Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miután először érezted a...

Miután először érezted a gyermeked mozgását, folyamatosan megtudod különböztetni azt?

Figyelt kérdés

Mikor érezted először a gyermeked a hasadban? Milyen érzés? Folyamatosan érzed ezután vagy naponta csak pár alkalommal, de nem tudod teljes méretben megkülönböztetni?

Melyik volt az a pont amikor biztos voltál abban hogy Őt érzed?


2020. szept. 6. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Most a második babámat várom, mindkettejüknél a 17. héten kezdtem el érezni, de egészen másképpen. Az elsőnél csak olyan "légbuborékok" voltak, nagyon ritkán, párnaponta 1-2x, először nem voltam benne biztos, hogy ő az, de ahogy egyre erősebb lett ez a furcsa érzés, és a gyakorisága is nőtt, megbizonyosodtam róla, hogy igen, őt érzem. Aztán szép lassan egyre egyértelműbb és disztingváltabb lett.

Most egyből azt éreztem, hogy odafeszül az alhasam valamelyik részére, teljesen egyértelmű volt, hogy ő az. Aztán szintén nőtt a gyakorisága, és aztán már magát a "helyezkedést" is éreztem néha, majd a mocorgását, végül kb. minden mozzanatát :)

2020. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg az első gyermekem várom és a 16. hétben vagyunk.

Nagyon gyakran érzem azt hogy a hasam alsó részén mintha Ő volna, de egyértelműen még nem nyilvánítanám ki..

:) Kíváncsian várom a többiek miként érezték. :)

2020. szept. 6. 12:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a 18. héten éreztem először. Nem voltam benne biztos, de ahogy egyre többet éreztem ugyan azt a fura "rángatózást" akkor már tudtam, hogy ő az. Először csak pár naponta éreztem, majd naponta talán egyszer. Nekem olyan volt mint amikor egy ideg megrándul. A 20. héttől már rendszeresen éreztem naponta többször.
2020. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is amolyan randulásnak hatott, mint mikor dolgoznak a beleid és egyszer csak ugrik egyet vagy pukkan, biztos ismered azt az érzést.

Első gyermekemnél 16 hét körül kezdtem érezni, csupán esténként fürdés után hátonfekve, kezemet az alhasamra téve. Napközben ezek az apró bemozdulások egyáltalán nem voltak érezhetőek, ahhoz kicsik voltak.

Második gyermeknél a 13 hét körül kezdtem érezni hasonlót, de eltelt pár hét ami bizonytalan volt, nem volt mindegyik egyértelmű. Most 17 hetes vagyok és már könnyen meg tudom különböztetni a mozgást, sőt van hogy kézzel is érzek egy-egy súrlódást.

2020. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a 16. héttől éreztem, először mintha egy kis pillangó simogatna a szárnyaival odabentről :) Vagy amit mondott valaki, mint amikor tikkel a szemed, olyan fajta gyenge kis izomrángás-szerű érzés volt. Nekem az első pillanattól kezdve egyértelmű volt, hogy ő az, mert mégis mi más lett volna, max a gázok odabent, de az meg nem pont ilyen érzés. Először csak párnaponta egyszer éreztem, és inkább akkor, amikor a hátamra feküdtem. Aztán nekem is úgy a 20-22. hét környékén lett határozottabb, mindennapos élmény. Szépen lassan nőtt a nap közbeni gyakoriság is, de nem volt folyamatosan mozgásban. Azért az idő 80%-ban kb a pocakon belül is még szundikálnak, olyankor meg csak békésen lebegnek a lében, még az aktív babák is :)
2020. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16. Hettol ereztem eloszor, olyan volt mint egy idegrandulas a hasban. :)
2020. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem kis izomrángás-szerű érzésem volt, amiről nem tudtam, hogy ő-e az vagy sem a 14. héttől néha-néha. Plusz amikor hátamról oldalamra fordultam, akkor éreztem, mintha mozogna a súly a hasamban.

A 17. héttől ezek a "rángások" jóval gyakoribbak, kívülről is érezhető rúgdosások (védőnő is megerősítette, hogy ez bizony a baba), szóval azóta tudom biztosan, de előtte is nyilván a baba volt csak akkor még nem lehettem biztos benne.

2020. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát sziasztok!

17. hétben vagyunk és most kezdtem el igazán érezni, úgy hogy most már ő az aki bent van!

Érzem már azt is hogy kinyomja magát illetve a nagyobb mozgásokat is.


És a poci is kezd már növekedni.

2020. szept. 14. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!