Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babánál gátvédelem?

Első babánál gátvédelem?

Figyelt kérdés

Szerintetek megoldható? Mert olvastam valahol, hogy nem szokták elsőnél, vagyis nem szívesen alkalmazzák!

Miért? És ha én mégis azt szeretném, azért megpróbálják?


Van itt valaki, aki esetleg az első gyermekét is gátvédelemmel hozta világra?


Meg fogom beszélni az orvosommal, most pusztán információkat gyűjtök!


Köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 10. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Főleg orvos és szülésznő függő. Mindenképpen beszélj erről az orvosoddal, hogy ő menyire támogatja. Nálam az első gyerekél rutinból vágott az orvos, a másodiknál (másik orvos) gátvédelemre készültem, a szülés során említettem a szülésznőnek (nem választott, csak ügyeletes volt), aki az orvossal együtt sikeresen gátvédelemmel segítették világra a fiamat.
2010. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

debr. klinikán szültem egy gyakorló szülésznőnél és Dr. Krasznai Zoárdnál ott a szülésznő megpróbálta hogy ne kelljen vágni mert kicsi volt a baba és jól tágultak a szöveteim de aztán gondolom rájött hogy nem megy és vágott csak majdnem rossz helyen.


elvileg lehetséges mert tényleg van ahol rutinból vágnak van ahol meg mérlegelnek hogy repedhetsz-e és ha igen akkor inkább vágnak.

2010. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem kellett kérni, hogy vágjanak.

Első baba, csak nagyon sokáig vajúdtam vele nem maradt erőm kinyomni, és nagyon sokáig tart a gátvédelem...

Egy icipici vágásom lett csak, másnap futottam

2010. aug. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

orvos- és szülésznőfüggő. és persze a szöveteid és a baba feje fogják eldönteni:)

én gátvédelemmel szültem az első babámat, igaz csak 3200 gramm volt, nem egy ötkilós újszülött. nem is repedtem, és nem mondom, hogy futottam, mert fájt ott alul minden, de egy héttel a szülés után már parkettáztuk a férjemmel a gyerekszobát:)

2010. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elso babat is gatvedelemmel szultem, 3700 gramm volt, 55 cm es 36os fejkorfogat. Nem repedtem picit sem, a huvelyem ugyanolyan volt, mint terhesseg elott.

Kulfoldon szultem, ott ez volt az alap, a vagas mar beavatkozasnak szamitott volna.

A 2. baba is gatvedelemmel szuletett.

2010. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kérdeztem, kértem a dokit, első babaánk lesz. Azt mondta, hogy első babánál nem alkalmazzák nagyon a gátvédelmet mert a szövetek, stb.... De megpróbálhatjuk és ha úgy látja vág! (Szerintem ezt csak megnyugtatásként mondta és vágni fog.)

Jó babavárást, 34 hetes kismama.

2010. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Lányok! Kíváncsi leszek, hogy nekem mit fog reagálni a dokim!

További szép napot, s jó pihenést!

2010. aug. 12. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!