Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » ?2 napja derült ki hogy...

?2 napja derült ki hogy terhes vagyok. kb. olyan 4-5 hetes lehetek.De ezzel egyidejűleg kiderült az is hogy Pajzsmirigy alulműködésem van.TSH értékem 11 volt.Nagyon ideges lettem és félek hogy baja lesz a babának emiatt.

Figyelt kérdés
Azonnal írtak fel a belgyógyászaton rá gyógyszert amit tegnap el is kezdtem szedni.L-Thyroxin 50 mcg-t írtak fel.Volt valaki hasonló cipőben?Egyébként olvastam azt is hogy a T3 és T4 értékek is nagyon fontosak..Azok jók a vérképen.Segítségeteket kérem mert nagyon félek!!??

2021. febr. 5. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a T3-T4 értéked ha jó, olyan nagy gond nem lehet, mert ezek az aktív hormonszintek a vérben. A TSH ,,csak" a serkentő hormon, amit az agyalapi mirigy termel, és akkor nő meg a szintje, ha serkenteni kell a pajzsmirigyet a T3-T4 termelésre. Egyelőre úgy tűnik, ez még nálad működik, mert maga a T3-T4 hormonszintje jó és teherbe is tudtál esni (sokan nem tudnak, ha ez alacsony). A baba és közötted pedig még csak most alakul ki az összeköttetés, a méhlepény, ha most elkezdted az L-thyroxint, és utána is kontrollálnak rendszeresen, nem lesz semmi baj.
2021. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.Most egy kicsit megnyugtattál.egyébként első együttlétünknél összejött a baba.Remélem hogy hamar leviszi a gyógyszer a tsh-t.
2021. febr. 5. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is alul működik már 10 éve.Van egy 8 hónapos babánk aki csoda,hogy lett....Minden rendben lesz,ne aggódj!Szedd a bogyót és érdemes sűrűbben nézni a Tsh-t!
2021. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Pajzsmirigy alulműködéssel általában nem a teherbe eséssel van a gond, hanem a vetéléssel, ugyanis ha nincs elég tsh, a baba nem tud fejlődni és hamar megszakad a terhesség. Így ennyire korai szakaszban észrevéve, még szerintem simán tudnak tenni ellene. Ha jól emlékszem a második trimeszterben alakul ki a baba saját pajzsmirigye, tehát ha addig szeded megfelelően a gyógyszert és konzultátok az endokrinológussal is, akkor nem lesz baj.
2021. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a teherbeesés előtt néhány hónappal voltam vérvételen. T3-T4 nekem is jó volt, THS 4,8. Akkor kaptam gyógyszert, ugyan csak 25mcg-t, de 6 hét alatt levitte 1,5-re. Abban a hónapban teherbeestem, amitől aztán megint felment a tsh-m 3 fölé, alig 3 héttel a másfeles eredmény után. Szóval lehet, hoyg ha pár hete nézeted, neked is alacsonyabb lett volna az eredmény.

Mióta terhes vagyok, nekem is felemelték az adagot 50-re, és két hónap után már csak 1,3 a tsh-m. Szóval ne aggódj, baromi goyrsan leviszi a gyógyszer.

2021. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ha teherbe estel bogyó nélkül nagy baj nincs. Nálam a helyzet hasonló, nem tudtam róla. Teherbeestem júliusban, augusztus végére elvesztettem a pocaklakot. Missed ab.

Megprobaltuk 2*. 3. hónapban újra baba. Kaptam l-thyroxin(50mg), progeszteron-potlast (sajna ez a kettő gyakran kéz a kézben jár. Szerintem harcold ki magatoknak, mert baj nem lesz belőle).

Most voltam endokrinologusnal. O azt mondta a pajzsmirigyem szép, egészséges. Valószínűleg csak a terhesség ideje alatt kell szednem majd a gyógyszert. Utána nem. Éppen annyira működik alul, hogy engem még éppen ellatna,de kettonket már nem. Erre is utal az, hogy úgy sikerült teherbeesni.

Most 6 hetente megyek kontrolra, vercukor szintet is gyakrabban mérnek.

A babának a 16 hét vegetol saját pajzsmirigye(!) van, így már csak 4 napot kell kiszurkolnom es a 17.-be lépünk.


Nem lesz semmi baj.


Ui: a pajzsmirigy-bogyot szigorúan reggel ehgyomorra vedd be vízzel es utána legalabb 30 percig semmit ne egyél es igyál.

En úgy csinálom, hogy beveszem es utána még egy kis szundi.


Bocs, hogy hosszú lett.

Boldog es 'eseménytelen' babavarast!

2021. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2021. febr. 8. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!