Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik már szültek! Mik a...

Akik már szültek! Mik a tapasztalatotok? Mernétek gyereket vállalni úgy, hogy nincs segítségetek?

Figyelt kérdés

Anyámmal évekkel ezelőtt megszakítottam a kapcsolatot, egy rossz alkoholista, így rá nem számíthatnék. Anyósomék nagyon messzire laknak tőlünk + elég fura emberek, rájuk sem lehet sajnos számítani ilyen téren.

Egyedül apum van, de ő is 60km-re lakik tőlünk, de az első hetekben igazából ő sem tud tanácsot adni, mert csak nem nő.

Mindenkinél azt látom, hogy amikor megszületik az unoka, a mama ott van folyamatosan, megmutatja a lányának, hogy hogyan szoptasson helyesen, hogyan lássa el a gyereket. Besegít esetleg a házimunkába (ez a legkevesebb), de a legfontosabb, hogy lelki támaszt nyújt a gyerekének.


Ti belemernétek úgy vágni a gyerekvállalásba, hogy senkitek nincsen? És az azt követő években is max egy bébiszittered lenne, amíg elmész edzeni vagy bevásárolni. A barátom nagyon sokat dolgozik, mellette tanul. Jól fizető munkája van, de az elkövetkezendő kb. 5évben még keményen kell dolgoznia, utána megy nyugdíjba a felettese, akinek a helyére szánják. Addigra végez a sulival is stb.


Viszont nem szeretnénk már annyit várni a gyerekvállalással. Azt tudom, hogy a barátom nagyon odaadó és mindent megtenne értünk, de 5 felé ő sem tudna szakadni, így a hétvégéken kívül nem is számítanék rá különösebben.


Félek, hogy becsavarodnék, vagy nem tudom. Már bocsánat, de annyi megkattant anyukával találkozni :D


Remélem, érthetően körülírtam a problémámat. Ha válaszoltok, köszi!


2020. okt. 7. 16:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk szinte senki sem volt, mármint időnként besegített anyukám, de simán el lettem volna az ő segítsége nélkül is, mert max havi 1 alkalom volt 1-2 órára. Ketten a férjemmel mindent meg tudunk oldani.
2020. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem egyáltalán nem kellett az okoskodó anyós segítsége, inkább mindent megcsináltunk és megtanultunk ketten a férjemmel. Az én anyukám meg bevallotta hogy semmire nem emlékszik, hogy hogyan kell babázni, de nem is tudott segíteni a covid miatt. Szóval semmi segítséget nem kértünk és kérünk, és így jó, legalább mindent úgy csinálunk, ahogy mi jónak látjuk.
2020. okt. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk 4 gyerkőc van de soha nem kértem semmi segítséget.Természetesen eljöhettek bármikor megnézni őket de,hogy állandóan ott legyenek....Én nem bírtam volna ki.Mi akartunk összeismerkedni a babákkal.Én akartam rájönni mindenre velük kapcsolatban.Esténként apa fürdetett én meg gyorsan berámoltam a mosógépet,teregettem.....edzés otthon míg alvás volt,bevásárlás meg természetesen a babával,gyerekekkel!Nekünk működött minden:)
2020. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Az elején amikor megszületik a baba nem kell segítség, a két szülő el tudja látni ezt a feladatot, 1 éves kortól már jó ha a nagyszülök tudnak rá vigyázni pár órát, de a bébiszitter is tud rá vigyázni.
2020. okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

A nagymama a legnagyobb segítséget szerintem nem az elején tudja nyújtani, mi legalábbis elég lazán boldogultunk az első gyerekkel babakorában. A bevásárlást is megoldottuk, babával, este, vagy a férjem. A tornázást alvásidőben odahaza.

Nálunk a mamák abban nyújtanak számomra létfontosságú segítséget, hogy elviszik magukkal a gyerekeket ottalvósra 1-2 napra. Nyáron 2-3 hétre. Vagy amíg nagyon pici volt az aktuális pici, és szakadt az eső, vagy csak simán végre elaludt egy nehéz éjszaka után, anyósom elment helyettem az oviba a nagyért, ha megkértem. (Már 7 éves a legkisebb is, de anyósom a mai napig, ha felhőt lát, felhív, hogy induljon-e a suliba :D :D :D )

Szóval összegezve, 1 gyereket lehet, hogy vállalnék így, pláne, ha apukád a nyári szünetekben tud majd ovis korában segíteni. Én a hármat úgy vállaltam, hogy tudtam, van segítségem, nem is 1.

2020. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vállalnak így gyereket. De egy állandó és rugalmasan bevethető babysitterrel, ha van rá penzetek, többre mész, mint egy mamaval. Anyam pl dolgozik, szóval pont semmire nem megyek vele ebből a szempontból, amikor a ferjem nem tud segíteni, ő sem. Persze az első pár hétben jött segíteni és az jó volt, de az tényleg csak 1-2 hét. Addig a párod is kibulizhat egy hosszabb szabit magának esetleg. Szoptatasi tanácsadó is elérhető, szóval kaphatsz szakmai degitseget ha nem megy. Szerintem vagj bele ha más akadálya nincs.
2020. okt. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
A férjem anyukája nevelőotthonban nőtt fel, nem ismeri a szüleit, anyósáék messze laknak. A férjével nevelték két gyereküket és csodálatos felnőtt lett belőlük.
2020. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nekünk ugyan élnek a szüleink, de sosem volt rá igényük, hogy jöjjenek segíteni, ha kértük is, kerülték a dolgot. Így csak az elsőnél próbáltuk bevonni őket, utána már nem. Ettől függetlenül 3 gyerekünk van, köszönjük, jól vagyunk, megoldottuk/megoldjuk. Már jó idő eltelt azóta, most igényelnék az unokák látogatását (főleg, hogy ne legyenek egyedül), de a gyerekek nem szeretnek hozzájuk menni, ugyanolyanok, mint bármely más rokon.


Másik: Egy ismerősöm 2 gyereket vállalt kis korkülönbséggel, az anyukája készségesen segített mindig, pedig 80 km volt köztük. Volt hogy hetekig náluk volt, mindenben nagy segítség volt. A harmadikkal épp terhes volt, mikor váratlanul meghalt az anyukája. Iszonyat csapás volt neki, nemcsak az édesanyját veszítette el, de a legfőbb segítőjét is. Azóta sokszor kínlódik, nehéz neki a 3 kicsivel, a férje sokat dolgozik, ő pedig egyedül maradt.

2020. okt. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Mernék, ez nem gátolna benne. De nekem van segítségem, és nem fogok hazudni, igénybe veszem és nagyon jól jön. Igaz, nem okoskodást kérek, de nagyon sokat segít ha anyukám bevállalja pár órára vagy napra a gyereket. Nyilván egyedül is meg lehet oldani, de segítséggel könnyebb. Látod, valakinek lenne segítsége, mégsem él vele, mert elvan egyedül is a gyerekekkel. Szóval nem megoldhatatlan.
2020. okt. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

3.gyerkoc szuletik a napokban, senkink sincs, kulfoldon elunk, anyam, anyos akkor sem jott amikor otthon eltunk, most a virus miatt amugy sem johetnenek, mi igy szoktuk meg, ez a "normalis".

A ferjem segit ha kell.

2020. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!