Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idő után vállaltátok a...

Mennyi idő után vállaltátok a második babát és miért?

Figyelt kérdés
Tényleg érdekel a miért is. Tapasztalatokat szeretnék. A lányom most 13 hónapos.
2010. aug. 11. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mert mindig is két gyereket szerettünk volna 3 év korkülönbséggel .


miért?


hogy ne egyszerre szülessenek ill ne gyorsan egymás után hogy legyen alkalmunk kiélvezni az egygyermekes létet.


egészségügyileg:

az elsőt nagyon vashiányosan és vérszegényen szültem és eü. okok miatt mindenképp kell hogy összeszedjem magam mert nem kapkodhatom a vastablettát hanem magától kell újra helyreállnia szóval muszáj is magam miatt...

2010. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Neke 14 hónapos volt a lányom amikor terhes lettem újra. Mi max 2-2,5 évet szerettünk volna a gyerekek között, mogy miért? - nem tudom. Talán azért mert mindenki azt mondta hogy jobban összenőnek és összetartanak. Most 6 hónapos a pici, iszonyú nehéz volt idáig, most kezd egy kicsit könyebb lenni hogy együtt már tudnak "játszani" valamit, de tényleg imádják egymást. Tervezünk még tesót, de csak 2-3 év múlva.
2010. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minden téren végiggondoltuk, hogy hogyan lenne jobb. Nagy korkülönbséget nem szerettünk volna, én is már 27 voltam az első baba születésekor, a párom meg 34. Meg ha már eljöttem a munkából, nagyon kedvem sem lett volna visszamenni, ha mentem volna akkor is csak egy évre. Az meg a munkáltatómnak sem lett volna jó, mire újra belerázódok a melóbe, megint megyek szülni, csak macera lett volna az egész. Ráadásul utána is számoltunk, akkor sem járnék jobban anyagilag, ha visszamennék, nem lenne több a gyedem. Ráadásul ha visszamentem volna, akkor két évesen a lányomat bölcsibe kellett volna adnom, ahol egyrészt nincs hely, másrészt el is vitte volna a bölcsi+bejárás azt amivel többet kerestem volna a gyednél. (gyes-re nem maradhattam volna itthon pár hónapnál tovább, mert anyagilag sajnos nem jöttünk volna ki belőle) Szóval mindent összevetve úgy döntöttünk 2 éves korkülönbség lesz a gyerekek között.

Hármat szerettünk volna, az első kettő között lett volna 2 év, utána mentem volna vissza kicsit dolgozni, és ha anyagilag engedi a helyzet, akkor lett volna a 3.

Aztán minden tervünk úgy tűnik sikerült.

21 hós a lányom, és 35+3 hetes vagyok ikrekkel.

2010. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4-6 év lesz köztük, mert szeretnék pár évet dolgozni miután visszamentem gyedről. és ez talán még nem olyan nagy korkülönbség... de majd még meglátjuk
2010. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Nálunk 2 év 1 hó lesz a 2 kiscsajszi között. Így is terveztük.


Első ok: mindig is így éreztem jónak a korkülönbséget, talán azért, mert van egy jóval fiatalabb öcsém, akivel eltért az érdeklődésünk, habitusunk, minden.

Noha nehezebb az anyának ez elején, később könnyebb, mivel a hasonló korú gyerekek jobban elvannak együtt.


2.: nem akartam visszamenni dolgozni, nehogy nehéz legyen 2x visszaállnom.


3.: már 33 vagyok és nem akarok idősebb fejjel babázni.Jobb most "letudni" a 2 terhességet, szülést nekem.

2010. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 4,5-5 év lesz a két gyerek között, elsősorban az anyagiak miatt. Már most tudom, hogy a második gyermekem is tápszeres lesz majd, mivel nem tudok szoptatni. Nálam sajnos nem akarás vagy nem akarás kérdése a dolog, genetikai oka van. Azt is tudom, hogy a közeljövőben a válság miatt eddig összesen kb. 50ezerrel megemelkedett lakáshitel törlesztőm sem fog lényegesen csökkenni. Most két éves a fiam és kénytelen vagyok bölcsibe adni, hogy meg tudjunk élni. Ha most szülnék még egy babát, akkor félő, hogy elveszítenénk a lakásunkat, mivel a tgyás és a gyed is kevesebb lenne a második gyereknél, a kisbaba költségei is elég húzósak lennének és még ugye ott lenne a nagy fiam is, aki szintén pénzbe kerül.


A másik része a dolognak, hogy jelenleg egyetemre járok a gyerek mellett és így sem egyszerű a dolog. Még két év van vissza belőle, addig már csak ezért sem vállalnék babát. Meg aztán úgy érzem, hogy még nem készültem fel lelkileg sem én, sem a párom, sem a gyerek a kistesóra.


A harmadik része megint az anyagiakkal van összefüggésben. Még a második baba érkezése előtt szeretnénk teljesen felújítani a házat és venni egy autót, mivel egy gyerek mellett is nehezen teszünk félre, kettő mellett pedig biztosan nem tudnánk.


Mondjuk én ezen azért annyira nem estem kétségbe, mivel most vagyok 24 éves. Ha 3 év múlva szülök még egy babát, akkor sem leszek lemaradva semmiről. Meg abba is belegondoltam, hogy ahol 3 vagy több gyermek van, ott is van legalább 4-5 év a legkisebb és a legnagyobb gyerek között, mégis jó testvérek tudnak lenni. Kettőnél több babát pedig nem tervezünk egyelőre, mivel nekem az a rögeszmém, hogy minden gyerekemnek külön szobája kell legyen. Persze még fiatalok vagyunk, simán alakulhatnak másképpen még a dolgok (ha esetleg sikerül megcsípnem egy jobb állást), de egyelőre így gondoljuk.

2010. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5-6 évet terveztünk, de 2 év és 3 hónap lesz. :)

Anyagiak miatt gondoltuk az 5-6 évet, de így is jó. Így alakult, megtartjuk. Legalább jól eljátszanak majd együtt a gyerekek.

2010. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az elsőt 25 évesen szültem. A másodikat két éven belül szerettem volna, hogy ne keljen újra visszamennem dolgozni, és aztán újra itthon maradnom gyereket nevelnem. 14 hónap lett a korkülönbség. Hármat csak álmaimban szerettem volna, anyagilag nem igazán engedhettük volna meg magunknak, de akkor is csak úgy gondoltam rá, hogy ha majd suliba járnak már a gyerekek. Hát kopogtat a gólya, a kisebbik és a jövevény között 18 hónap lesz.
2010. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vannak olyanok is, akik nem tudjak meghatarozni a korkulonbseget, mert vagy sikerul teherbe esniuk vagy nem. Nalunk 4.5 ev lesz kozottuk. Most vagyok 14 hetes a masodikkal, akire 3 evig vartunk. Hiszem, hogy ennek igy kellett lennie. Nem hiszem, hogy fizikalisan el tudtam volna latni 2 kicsit mindenfele segitseg nelkul.
2010. aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 13 hónapos! Úgy néz ki pár hetes terhes lehetek!:))

Mi a gyed ideje alatt szerettük volna, hogy megszülessen a második baba, hogy ne kelljen visszamenni dolgozni.

Szeretnénk még gyereket, de ez már mind csak az anyagiakon múlik.(sajnos).

2010. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!