Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl sok mozgás, és pakolás...

Túl sok mozgás, és pakolás árt neki?

Figyelt kérdés

Lakásfelújjitás közben vagyunk (falat huzunk, vakolunk, festünk...). A konyhát teljesen ki kell/kellett pakolni, nagyon bútort nem emelgetek, de azért az edényeket nekem kell kipakolni, visszapakolni...

31 hetes vagyok, nem vagyok/voltam eddig sem fekvős, mindig csinálok valamit, elfáradok vagy keményedek akkor leülök pihenek, de tegnap idegen fájdalmat éreztem a pociban.

Lehet valami baja neki? Azon kivül hogy lehet hamarabb beindul a szülés, más baj lehet?


2010. aug. 16. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A babának nem lehet baja. ha baj van rögtön vérzel nem is kicsit.

A baj hogy ezzel nyílika méhszáj, és beindulhat a szülés.


Szerintem ilyen napokon szedj több magnéziumot. arra figyelj nagyon hogy tényleg nehezet ne emelj.


de én is sok mindent megcsinálok vagy is mindent, mert én egyedül vagyok a párommal senki incs, így a nagytakarítástól a baba szoba felújításik mindent egyedül csinálunk, a párom sokat dolgozik így rám maradt azért elég sokminden.

2010. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, tanácsot!


Nálunk párom unokahuga jött át ő vele pakolták ki a konyhából a bútorokat...! De amugy az edényeket, poharakat, stb...azokat én pakoltam ki. Kemény 5 óra alatt, mert egy forduló után bekeményedtem, és le kellett üljek:S!


Akkor csak óvatosan neked is:)!

2010. aug. 16. 08:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem érdemes kockáztatni a pohár és edénypakolást meg tudja más is oldani esetleg lerajzolod nekik mit hová rakjanak...


egyébként meg nem egy katasztrófa ha egy másik szekrényben vannak aztán majd ha megszültél és lesz időd átpakolsz.

2010. aug. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet tduni, hogy te éppen mit bírsz, és te sem tudod, csak ha már megszületett a babád.

Én mindig pakoltam, takarítottam, most, hogy már ez a második terhességem, szinte meg sem állok. Egész nap a lányom körül ugrálok, emelgetem őt. Szóval szerintem ennyit bírni kellene neked is normális esetben.

Próbáld elosztani a munkát, ha úgy érzed, pihizz egyet.

2010. aug. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni, de mi is akkor költöztünk, amikor 30 hetes körül voltam a nagyfiammal.

Tele voltam energiával, pakoltam, takarítottam, stb, nem nagyon éreztem fáradtságot, persze néha voltak keményedések, pihentem mikor így éreztem.

problémamentes volt a terhességem, de a 33. héten elöntött a vér, mivel levált a lepény.Kórház, egy hét bent fekvés, szülésvisszatartás stb.

Hazaengedtek 34 hetesen, akkor már igyekeztem "csak" a házimunkát megcsinálni, persze rendmániás vagyok, így ez sem volt "hétköznapinak" nevezhető.

36 hetesen ismét elöntött a vér de akkor már borzasztóan.

férjem bevitt, összeszaladt mindenki, közölték, ha él órával később értünk volna be, egyikünket sem tudták volna megmenteni.Azonnali császár, 1700 grammos baba, 2 hétig bent tartottak mire hízott vmit.

Szerencsére egészséges, most 4 éves, összeszedte magát, de azt az időszakot senkinek nem kívánom.

Most 35 hetes vagyok a kisöccsével és igyekszek csak azt megcsinálni amit muszáj.

Bár akkor még nem volt egy 4 éves energiabomba mellettem, viszont így sem erőltetem meg magam annyira, mint akkor.Eddig (kopp-kopp) minden rendben, remélem nem ismétlődik meg.Vigyázz magadra nagyon!Nem biztos, hogy minden rendben lesz, csak mert egyelőre nem érzel semmi negatívat.

(Tényleg nem ijesztgetés, csak tapasztalatot írtam le és ha már kérdezted, nem szeretném, h így járj te is).

Boldog babavárást és könnyű, gyors, problémamentes szülést:)

2010. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha baj van nem minden esetben jelzi vér vagy görcs.

Nekem 36 hetesen halt meg a babám, s csak onnan tudtam, hogy baj van, hogy nem mozgott!

Nem éri meg kockáztatni!

2010. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

09.44 es, nagyon nagyon sajnálom a babád! Borzasztó lehet! Én nem is tudom az ilyet hogy lehet túlélni!?


Visszafogom majd magam, de sajna az alap dolgokat meg kell csinálni, mert helyettem senki nem fogja.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2010. aug. 16. 10:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 09:44-es!

Leirnad ha nem tul nehez most Neked, hogy mi tortent a babaddal,mi volt az oka ennek a szornyusegnek?

Kerlek ne tekintsd tolakodasnak, en is csak egy aggodo kismama vagyok. Folyton azon aggodom, hogy valami baja van a babamnak.Persze ha nehezedre esik ne valaszolj.Borzasztoan sajnalom!

34 hetes km.

2010. aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

11:13-as vagyok. Kedves kerdezo!

en is nagy takaritasban vagyok, egyedul a parom segit, sajnos mas senkim nincs a kozelben. Ha kifaradok es kemenyedni kezdek lepihenek. Szerintem Te se vidd tulzasba, inkabb legyen meg lassan, de Te es a baba jol legyetek!

Boldog babavarast!

2010. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem esik nehezemre leírni mi történt, bár a fájdalom 3 év múltával is csak kissé enyhült!

36 hetes voltam, mikor az én örökmozgó babám kb. fél-1 órája nem mozdult. Próbáltam bármit, de nem éreztem mozogni. Hívtam a szülésznőmet, hogy mi legyen. Ő mondta biztos nincs baj, de azért menjünk a kórházba megnézetni.

Beértünk nem volt szívhang. Levittek az uh-ra, s ott közölték, hogy sajnos nem él a baba, meg kell szülni.

Megindították a szülést, az orvosom, szülésznőm nagyon rendes volt, de azért iszonyú volt az egész. 18 óra alatt született meg, több, mint 3 kilósan.

A kis kezén és lábán a köldökzsinór szorosan bevágott, így valószínű, hogy az szorulhatott meg. A vizsgálat alapján teljesen egészséges lett volna.

Amúgy a terhességem nagyon nehéz volt (állandóan hánytam a 20. hétig), s már nagyon vártam, hogy végre kibújjon a kisfiam, s sajnos ez történt!

Ez nagyon ritka, úgyhogy ne is gondolkozzatok ilyenen! Boldog babavárást Nektek!

2010. aug. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!