Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikorra szereztetek meg...

Mikorra szereztetek meg nagyjából mindent az első babának a családban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem csak az érdekel mikor fejeztetek be a baba szobát, vagy vasaltatok, mostatok ki. Hanem, hogy hanyadik terhességi hétre voltak még a szükséges dolgok, hogy utána már csak rendezgetni/rendezkedni kelljen.
2020. szept. 8. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

37 hetes vagyok. A második babával.

A gyerekszoba nincs kész,mert tavasszal hozzáépítünk a házhoz és addig felesleges megcsinálni. A hálónkban lesz a bölcsője. A babának 28 hetesen kezdtem el vásárolni. Mostanra már minden megvan. Csak pelenkát kell vennem. Már mindent átmostam és elpakoltam. Igaz a bölcsője pont ma jött meg. Azt halasztgattuk nem tudtunk megegyezni, hogy milyet vegyünk. 😊 A kórházi szettünket már 30 hetesen összeraktam mert az első terhességem problémás volt inkább felkészültem. Kicsit elhúztam a vásárlást de az a lényeg mostanra minden megvan.

2020. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egy kanyarban mindent kaptunk (amolyan baba "starter kit"), így a 28. hét környékén pár nap alatt készen is lettünk :D De utána nem látom már a dolog végét, mert kisruhákat mosni, pakolni, hiányzó dolgokat vásárolni még így a születése után is kell folyamatosan.
2020. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Kb 2 hetes volt a baba


(a szülés napján kezdtünk költözni)

2020. szept. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Kb 35. hétre
2020. szept. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél a 30. hétre minden kész volt, csak mosni kellett.
2020. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Születése előtt 2-3 héttel vettünk mindent meg.

Nem akartam elhúzni, hogy minden felesleges cukisagot megvegyek végül :D hát ez nagyjából sikerült is. (Mi nem nagyon kaptunk a rokonsagbol semmit)

2020. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
31 hetet töltöm a héten. A pelenkázó asztalon kívül szinte semmit sem kellett megvennünk. Szerencsések voltunk, mindent kaptunk. Kiságy, babakocsi, ezer kis ruha -persze azért vettem újakat is- játszószőnyeg, játékok, kád stb... Már minden mosva, vasalva van 2 hete kb. Légzésfigyelő és bébiőr kell még. A szobáját jövő héten kezdjük el csinálni. Apránként veszegetem a popsitörlőket ha látok akciósan, induló pelenka csomag is megvan. Babafürdető, testápoló, popsikrém is van 1-1 tubus kezdésnek.
2020. szept. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a 34. héten lettünk készen tényleg mindennel.

A férjem családjától a 2. trimeszter elején kaptunk 2 zsáknyi használt gyerekruhát, aminek én nagyon örültem, amíg ki nem nyitottuk a zsákokat... Úgyhogy végül vettünk inkább neutrálisabb ruhákat, amiket majd a következő gyerekünk is tud használni, akkor is, ha fiú lesz (most kislányt várunk) és akkor nem kell mindenből újat venni megint.

Amúgy 17. hét körül kezdtünk el vásárolni szép lassan.

24-25. héten írtam össze, hogy pontosan mit is kell vennünk még, úgyhogy onnantól többet és céltudatosabban vásároltunk.

A 30. héten készítettük el a babának a helyét. Aztán még mindent elrendeztünk, kitaláltuk, hogy mit és hol fogunk tárolni, meg még a listán lévő pár dolgot megvettük.

Múlthéten (34. héten) mostam mindent ki, húztam fel az ágyára a lepedőt, akkor pakoltuk be a szüléshez szükséges dolgokat is. Úgyhogy mostmár nem kell semmit se csinálnunk, tényleg.

De örülök, hogy megcsináltuk ezeket akkor, mert most már a 35. héten nagyon nehezen mozgok és állandóan fáj mindenem, meg ugye ki tudja, hogy mikor fog megszületni a baba és akkor már nem szeretnék ezen kapkodni. :)

2020. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, én a második trimeszter elején vagyok még, de mi sem kapunk senkitől semmit, már írtam egy listát nagyjából mire lesz szükségünk, én sem szeretnék felesleges dolgokat vásárolni, a ruhákkal sem szeretnék elszallni, tényleg csak annyit amennyi az elején kiszolgálja, aztán ha úgy látom többre van szükség utólag is tudom pótolni. De azért sajnos így is elég hosszas és drága listánk lett. Bevallom nem is a legolcsobb dolgokat nézegettem, értem ez alatt a szoba bútort Pl, de számomra fontos a lakás stilusossaga így, a baba szobát is szépre, igenyesre szeretném csinálni. Arról nem beszélve, hogy sajnos veszélyeztett terhes vagyok, így benne van a kora szülés esélye is, szeretném ha a 30 hétre már nagyjából minden a helyén lenne és csak mosni, vasalni kell. De ebből kifolyólag rengeteg a szabadidőm is, úgyhogy egesznap a baba cuccok nezegetesevel foglalom le kB magam. Külföldön élünk és itt már nyakunkon a második hullám is, félek hogy megint bezar minden hónapokra, nem lesz online bolt sem, és itt maradok cuccok nélkül, ezért arra gondoltam, hogy a fontosabb dolgokat már elkezdjuk beszerezni ettől a hónaptól, biztos ami biztos, így a pénztárcánk is jobban bírja.
2020. szept. 8. 12:46
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

32. hét, nagyrészt megvagyunk, kell még pár apróság, és a ruhák mosása is vissza van.

A rokonságból rengeteg dolgot megkaptunk, amit nem, azt is nagyrészt használtan, szép állapotban szereztem be.

A szobát a 30. héten csinálták meg, húgom akkor ért rá mintát festeni rá.

2020. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!