Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Duphaston vagy Utrogestan?...

Duphaston vagy Utrogestan? Melyik a megbizhatóbb korai terhesség megtartásához?

Figyelt kérdés

kb 5 hetes terhes vagyok. enyhén rózsaszines foltot hagyok néha a fehérnemün. szerencsére csak kis mennyiségben. DE volt már 3 vetélésem ami barnázással kezdödtek. most rögtön kaptam duphastont(elmaradt mens napjától mikor pozitiv lett a teszt) napi 3x2 db-ot szedek. az orvos elöször utrot mondott, de mivel az nem volt itthon azt mondta jó lesz a duphaston is. most viszont ismerösöktöl azt hallottam, hogy az utro megbizhatóbb. most fekszek és pihenek. görcseim egyeltalán nincsenek.

Kérdéseim: melyik gyógyszer jobb szerintetek? tapasztalatok alapján?

voltatok már igy hogy nagyon enyhe rózsaszin folyás ellenére baba született?


2008. nov. 28. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem hormonprobléma (ezt már terhesség előtt tudni lehetett) és ikerterhesség miatt utrogestant kellett szednem először napi 3x2-t, aztán 4x2-t. Borzasztó fáradt és álmos voltam tőle, sőt néha úgy éreztem magam, mint egy "agyhalott". Azt mondta a doki, hogy muszáj szednem a babák megtapadása miatt. A 18. hétig szedtem. Folyásom nekem is volt ezidő alatt rendesen, de inkább színtelen-fehéres. Nekünk bevált! :) 34 hetes ikres kismami

2008. nov. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt már 2 vetélésem, most nekem is Duphastont írt fel a doki, mert ua. tuneteim voltak, mint neked. 12 hetes koromig kellett szednem, most 20 hetes vagyok és lekopogom semmi baj. Az Utrogestant, csak hallomásból ismerem, tapasztalatból nem. Pihenj sokat és ne idegeskedj, ez a lényeg! Minden jót. Udv.
2008. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Utrogestan! Azt adják a lombikos megtermékenyítések után is.Az én beültetésem nem sikerült, de most végre babát várok és Utrogestan (3X2) hüvelygolyócskákkal segítették a megtapadást, egészen a 12. terhességi hétig.Most a 27. héten tartok.Ez Utrogestan nagyon jól ellátja a méhlepény feladatát(stabilizálja a beágyazódást),amíg az nem teljesen fejlődik ki.Szerintem mindenképpen szerezd be, egyik gyógyszer sem ont olyan ,mint a másik és az orvosod is ezt javasolta elsősorban.

Remélem minden rendben lesz veletek, sok sikert kívánok!

2008. nov. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Sajnos nekem is volt már 2 vetélésem és mindkettő rózsaszínes,barnás folyással kezdődött.Most 13 hetes vagyok és az elején kb.8 hétig nekem is folydogált.A doki utro-t írt és rutascorbint.aztán elmúlt.Mostmár jól vagyunk.

remélem neked is hamar elmúlik.

és ha most megnyugtatlak,akkor igen rózsaszín folyás ellenére is születnek kisbabák.

Minden jót neked.

2008. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Duphastont kaptam,most 23hetes vagyok.A kolléganőm és az egyik barátnőm is ezt szedte.
2008. nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy ilyen gyyorsan válaszoltatok. kicsit azért megnyugodtam, hogy nagyjából egyenlö esélyek vannak mindkettö gyógyszerrel. azért felhivom a dokim és megkérdezem. nagyon köszönöm a válaszokat.
2008. nov. 28. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!