Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell vinni egészségügyi...

Mit kell vinni egészségügyi kaparásra? -missed ab.

Figyelt kérdés
Most voltam a dokinál,mert 2napja görcsölt a hasam,sajnos rossz hírt kaptam,11 hetesen elhalt a magzat.Szörnyű az az érzés amin most keresztül megyek.Holnap megyek kaparásra,és nagyon félek.....Enikő
2008. nov. 27. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem könnyű ez a helyzet, sajnálom! Én is átéltem kétszer, de tudd, h van remény, nekem is sikerült, egészséges babám született!

A kh-ba vigyél mképpen "rendes" bugyit, amibe a betétet bele tudod ragasztani. Éjszakai betétet, meg az általános kh-i dolgokat. Tusfürdő és egyéb kozmetikai cuccok, fésű, törölköző (legalább 2 db, de inkább 2 fürdőlepedő + 1 sötét kisebb törcsi az alsó régiónak), evőeszköz (ha több napot kell bent töltened), papucs 2 db (sétálós és fürdős), vmi rejtvény v könyv, mobilhoz töltő, kispárna, fájdalomcsillapító (biztos, ami biztos), aprópénz (kávét inni), hálóing, köntös, pzs, vihetsz Domestos törlőkendőt, ha a WC-t le kéne takarítanod, pohár, ...

Biztos fog még eszembe jutni néhány dolog, ha igen, leírom!

Kitartás!

Próbálj megnyugodni, hamar lezajlik, és ne add fel! Lelkileg borzasztó élmény, de az lebegjen a szemed előtt, h legközelebb sikerülni fog, ennek a babónak meg talán jobb is így! (tudom, ez most nem sokat segít)

Üdv: Andi

2008. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Nagyon sajnálom ami veled történt, kitartást és erőt a túljutáson.


Ha az első babád, akkor készülj úgy, hogy bent leszel két éjjelt. Első nap tágítanak, majd másnap műtenek, ha már szültél, akkor csak kaparás. És elvileg haza is engednek délután kísérővel.

Vidd magaddal a leleteket. És ha tudod kérd meg a dokit ő is vizsgáljon meg alaposan, hátha nincs baj... És a dokid tévedett, mert rossz a műszer.

Mindneképpen vigyél pizsit, köntöst papucsot, betétet, váltás alsót, könyvet. Inni és enni valót. Vigyázz arra hogy ha azonnal műtenek, akkor addig nem ehetsz ihatsz. Annak függvényében, hogy mennyi időt kell bent lenned. Legyen veled valaki.

2008. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,lassan bepakolok csak semmi erőm és kedvem.A doki mondta hogy reggel még megvizsgál,de minimális az esély,vagyis szerinte semmi.Sajnos ez lett volna az első babánk,de remélem még van esély.
2008. nov. 27. 15:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnalom ami veled tortent.

De tudd van meg esely!Sot!

Tavaly augusztusban en is 11 hetesen veszitettem el a babamat,engem is befektetett a doki a korhazba,h csinalnak meg 1 utso laboros vizsgalatot,de akkor mar tutira tudtuk,h baj van...szoval reggel befekudtem ,levettek a vert stb.-t,majd a doki kozolte h reggel meg megnez meg 1x es ha tenyleg bibi van megmut...na erre nem kerult sor,mert ejszaka szulesi fajdalmaim lettek es hajnalban a tusolo alatt elveteltem...ugyhogy csak 1 egeszsegugyi kaparast csinalt vegul.

En csutortok reggel fekudtem be es szombat delben haza engedett.

En is pizsit,haloinget,kontost,papucsot,fogpasztat fogkefet,fesut,betetet,poharat,vittem be(tanyert nem,mert nem ettem az ottani kosztbol)torolkozot,1 kicsit, 1 nagyot,szappant,tusfurdot,wc pappirt,nedves torlot....mas igy hirtelen nem jut eszembe.

Ne felj,en is nagyon feltem,de azt mondta a ferjem h 10 perc volt kb az egesz es elaltattak,semmire sem emlekszem meg arra sem h veszekedtem az apolo novel,a ferjemmel es anyaval h nem nevettessenek,h 3an raknak fel az agyra...

....meglatod 1-2 tul leszel rajta...es 1-2 hozza foghattok az uj baba projekthez.

Mi is megvartuk az eloirt 3 honapot es most azt varjuk h napokon belul kibujjon a mi nagy fiunk!

Fel a fejjel!

2008. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia,neked is köszönöm válaszod.Sajnos nekem minden rosszul indult,elöször mikor voltam nögyogyásznál beutalt a korházba,hogy valami nincs rendbe,mert üres petezsákot látott és nagyon sok folyadékot az alhasba.egy hétig voltam kórházba de nemsok minden történt,mert nemvolt fogadot dokim(pl.összetévesztettek más beteggel)folyamatosan fájt a hasam,de ők azt mondták minden rendben.Végül saját felelöségemre eljöttem,és orvost fogattam,szerinte minden rendben van...vagy volt a mai napig.Nekem vérvételem volt a kórházba,és vércsoportot is néztek,ezért elvileg már nemkell,de majd holnap minden eldöl.A hasam folyamatosan görcsöl és már jobban vérzek is,remélem holnapig kibirom.

Neked pedig gratulálok és mégegyszer köszi a választ.

2008. nov. 27. 17:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnálom, ami veled történt. Tudom, hogy mit érzel, kedden volt nekem is ilyen beavatkozásom...:( Bár én még csak 8 hetes voltam. Én vittem magammal hálóruhát, törölközőt, köntöst, papucsot, nedves törlőkendőt, betétet, bugyikat, tisztálkodó szereket.

Én viszont nem készültem fel magára a műtétre és elég sokkoló volt, amikor a lamináriát feltették... Nem tudott odaérni az orvosom, csak a műtétre, és egy idegen, bunkó doki rakta fel, aki úgy beszélt velem, mint egy 5 évessel... Szóval nekem az nagyon fájt, meg utána az a 2 óra, amit fekve kellett tölteni... De nem akarlak rémisztgetni, lehet, hogy neked nem is lesz olyan rossz. Állítólak alkati kérdés. Mármint a "testi" része.

Szóval nagyon sok erőt kívánok neked lelkileg és fizikailag is! Én most már jobban vagyok minden szempontból, mert volt időm megemészteni, már tudtuk múlt héten, hogy ez lesz.

Én kérdeztem az is, hogy tudok-e azon segíteni, hogy minél előbb regenerálódjon a szervezetem, és a dokim azt mondta, hogy kb 2 hét természetes "ürülés" után szedjek E vitamint és méhpempőt, mert azok segítenek. Ja, és az Elevitet is szedem tovább, bár már csak minden másnap egyet.

Minden jót és mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

2008. nov. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az 1. ilyennél lamináriát raktak fel, amivel nagyon megküzdöttem, a 2. esetnél kis tablettát kaptam, az tágított, az viszont egyáltalán nem fájt. Sajnos kórháza válogatja, h melyiket használják, pedig a tabletta ezerszer humánusabb!
2008. nov. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Enikő vagyok,nemrég jöttem a kórházból,hát igaz hogy minden kórházba más a helyzet.Többet vártam a betegfelvételre mint ameddig a mütét tartot.Hát amit vittem arra nemvolt sok szükség,mert kórházi háloinget kaptam.Jó formán be se feküdtem az ágyba és már hívattak is a műtőbe.Senki semmit nemmondot,tágított se tettek fel,egyből elvégezték a műtétet.Most ezen túl vagyok,de a neheze a lelki megnyugvás még hátra van.
2008. nov. 28. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!