Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hova forduljak ha a főnököm...

Szucs oliver kérdése:

Hova forduljak ha a főnököm bejelentette hogy felmond nekem ha megtartom a babámat? És ha nem is rúgna ki mennnyit kapnék havonta betegállományban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 éve dolgozom rendesen be vagyok jelentve de a főnököm megmondta hogy sajnos igy nem tudja vállalni azt hogy megtart magyarul ki leszek rúgva.És ha nem is rúgna ki mennnyit kapnék havonta betegállományban? Minimálbérre vagyok bejelentve.3 hónapos koromig biztos nem dolgozhatok, most vagyok 8 hetes.

Köszönöm


2010. aug. 4. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Kis-könyved van ugye? Mert onnantól kezdve a fejére is állhat, de nem rúghat ki.
2010. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ha egyáltalán be voltál jelentve, akkor a táppénz összege attól függ mennyire voltál bejelentve. Annak a bruttónak a 60%-át kapod meg bruttóban.
2010. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. kisskönyvem nincs de határozatlan idejő munkaszerződésem van.
2010. aug. 4. 11:54
 4/16 anonim ***** válasza:

Pedig a kiskönyv a bizonyaték arra, hogy terhes vagy és szívhangja is van a babának. Ezért célszerű úgy a 3-4. hónap táján tálalni a főnökség felé.Nagyon jó, hogy határozatlan időre vagy bejelentve, még akkor is ha minimálbérre.

Nem vagyok munkaügyis, de a Munka Törvénykönyvébe kellene utánanézni, hogy mit ír a terhesség ilyetén vonatkozásában, és azt az orra alá rakni.

2010. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Terhességi kiskönyvem van persze!!! csak az alkalmi munkavállalói könyvre gondoltam!
2010. aug. 4. 12:01
 6/16 anonim ***** válasza:
ja, bocs én nem fogalmaztam egyértelműen:)
2010. aug. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Rajta vannak az ügyön már ismerősök csak nem tudok nyugodni nem ezt a választ vártam a főnökömtől, én csak jót akartam hogy ne későn tudja meg és ez lett belőle.sajnos
2010. aug. 4. 12:02
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a főnökkel, szépen járjál be dolgozni. Nem rúghat ki. Sőt, kérj tőle könnyitett munkakört, ha veszélyeztetett vagy, köteles adni, ha nem tud, akkor se betegszabira kell menned, hanem ő köteles állásidőre járó bért adni.

Ha mégis felmond, akkor szépen elmész a munkaügyi biróságra és szépen kifizetheik neked a teljes béredet és visszahelyeznek az állásodba. Ezt akár előre el is mondhatod a főnöknek, hogy tök feleslegesen rúgna ki, nem nyerne semmit, sőt fizethetné a bukott perköltséget is plusszban. Ilyen esetben egyértelmű a birói döntés, szóval még esélye sincs.


És századszor könyörgöm: ne okositsatok ki senkit semmire, AMI NEM IGAZ!!!

Nem kell kiskönyv, nem kell semmiféle bizonyiték. A törvény egyértelmű, akkor se rúghatnak ki, ha te terhes vagy, de még te se tudsz róla! A fogantatás időpontjától véd a törvény. Szóval nem kell semmi bizonyiték, elég, ha terhes vagy és kész, a biróságon ezt majd igazolod egy papirral, amire ráirja a doki a fogantatás vélt időpontját és kész.

Felejtsétek már el ezt a kiskönyv-kell-hozzá zagyvaságot, könyörgöm.

2010. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

talán ezt a cikket mutasd meg neki:


[link]

2010. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ezt tudom én is hogy a fogantatás pillanatától van a védettség.

dolgozni nem járhatok be mert sajnos vetélésre hajlamos vagyok és a nőgyógyász javaslatára a háziorvos kiirt betegszabadságra.

Más munkakört nem tud adni a munkáltató, mert takaritónő vagyok, ezért is van hogy 3 hónapos koromig egyáltalán nem dolgozhatom,nehogy elvetéljek.

2010. aug. 4. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!