Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis korkülönbséggel született...

Kis korkülönbséggel született gyerekek anyukái, kérhetek tanácsokat?

Figyelt kérdés

21 hónap lesz a lányom és a kicsi között.És rengeteg kérdés,érzés kavarog bennem.Először is milyen volt nektek/a gyereknek a külön töltött napok,amíg kórházban voltatok?Ki vigyázott rá?Hallottam olyat,hogy amikor apa bevitte a nagyobbat látogatni,kapott apróbb ajándékokat,meg amikor hazavitték a kicsit akkor is.Milyen apróságokra gondoljak?

A két gyerek egy szobában aludt?Nekünk egy szoba lesz nekik.Mikor kezdjem összeszerelni a kiságyat,a szekrényt,hogy ne az legyen,hogy hirtelen rendezem át a szobáját+kis tesót is kap?

Egyenlőre ennyi,aztán még biztos lesz.


2010. aug. 11. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
3 gyermekem van..a két kisebb között pontosan egy év a külömbség...hát a kórházban töltött idő az nagyon nehéz volt,nálunk a mama vigyázott rájuk...én nem vettem ajándékot,viszont nagyon figyeltem rá,hogy a nagyobbakat mindig bevonjam a kicsi körüli teendőkbe..az esti fürdésnél is ott segédkeztek mindig..nagy élvezettel mosdatták a kistesót,tündériek voltak..ezért soha egy pillanatra sem voltak egymásra féltékenyek
2010. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is 21 hónap van a két lányom között. A nagy 2 múlt a kicsi 4 hónapos. Éjjel szültem a nagyszülők voltak vele. Apával minden nap bejöttek hozzám 2x. Sajnos ő rosszul viselte a bentlétemet. Nagyon anyás volt mindig a lányom, viszont mikor bent voltam a kórházban rám se nézett, még puszit sem adhattam neki az első két napban, aztán 3. nap megenyhült. Egyébként a mai napig is inkább anyás.

Nálunk külön alszanak, a pici velünk alszik de inkább én miattam mivel nálunk a nagy is felébred éjjel többször és pici is eszik 3 óránként, így nekem könnyebb a picit éjjel etetni. De lassan szeretném őket egy szobába rakni. A pici érkezése előtt kb. 3 hónappal vettünk új ágyat a nagynak és mondogattuk neki, hogy a kiságy a kistesóé lesz, ő meg az új nagy ágyban fog aludni. Szerencsére nem reklamált érte. Imádják egymást, féltékenység minimális, mindig mondjuk neki, hogy mindkettőjüket szeretjük, és hagyom neki hogy segítsen fürdetni, öltöztetni, babakocsit tolni.

Sok sikert nektek.

2010. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De jó ötlet ez a fürdetéses.Nálunk pont két év lesz a két gyerkőc között.Fiam 20-án tölti a kettőt, és 24-én császároznak.Anyukám is mondta, hogy avval tudom kiküszöbölni a féltékenységet, ha bevonom a fiam a babakörüli teendőkbe, de nem nagyon volt ötletem, hogy mi lehet ilyen! :)

37h kismami

2010. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! a fiaim között 20 hónap korkülönbég van. Amíg én a kórházban voltam, a nagyszülők vigyáztak rá vidéken. mintha csak nyaralt volna, nagyon jól érezte magát. Nem jöttek be látogatni, messze voltak. AMikor hazaértünk, visszahozták nagyfiamat. Kapott egy lego duplot. Mondtuk, a kistesó hozta, nem hiszem, hogy nagyon felfogta, de örült az ajándéknak. Nálunk egy szoba vna a gyerekeknek, amíg a kórházban voltam, a férjem összeállította a rácsoságyat. (A nagyfiam már 17-18 hós korában megkapta az új ágyát) A többi bútor nálunk már előtte megvolt, csak üresen állt már nagyon régóta. Mi azért az utolsó pillanatra hagytuk, mert a nagyfiam állandóan bele akart volna mászni, stb.

Nálunk is segít mindenben, együtt fürdetünk, ő keresi a kicsi cumiját, ha véletlenül eltűnik valahol, segít tolni a babakocsit. De mást is rá lehet bízni, pl ha éppen etetem a picit és csörög a telefonom, akkor ő keresi meg és odahozza.

2010. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!