Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama akinek...

Van itt olyan kismama akinek a babaájánál 3fölötti tarkóredőt mértek és egészséges babája született? Mivel magyarázták az orvosok?

Figyelt kérdés

Milyen vizsgálatokra vállalkoztál?Milyen volt a terhesség?


Várok mindent erről!


Köszi előre is mindenkinek aki válaszol.


2010. aug. 15. 21:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos sikerstoryt nem tudok írni, de hárman is voltak az ismeretségi körömben az elmúlt években, 2-nek 3 feletti, egynek csak 3 közeli eredménye volt. De nem végződtek jól :,(


Drukk, hogy minden rendben legyen nálad!!!! Többször is lemérték, több géppel, hogy nem csak mérési pontatlanság-e?

2010. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

hát ez nem volt a legkedvesebb válasz.. szerintem mindenképp az a fontos hogy hanyadik hétben vagy, ennek ugye az előzménye az az hogy pontos utolsó menses napot adj meg és akkor tuti a hét .... ezt azért állítom ilyen biztosra mert ez számít hogy a baba pontosan a 12. hétben legyen genetikailag nézve és akkor biztos hogy nem számít úgy ez az adat ha már utána vagy ennek a hétnek akkor egyértelmű hogy már több a méret is

19 hetes anyuka

2010. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

direkt azt kérdeztem,hogy van-e itt olyan akinek magas volt az érték mégis egészséges babája született...

köszi olvasok elég sok rossz dolgot erről és köszi hogy megerősítettél benne!


Második válaszoló:

Május 7-e volt az utolsó mensi első napja,direkt úgy kértem az időpontot,hogy az én számításom szerint legyek 12+0.Elvileg az orvosok már 13 hetesnek mondtak.3,7 volt a nyaki redő!


Rá két hétre pontosan a 14+0 napon voltam újra amikor a nyaki redő vissza ugrott 1,7-re!Doki szerint ezért fontos a 12 héten nézni.


Augusztus 31-én megyen amniora és kb 3 hét az eredményig a várakozás!


Ezért esne jól (első válaszoló szavával élve) sikersztorikat olvasni!


Várom a válaszokat!

2010. aug. 24. 20:06
 4/26 anonim ***** válasza:
bocsi nem pont a nyaki redővel kapcsolatos de sikersztori remélem egy kicsit bátorítani fog ,először is a menzesz napja nem számít mert nem biztos hogy középidőben volt a peteérés nálam pl. első perctől fogva kisebb a baba 1,5-2 héttel attól függ mikor mennyit nö és hogy hozza be a méreteket az uh-kra és biztosan tudom hogy nem közép időben fogant tehát az uh-ák jól mérnek ezért nekem is kétszer csináltak genetikai uh-át egyszer menzesz idő szerint egyszer a baba kora szerint nálunk ezek jók voltak viszont ami nagyon rossz volt az a kombinált teszt eredménye ami szerint 1:53.hoz volt esélyünk a down -ra csak viszonyítás képen nézd meg hogy nektek uh szerint mennyi szerintem megnyugtató lesz az eredmény amit a papíron látni fogsz,mi is voltunk amnión és itt még egy jó hír ha az első hétben nem értesítenek akkor már megnyugodhatsz mert ha valami gond van nem várják meg a 3 hetet az csak jó eredménynél van úgyhogy korábban meg lehet nyugodni de ezt biztos mondták na szóval a storynak a sikere az hogy már 37 hetes vagyok és a kislányom teljesen egészséges annak ellenére hogy milyen esélyünk volt a downra úgy gondolom hogy ez adhat egy kis reményt nektek is ,voltak magyarázatok ha kíváncsi vagy rá akkor szívesen megírom de addig is kívánok sok türelmet és kitartást nagyon szorítok hogy nálatok is minden ok legyen (hogy több reményt adjak a vérvételek 85%-ban pontosak az uh-ák csak 70%-ban így tik esélyileg jobban áltok)
2010. aug. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Barátnőm babájának 4,1 volt a tarkóredő, meg is ijedtek rendesen, mentek magzatvízvizsgálatra, ahol megállapították, hogy teljesen egészséges kislány. AZóta már egy éves, kutya baja. A dokik azt mondták, hibás mérés, előfordul, mert az uh szubjektív vizsgálat, lehet a szonográfus nem elég gyakolott, vay elavult az uh, vagy egyszerűen elszámolták.
2010. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

20.28 köszi a válaszod,írd meg légyszi,természetesen érdekel!


20.31 pont ilyen válasazokra van szükségem!

2010. aug. 24. 20:43
 7/26 anonim ***** válasza:
20:28-as vagyok mint írtam a kor is befolyásoló tényező mivel nálam sem tudtak pontos időben vért venni így amiatt is lehetett a rossz eredmény (ezt írtad a komment-be te is hogy a te számításod szerint 12 hetes voltál doki szerint 13 ,aztán én vérvétel előtt kb .1,5 héttel bevéreztem azt mondták hogy ez is befolyásolta a dolgot hogy rossz volt az eredmény amit még nem írtam 16 hetesen csináltak integrált tesztet az teljesen jó volt annak ellenére a genetikus az amniót javasolta hogy 100%-ak legyünk egy percet sem gondolkoztunk rajta gondolom nálatok is azért lesz mert annak ellenére hogy rá egy hétre már nem mutatott magas eredményt az uh nem meri a genetikus azt mondani hogy az a jó eredmény nálunk meg mondta kerek perec hogy nem tudja melyik vérvétel mutat jó eredményt viszont az amnió az egyetlen ami után megnyugodhatunk és hál'Istennek minden ok nálatok is ez lesz ,még egy tanács amnió előtti este ,a vizsgálat reggelén és a vizsgálat után 5 golyó homeopátiás Arnica-t vegyél be sokat segít nyugodtabb leszel és tényleg nem érzel semmit és a bevérzést is megakadályozza és természetesen vedd komolyan az utána levő ajánlott pihenési időt nálam az 3 hétig tartot de az is befolyásolta hogy 2 éve 21 hetesen elvetéltem és most az amniót 21 hetesen csinálták ezért szigorúbb volt a pihenési idő de ha nem is lett volna ms befolyásoló dolog én akkor is legalább egy hetet és nem 2 napot ahogy kérik pihentem volna azért annak ellenére hogy már rutin vizsgálat csak nem egy sima vérvétel szóval pihenés pihenés és ne aggódj minden ok lesz szorítok nagyon
2010. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,hogy ilyen részletesen leírtad a történetet.

Nálam pl vérvétel a 12 héten nem is volt,mondván úgysem mutatna pontos eredményt,ha a nyaki redő vastagabb,egyébként 3 orvos is megnézett aznap,tehát el biztosan nem nézték 3-an!!!


Pontosan az van nálunk is amit írtál,hogy hiába volt 2 hétre rá a nyaki redő értékem jó,nem merik biztosra mondani hogy nincs baj,főleg hogy a vért sem vették le.


É is úgy tervezem,hogy kb egy hétig szigorú pihenés,feküdni fogok sokat,anyukám seít majd mert van egy 16 ónapos fiam,akit azért néha fel kell emelni....+ házimunka,de az meg nem csak nálam elforduló tényező.


Te 3 hétig feküdtél?Nem emeltél?Nem hajoltál ?Hogyan nézett k az a 3 hét?Ha leírnád,megköszönném!


De köszi az eddigit is!

2010. aug. 24. 21:59
 9/26 anonim ***** válasza:

Barátnőmnél 5-ös volt a tarkóredő, megcsinálták az amniocentézist kiderült, minden rendben. Másodiknál vízfejűséget állapítottak meg, ez is falsnak bizonyult. Azóta megszületett a 3. szintén makk egészséges gyermeke is!

Fel a fejjel!

2010. aug. 25. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 nini24 ***** válasza:

Szia!

Én nem tudok sztorikat írni neked, de nagyon veled éreztem, ahogy olvastam a kérdésedet! Csak nagyon nagy kitartást, erőt, pozitív hozzáállást szeretnék neked kívánni, és éteren keresztül küldök én is neked pozitív energiát :)) Minden rendben lesz, gondolj erre!! Csak és kizárólag pozitívan szabad hozzáállni! :) Majd jelentkezz a jó hírrel!:)

Kitartás!

36 hetes km

2010. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!