Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minimalis fustolt kolbasz...

Minimalis fustolt kolbasz terhesseg alatt?

Figyelt kérdés
Epp ma kaptunk gyulai langolt kolbaszt, meg kicsit puha, es meghalnek hogy egyek belole egy ket katonat 😅😅 :( eddig ha megkivantam rantottaba kerult hogy hokezeljem de most iszomyuan beleharapnek...akar egy kis mennyiseg is arto lehet?
2021. jan. 28. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Nyugodtan egy kicsit ehetsz.Semmi bajod nem lesz tőle😉😉
2021. jan. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Toxoplazma fertozes eselye miatt kerulendo. Ha fertozott, akkor egy falat is az. Kismamakent fogekonyabb ra a szervezet.


(Kis szemelyes megjegyzes: En is iszonyuan kivanom, de nem kockaztatok. Baratnoim “nem hisznek” ebben, eszik kiloszamra, nem is lett bajuk.


Szerintem ez inkabb arrol szol, hogy ki mennyire akarja kerulni a felesleges rizikót. Nekem eleg volt vegighanyni az elso 5 honapot, en mar inkabb nem kockaztatok :) )

2021. jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

A másodiknak igaza van annyiban, hogy ha valami mérgező, akkor kis mennyiségben is káros lehet. Ha nem fertőzött, amit eszel, akkor nagy mennyiségben sem az. Ezt előre nem tudod.


Ha szeretnél enni, akkor egyél. Ha tényleg az orvosi megközelítés érdekel, akkor ne a gyakori népét kérdezd, hanem az orvost.

2021. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Volt toxoplazma szuresed? Ha nem, csinaltass egyet. Ha pozitív annyit eszel, amennyit akarsz. 😁 ha negatív akkor ne.
2021. jan. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
4 vagyok mármint úgy pozitív, hogy régen voltál már nem úgy hogy most.
2021. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Mi disznókat tartunk. Terhesen mikor vágtuk nyers bőrt ettem, imádom. A kolbászt kostolgattam töltés elött, hurkát is. Semmi baj nem lett.


Hozzateszem a kovásuos uborka 90%át is én ettem meg 😅😅

2021. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

2 és többiek! Nem a toxoplazma fertőzés veszélye miatt kerülendő a kolbász. Azt a macskaürüléktől kaphat a terhes nő.


A nyers hústól lisztéria, és egyéb fertőzéseket kaphat.

2021. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

7-es! A nyers hussal mindegyiket el lehet kapni: [link]


Nyilvan a hangsuly azon van, hogy “lehet”! Ha valakinek szerencseje van, nem kapja el soha egyiket sem. Ha nincs, akkor meg igy jart...

Liszterozis miatt hivtak vissza par hete is egy lidl-es felvagottat.

2021. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
7 a toxoplazmozis fertőzést nagyon kis százalékban kapjuk el macskatol. Azon egyszerű oknál fogva hogy ritkán eszünk macskaszart. Nyers vagy nem megfelelően hőkezelt húst annál gyakrabban. Vagy épp mosatlan zöldséget amin akar fertőzött ürülék is lehet.
2021. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igy van, nem megmosott zoldsegtol/gyumolcstol es nyers hustol sokkal nagyobb eselye van barkinek is ezt elkapni mint a macskatol. Amugy van cicank, benti, ugyhogy nagy valoszinuseggel nem fog megfertozodni (mert ugye ahhoz hogy o fertozo legyen el kell kapnia egy fertozott allattol mondjuk ha megeszi) de a kolbaszra vissza terve elcsomagoltam, hogy ne erezzem az illatat...reggel hokezelve eszek kicsit rantottaba vagy tukortojas ala.. :) amugy nem volt ilyen vizsgalatom, tunetek nelkul nem teszteltek le, az mar masik kerdes, hogy ennek nincs is igazan tunete 🙄 igazabol akkor csak kivancsi voltam, hogy atestem e rajta de nem tudtam meg vegul
2021. jan. 28. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!