Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyamatosan csökkenő progeszt...

Kyrana kérdése:

Folyamatosan csökkenő progeszteron 5. terhességi héten(4+6 naposan) aggodalomra ad okot?

Figyelt kérdés

Nov.23-án DPO-13-on: 76,8 nmol/l

Nov.30-án: 68,3 nmol/l

Dec.02-án: 62,4 nmol/l


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 2. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, progeszteron pótlásra lenne szükség

Mikor mész orvoshoz?

2020. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pénteken megyek, az nem késő még ugye? Alacsonynak számít ez az érték?
2020. dec. 2. 21:12
 3/15 anonim ***** válasza:

Ameddig nincs vérzés addig minden rendben, amennyiben orvosi tapasztalsz vérzést, akár barna színűt akár élénk pirosat, ha csak egy csepp is, menj orvoshoz.


Nem tudom milyennek számít az érték, de az hogy csökken annyira nem jó, azért erre pénteken kérdezz rá az orvosnál, szerintem fogsz kapni progeszteron potlo tablettát vagy kúpot, ami segíteni fog a hormon pótlásában.


Addig ne izgulj, pihenj amennyit tudsz. Szerezz be terhes vitamint, magnéziumot, és ami progi hiánynál segít az az omega3 és e vitamin kombó szedése.

2020. dec. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megfogadom mindet! (;
2020. dec. 2. 21:48
 5/15 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező? Kaptál pótlást?
2021. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm az érdeklődést! Igen kaptam, de csak magán dokinál. Először államiba mentem és ott megvizsgált az orvos(hasi ultrahanggal) és azt mondta nem is vagyok terhes így pótlást sem ad. Még aznap elmentem magánba ahol látszott a petezsák is(hüvelyi UH, ahogy kell kora terhességnél), később szikhólyag és legutóbb láttuk a kis szívét dobogni.(= Ha kapok időpontot akkor most 8-án visszamegyünk és akkor már a terhesgondozás is kezdetét veszi, ha mindent rendben talál. Remélem nem állt meg a növésben a pici...Szóval én inkább fizetek magánnak, mert szörnyű volt mikor elküldött flegmán az első, hiába mutattam az akkor már 10ezer feletti hcg leletem...
2021. jan. 3. 19:56
 7/15 anonim ***** válasza:

#5 vagyok


Ez szörnyű :( ilyen minek megy doktornak aki még megvizsgálni sem tud. Bár lehet jobb is hogy nem csinált hüvelyit az ilyen.

Ezzel meggyőztel hogy magánba menjek én is.

Majd írj ide hogy minden rendben volt-e. Bár biztosan minden ok.

Tüneteid vannak? Magán doki felírt progeszteron pótlást? Mitől volt a csökkentő hcg? Bocs a sok kérésért 🙈

2021. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szia! A progeszteronom csökkent folyamatosan, de kaptam Utrogestan-t 2x2 kell szednem és így már duplája a progim szerencsére, hcg-vel nem volt gond. Durva tüneteim nincsenek csak: hányinger, mellfájdalom, alhasi szurkálások... Szívesen megírom mi volt/lesz 8-án.(; Esetleg te is várandós vagy?
2021. jan. 3. 20:25
 9/15 A kérdező kommentje:
Szia! Mert megígértem megírom mi volt:szépen fejlődött a pici, UH-on mocorgott is sokat. Nagyon örölünk!
2021. jan. 8. 21:39
 10/15 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Igen én is. 🤰 De csak 5 hetes.

Jaj de jó hogy írtál 🥰

ÖRÜLÖK hogy minden rendben veletek.


Progeszteront amiatt kérdeztem mert én is szedem most. De csak 2x1et remélem elég.

Nem tudod esetleg ha szed valaki progit akkor a saját termelődése leáll? Tehát a test csak a pótlásra hagyatkozik? Mi van ha kevés? Nekem nem volt még vérvételem nem néztek progi szintet.

2021. jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!