Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes terhes vagyok, és...

17 hetes terhes vagyok, és borzasztoan rosszul viselem a terhességet, van olyan aki hasonló problémákkal küzd, küzdött anno?

Figyelt kérdés
Hányok, napi 1x max 2x rendes nagy adagot... Fáj a gyomrom, gyenge vagyok, etvagytalan, nagyon keveset eszem, és ami 2 napja tart elviselhetetlen fejfájás... Második terhességet az elsőnél semmi bajom nem volt, ettem éjjel nappal, elvoltam.. Most nem tudom hova tenni ezt a borzasztó rosszullétet, amitől úgy érzem depressziós vagyok. Védőnőnek mondtam, szokásos, igyak sokat, nem baj ha még nem híztam, az se baj ha fogyok kicsit.. Nőgyógyásznak mondtam aki legyintett, hogy valaki végig hanyja a terhességet.., és kB savcsokkentot is én kértem annak ellenére, hogy mondtam, hogy amúgy is refluxom van... Illetve 8hetesen voltam nodokinal minden ok, beutalt a 12 hetes uh rá minden ok vissza mentem multheten nő dokihoz, sztkba, már másik volt mer nincs nőgyógyász... És kórházból megy ki mindig valaki.. Aki most meg se vizsgált, se uh se mehszaj vizsgálat... És majd csak 20 hetesen megyek a kötelező uh.ra...úgyh ez miatt a nem torodomseg miatt úgy döntöttem, hogy fogadott orvosom lesz.. Hétfőn megyek hozzá.. Szerintetek ezekkel a tünetekkel a háziorvos is fel keressem? A lányommal amúgy sztk.s dokim volt,o mar nem rendel de ő 4 hetente uh.val nézett 8 hetente mehszaj... A végén 2 hetente uh mehszaj... Legvégén naponta ctg. Én most is így szeretném ezt... Főleg, hogy most rettenetesen aggódom a picaklakoert, pedig második babánál sokan lazabbak... Ja és rengeteget sírok, brutal sokat... Meg visel, hogy nem bírok enni... Hányok.. És most ez a rohamos fejfájást nem tudom hova tenni... És csak legyingetnek a dokik... Tnap nem sok kellett, h ügyeletet hívjak.. De kB a kovidosok közt kötöttem volna ki... Ezekkel a tünetekkel... Szeretnék sok hasonló tapasztalatot olvasni, és nyugtató szavakat is látni. Köszönöm és kellemes ünnepeket mindenkinek

2020. dec. 18. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tenyleg olyan erzes lehet, mintha nem vennenek komolyan, en is igy ereztem.. kb az 5-19. het kozott voltam ugyanigy. De nem nagyon tudnak ezekre mit adni. Savcsokkentot igen, meg ha kiszaradsz, mert inni sem tudsz, akkor infuzio.. de amugy tenyleg csak azt tudom mondani, amit nekem is mondtak.. az ido segit. Sovany vigasz tudom, en is azt ereztem, mintha kb sulyos beteg lennek :/


A vizsgalatokrol: 3 darab kotelezo uh vizsgalat van. (12., 20., 32. hetek kornyeken) En magankorhazba jarok, es ott sem csinalnak tobbet, nem kell minden alkalommal UH es mehnyakat nezni. Ez nem nemtorodomseg, nem a terhesgondozas protokoll resze a havi egy ultrahang. Valamint a babad ugyanolyan jol elvan odabent, mint anno az elso, akivel nem voltal rosszul :) a rosszullet halisten csak nekunk rossz :)

Szedj vitaminokat, ha nem nagyon tudsz enni, bennem is csak vackok maradtak meg, mint a sos chipsz stb, az is csak neha... illetve ajanlom az Izotóniás sportitalokat, kiszaradas ellen, jobb, mint a viz.


Tenyleg csak ennyit tudok mondani, kitartas!!

(Ja igen es fejfajasra vehetsz be Panadolt. )

2020. dec. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A fogadott orvos jo otlet. De ne remenykedj, hogy tud rajtad segiteni. Nemely terhesseg ilyen, es ezt el kell viselni. Soknak tunik neked a napi 2 hanyas, de van aki napi 10-20 alkalommal hany naponta, hetekig, nyilvan a nap vegere mar csak oklendezik. :) De erre nincs megoldas. Hidd el, ennel lehetne sokkal sokkal rosszabb. Ismerosom peldaul terhessegi cukorbetegseget kapott, veszelyeztetett terhes, minden baja van, konkretan 6. honapban megmondtak neki akarmikor johet a baba, inenntol kezdve akarmikor lehet korhazba befekves. Konkretan semmit nem csinaltatott, csak levegot vehetett, meg vecere kimehetett.
2020. dec. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtatok, és nem csak egy két szót!! 💙 A vizet mindenképp kiprobalom. Szedek gravidat de be veszem, és pár perc után kihanyom. Meg azon agyalok, hogyha megindult a szülés és pont ilyen fejfájás jön rám, akkor biztosan nem tudom megszulni.. Mert most is ha el fordítom a fejem, vagy lehajolok már nyom a fejem és szét akár szakadni.. Így kB szülési az összes erőm elmegy.. Ezen aggódom.. De mindenképp össze szedem magam.. Azért is írtam ide, a pozitív szavakert. Köszönöm, hogy írtatok
2020. dec. 18. 23:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A fejfajason sajnos csak gyogyszer tud segiteni. Migrenes fejfajos vagyok, ha elkezdodik, ez magatol nem er veget. En neha mar hanyas kozelben vagyok tőle. Enyhito korulmeny lehet ha egy csendes, huvos, arnyekos szoban fekszel, es sokat iszol, akár ezeket a sport italokat. Probalj meg relaxalni, es barmilyen nehez, nem a fajdalomra koncentralni.
2020. dec. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan hánynak a gravidatol, esetleg próbálj más vitamint?
2020. dec. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Én is kihánytam a vitaminokat csak a jutavites maradt bennem.

Egy probléma mentes terhesség eseten teljesen felesleges ilyen sűrűn vizsgálatokra menni.

7 éve sztk alapon jártam, iden csak magánba de mindkét helyen csak 6 hetente kellett visszamennem.

Persze volt olyan hogy furán éreztem magam és a doki azonnal fogadott de szerencsére nem volt baj.

2020. dec. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen,megertem,hogy rossz. Viszont napi 1-2 hanyas valoban nem a vilag vege,engem pl napi 15-25 hanyassal sem vettek komolyan,pedig 2 korty vizen kivul aztan tenyleg semmi nem maradt meg bennem, kiszaradva hazakuldtek a korhazbol is,miutan 2 infuzio lecsorgott (hajnalok hajnalan,be sem fektettek). Ha azon kivul legalabb viz megmarad benned,illetve valamennyi kaja, senki nem foglalkozik vele. Igazabol nem is nagyon lehet,vannak hanyascsillapitok,de azok babanak nem biztos,hogy nem artanak,ezert csak vegso esetben hasznaljak, illetve infuzio,de te nem hiszem,hogy kiszaradas hataran lennel... 39 hetes vagyok,de nekem mehszajat egyszer sem neztek,viszont hallottam olyat,hogy profi doki elvileg uh-n is latja az allapotat,illetve hogy fertozesveszelyes is lehet. Meg mehszajat alapbol is a vegefele szokas nezni. Ultrahang hivatalosan csak 3, vagy talan 4 van eloirva,nyilvan van,aki ettol tobbet csinal. En vegig sztk-ba jartam/jarok, nekem volt legalabb 7 uh idaig. 35.hettol hetente ctg. En meg vagyok elegedve osszessegeben. Szerencsere mondjuk nekem a hanyas 11.het kornyekere elmult, nem tudom mit csinalnek,ha mindig lenne... Bar napi 1et valszeg valahogy kibirnek,de hogy megint 20 percenkent okadjak...😅
2020. dec. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek:( Én most vagyok 36 hetes terhes a második babával és az elejétől fogva így érzem magam. Kezdődött a hányással, vérzéssel és a hasfájással. Utána a hasi fájdalom megmaradt és a napi 1-2 hányás, folyamatos hòlyag gyulladás következett.... Ezutàn tágulat alakult ki mindkét vesémben mert a baba nyomja, 1 hetet voltam bent a korházban emiatt , eszméletlenül görcsöltem. Felraktak egy katétert amit egy òra után le kellett venni mert annyira fájt, kiderült hogy rosszul lett felhelyezve és ezért napokig fájt és csöpögött onnan a vér. A vese fájdalom javult, hazajöttem. Erre rá két napra hòlyag gyulladás megint , csak sírni tudtam. Végigkíséri a terhességem még a migrénes fejfájás is.... Én is érzem hogy depressziòs vagyok mert kimozdulni alig birok valahova. Nem alszom éjszaka , mert fáj a derekam, egyfolytában a wc-re járok és kivagyok merülve. Tudom hogy ez rajtad nem segít de nem vagy egyedül! Bátran kérj segítséget, rajtam a férjem sokat segít. Leülünk beszélgetni, tartja bennem a lelket és ettől kicsit jobban érzem magam. Nem mindenki érzi ezt az “áldott állapotot” és szerintem ezzel nincs is semmi baj. Sokan nem mondjuk ki hogy igen is a terhesség valakinek nagyon nagyon nehéz. Én így a végére láttam azt be, hogy nem vagyok kevesebb vagy rosszabb anya mert nehezen viselem és pont.

Annyira segítenék rajtad de nem tudok olyan írni amitől kicsattannál a terhessèg gondolatátòl is.

Tarts ki!!!!!

2020. dec. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudnak sajnos a tünetekkel mit csinálni. Nincs 2 egyforma terhesség és még azon belül is különbözőek vagyunk. Engem pl nem nagyon hatott meg a tény, hogy esetleg hányni fogok, hisztamin intoleranciám van és amúgy rendszeresen hányok akár heti többször is. Erre várandós lettem, hánytam összvissz 2x és az intoleranciám is lényegesen jobb, szinte tünetmentes. Barátnőm állva elaludt, én épphogy hiperaktív nem vagyok. Mindenki szervezete másként reagál és még egy korábbi terhesség sem releváns ilyen helyzetben. Kellemetlen? Igen, lehet az. De sajnos el kell fogadni, semmi csodaszer nincs, ha elmész vele bmilyen orvoshoz, úgyis csak az általános tanácsokat fogja mondani, amit te is tudsz/kiguglizol: refluxnál ne egyél ezt, ne igyál azt, hányásra sokszor keveset egyél pl kekszet, ha itt fáj úgy feküdj stb. Azt vagy beválik, vagy nem. Ha nem, akkor is csak elfogadni tudod a helyzetet és nyugtatni magad, hogy nem kell életed végéig így élned, legkésőbb a szülésnél (de inkább sokkal korábban), enyhülnek a tünetek.


Én 2 orvosnál voltam, olyan 16. hét környékén váltottam (mindegy miért, de nem volt bajom az első orvossal sem), az első rendes fizikális vizsgálattal nézte a méhnyakat, a második csak UH-val ellenőrzi, mert statisztikailag nagyobb az esélye a koraszülésnek manuális vizsgálattal. Én őszintén szólva elfogadtam ezt is azt is, meggyőződésem, hogy mindenki a legjobb tudása szerint áll hozzám és nem akar ártani, hovatovább a magyar terhesgondozás lényegesen részletesebb, mint bárhol máshol. Ha elgondolom valóban felesleges havonta vizsgálatokra járni, az elváltozásokat úgyis a genetikai UH-k mondják meg, hogy mozog-e rendszeresen, azt úgy is érzed, vérvétel is van annyiszor, ahányszor szükség van rá. Nem sz*rnak le, ne aggódj, rosszat biztosan nem akar senki, de az állapotod okozta kellemetlenségeken sem fognak tudni nagyon segíteni.

2020. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzaszolast... Valószínű, hogy ezt a terhességet nehezebben viselem, tényleg meg próbálom az agyamat át állítani arra, hogy kB 22-24het és még lesz a gyümölcse ennek a rosszuletes időszaknak.. A párom sokat segít, el mondtam neki, hogy nehéznek érzem ezt a terhességet, és ha csak jó szavakkal tud segíteni, az is segítség ❣️ minden kismamának boldog baba varast és könnyű szülész
2020. dec. 20. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!