyen fogadott orvos. Előbb, mint baldachin a kiságy fölé.
2020. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

2-es


Nálunk nem lehet orvost fogadni...

És hálapénzt sem fogadnak el...



Igen, az ügyeletre kell menni, ami lehet a kórházban, vagy az sztk-ban.

Nekem amikor gondom volt, akkor a védőnő segítségét kértem.

A kórházba kellett mennem

2020. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Nálatok. Nálunk meg ha nincs fogadott orvosod, akkor megpörgetted a szerencsekereket. Ha megtervezzük az utazásainkat, az esküvőnket, a lakásunkat, a munkahelyünket, akkor miért a gyerekünk születésénél bíznánk magunkat a véletlenre?
2020. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Én sem akartam fogadott orvost. Aztán az első babám elhalt a 7.héten,ami majd a 13.héten egy iszonyat rosszulléttel próbált elmenni de missed ab lett belőle. Le is b.sztak,hogy miért nem volt már uh előbb. Hát mert orvos híján úgy kaptam.időpontot..

Második pozi tesztnél lett dokim. Egy fiatal rezidens,okos türelmes,alapos és sokkal óvatosabb mint egy,már rutinból dolgozó orvos. És nem vesz el pénzt.. most vagyok a 38.hétben, szinte sehol nem kellett várnom semmit mert ha mentem vizsgálatokra hívtam,és bevitt. Ha bármi baj van hívom,segít. A második babánál is tuti őt fogom felkérni ha vállal. :)

Szerintem is megér ennyit még ha pénzt kér,akkor is. Szülés után valahogy eljuttatom neki amit szántam a terhesség alatt. Ha tőlem nem is veszi el,a férjemtől utólag hátha..

2020. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Bár sztk-ból helyből elzavarnak koraterhes vérzéssel.
2020. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Hát elég rossz kórházat választott az akit elzavartak terhesen vérzéssel.

Nekem nem volt orvosom, felhívtam a kórházat, nálunk csak egy van, azt mondták mindenképpen menjek be. Ott írtak fel progeszteront és maradhattak volna ott, vagy haza is mehettem azzal a feltétellel, hogy fekszem. Velem rendesek voltak. És nem külföldön.

2020. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem érdeklődd meg, hogy hogyan jársz jobban, ahol szülsz majd ill. ahol végigkísérik a terhességed (majd).


Nálunk volt olyan, hogy vérzéssel ment be kismama, de nem nyúltak hozzá, míg nem jött a fogadott orvosa. Akinek nem volt, azt addig ellátták.


Nekem szülésznőm volt, végigkísérte a terhességet, többször találkoztunk, bármikor hívható volt és szülés alatt is bent volt és még a kórházi lét alatt is meglátogatott (semmit nem kért érte).


Most nálunk új szabály lépett életbe, a fogadott orvos csak akkor lehet bent szülésnél, ha ügyeletes....ez így nagyon lutri.


Orvos választása előtt érdeklődj majd, hogy kit ajánlanak vagy kit nem. Ha lesz és ne adj Isten vérzel, görcsölsz stb. akkor hívod az orvost útban oda, ahol rendelni szokott. Ha nincs, akkor ügyelet.


Szerintem helytől (milyenek az orvosok) , terhességtől (van-e komplikáció) és a kismama hozzáállásától (engem megnyugtatott egy ismerős arc) is függ, hogy fogad-e orvost/szülésznőt.


Ha babát terveztek akkor már ezeknek utána is érdeklődhetsz.

2020. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Látom,akinek van orvosa, azt jól lehúzták. Köszi szépen, szemetek! :)
2020. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első terhességem tb alapon volt, sztk-ba mentem ha kellett valami. Gond esetén kórház. Probléma mentes terhességem volt, de orvos nélkül sokszor bizonytalan voltam mit mikor hogy kell intézni. Védőnőm kezdő volt a szakmában.

Második terhességemet fogadott dokival kezdtem nemrég és igazából annyiban másabb, hogy van egy telefonszámom amit hívhatok ha baj van. De én amúgy sem vagyok az a hipohonder típus, hacsak nem lesz valami komoly gond, akkor úgysem fogom telefonálni. Viszont most biztonságban érzem magam, mert ha kérdeznék valamit, tudok kihez fordulni.


Rengetegen szülnek választott orvos nélkül. Az én első szülésem is ügyeletes dokival történt és egy rossz szavam sincs. Még a varrást is úgy csinálta, hogy nem éreztem belőle semmit.

2020. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!