Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valószinüleg terhes vagyok. A...

Valószinüleg terhes vagyok. A 4. héten elkaptam a bárányhimlőt. Telviran 800-at szedtem 5 napig. Ha tényleg terhes vagyok mennyire veszélyes ez a babára? Nagyon szeretném a babát de nem fejlődési rendellenességgel. NAGYON FÉLTEM. Mennyire aggódjak?

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Ezt mindenképpen a docival tisztázd.Tudom h a rubeola az veszélyes.Erröl még nem halottam....
2008. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha terhes vagy, akkor az még annyira fiatal, hogy ha bajd okozott a bárányhimlő, akkor nem fog megmaradni a baba. Többnyire koraterhesen a mindent, vagy semmit elv érvényesül. Ha gikszer van, szimplán elvetél a nő, ha megmarad a baba, akkor az nagy valószínűséggel egészséges.


Beszélj dokival mindenképpen, de én szerintem nem lesz semmi baj. Ilyenkor még közös véráram sincs, mondjuk ez lehet nem mindig számít.


Fel a fejjel, remélem minden oké lesz.

2008. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Statisztikákat tudok mondani. A bárányhimlő terhesség alatti előfordulása: 1:7500. A magzati fertőződés esélye 25%, és annak az esélye, hogy a magzat károsodhat, 2%. Ez az első trimeszterben magasabb, de 10% alatti. Ha jól értettem, még nem biztos, hogy terhes vagy. Először erről győződj meg, és ha az vagy, mindenkppen keress fel egy orvost. A többit vele kell megbeszélned. Szorítok, hogy minden rendben legyen.

-Macska-

2008. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A barátnőm ugyanebben a cipőben járt sajnos. Ő elvetette, bár a tanácsadáson nem javasolák neki, de nem merte megtartani. Utánna beoltatta magát bizonyos fertőző betegségek ellen. Pár hónapra rá terhes lett ismét, tegnap volt a kislánya szülinapja.:-)
2008. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!