Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális a terhesség...

Mennyire normális a terhesség elején a mensi szerű görcsök? Kb. Óránként egyszer kétszer fájdogál enyhén?

Figyelt kérdés
Most vagyok 5 hetes terhes, volt már 2 vetélésem, kapok progeszteron pótlást + clexánt, szigorú ágyban maradás. Reggelre már nem feszült annyira a mellem mint tegnap.
2020. szept. 20. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt sokan mondják, hogy nekik is jellemző volt az elején. Nekem is a 6-7 hétig eltartott, a 10 hét körül nyugodtam meg, hogy valószínű nem lesz már gond.

Igazából a te testedet, terhességed nem ismeri senki, csak az idő tud választ adni az aggodalmadra.

Én azt mondom, hogy amíg csak múló mensi szerű görcs van, az még nem jelent 100% bajt. Ha vérzel, az már más lenne.

2020. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 6 ès fèl hètig volt mensi szerű èrzèsem de olyan volt mintha rögtön megjönne. Mindig mentem is ellenőrizni.. nekem kb naponta 10 -15 ször volt pàr percig öt max 10 percig tartottak. Kètszer annyira fàjt ,hogy sírtam is. Mondjuk nekem a mensi is mindig azzal jàrt mert brutàlis hasfàjàsaim voltak. Nekem is volt màr egy vetèlèsem 6 hetesen akkor is ugyanugy fàjt sokszor viszont egy alkalommal ùgy fàjt hogy elöntött a melegsèg hànyingerem lett ès a pàrom vitt be a fürdőböl a hàloszobàba mert nem birtam menni. Az a terhessèg nem maradt meg sajnos. 8+5 hetes kismama
2020. szept. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességnél végig volt erős vizes folyással. Folyton azt hittem megjött. Most a másodiknál csak az első héten volt, azóta semmi.
2020. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon erősen görcsölt az alhasam, a Magne B6 segített nagy adagban.
2020. szept. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A pozitív teszt után 1-1,5 hétig én is mensiszerűen görcsölgettem. Kétszer barnáztam is, a 4.- és 5. héten, kaptam rá progeszteront.


Az 5. hét végère megszűntek a görcsök.

2020. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azóta egyáltalán nem fájt a hasam. Viszont semmi tünetem nincs, a melleim csak kicsit feszülnek, már a testhőm is alacsonyabb.(nem mértem, csak már nem vagyok olyan meleg mint pár nappal ezelőtt)
2020. szept. 21. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:

12.hétig folyamatosan mindjárt megjön érzésem volt, ugy görcsöltem.

Teszted van? Doki látott? Vagy honnan veszed ezt az 5 hetet?

Ha bizonytalan vagy menj orvoshoz szerintem

2020. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csütörtökön megyek dokihoz. Rengeteg pozitív tesztem van. (X- epil, még digitális clear blue tesztet is csináltam múlt héten 1-2 hetesnek írta)
2020. szept. 22. 12:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!